Бързи здравословни въпроси и отговори – 10

  • 57 930
  • 739
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 47 981
Може и от вагинозата да е. Аз дори от гъбички имам силни болки и бодежи, а не сърбеж

# 361
  • On the sea
  • Мнения: 1 849
Някой знае ли при бучка на рамото (мастно натрупване) не знам как да го нарека какъв лекар трябва да посетим?

# 362
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 810
Аз съм ходила на хирург, но моите бяха на китките на двете ръце.

# 363
  • On the sea
  • Мнения: 1 849
Значи няма нужда от специалист преди това, а може направо при хирург. Предполагам с операция се премахва само?

# 364
  • Мнения: 375
Зависи колко е голямо. Обикновено се слага местна упойка и се маха в амбулаторни условия.
Въпреки направлението на мен ми взеха 30лв за манипулацията.

# 365
  • On the sea
  • Мнения: 1 849
Ами голямо е колкото орех, става въпрос за приятеля ми. А без здравни осигуровки някой има ли си идея колко може да струва. Някой му е казал, че било около 1500лв, което ми се струва много...

# 366
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 810
Моите топчета ми пречеха, защото бяха от горната страна на китките и не можех да си ги свивам, затова ги махнах.

Някой да е приемал Инсадент капсули?
Вчера ми ги изписа стоматологът, но е писал: по 1 капсула на 8 часа.
Сега като чета в сайтовете начинът на употреба е по 1-2 капсули на ден. Чудя се да не би да прекаля с приема.

# 367
  • Мнения: 375
Най-добре е да се консултира с хирург. Консултацията ще е към 30тина лева. Не е изключено и при него да стане с местна упойка, но си зависи и от типа на мастното натрупване...Все пак 1500 лв ми се виждат доооста.

# 368
  • Мнения: 4 872
 didka pitka, бих те посъветвала да ги пиеш, както са ти изписани.В листовките дават препоръчителни дози, но обикновено лекарят взема под внимание и други фактори и изписва индивидуални за пациента дози. Hands V Пише , че са напълно безвредни , защото съдържат естествени продукти, тъй че няма от какво да се притесняваш Hug

# 369
  • Мнения: 2 030
Много голямо е щом е колкото орех. А ако не е липом /мастно образувание/, а е лимфен възел? Да пита първо личния лекар, освен хирург, какъв друг лекар още да го види.

# 370
  • On the sea
  • Мнения: 1 849
Има го от доста години, било е по малко преди и личният му лекар му е казвал, че не е животозастасяващо, но вече започва да му пречи. А и според мен е по добре да се отстрани.

# 371
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Най-вероятно е липом. Ако расте, ако пречи, ако дразни  и още повече - ако започне да наболява е по-добре да се махне. Добър хирург може да прецени за каква манипулация е. Обикновено се маха в амбулаторни условия, някои болници държат на престой от три дни заради клиничната пътека. Поема се от касата махането.

# 372
  • Sofia
  • Мнения: 26 378
Моят липом на китката го махнаха в операционна ,ужасно преживяване Cry
Бях по ЗК,платих 2дни престой само

Последна редакция: чт, 14 дек 2017, 11:22 от Doli

# 373
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 810
Е, не е чак толкова страшно, не е и болезнено, тъй като е с упойка.
При втората операция ми се получи някакво възпаление, та цялата ми ръка беше надута до неузнаваемост и бях със страхотни болки, но и това мина.

# 374
  • Sofia
  • Мнения: 26 378
Не е болезнено,но е неприятна цялата тази операционна обстановка...

Общи условия

Активация на акаунт