да стискаме палци за България!

  • 2 578
  • 75
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 934
аз вчера докато даваха заседанието на ЕП между другото чух един рошав бледолик /не го знам от де беше/ доста разгорещено да казва питайте бг правителство къде са всички пари, където са получили за циганите в бг примерно...питайте ги да видим какво ще ви отговорят! нещо от сорта....
И на мен ми се ще да ги питам за тези, и някои други работи!
 А ето това от статията ми стана много смешно:
До октомври обаче от България се очакват ясни и видими резултати в борбата с "високата" корупция и с организираните престъпни мрежи. България трябва да докаже независимостта на съдебната система.
Дали някой наистина си мисли, че наистина ще стане? Че 'високата' корупция ще тръгне да взема мерки срещу себе си и да се самоунищожава? Ами! Ще започне едно прикриване, едно лизане, едно мазане... едно доказване на независимост... ooooh! Не разбраха ли тия хора, че единствената надежда за борба срещу въпросните, гореспоменати злини, е именно влизането в Европейския съюз?

# 46
  • Мнения: 6 167
Явно има доста хора,които са забравили откъде са тръгнали ...за съжаление...най-малкото е смешно и позорно да кажеш,че не те вълнуват  важни решения свързани с  РОДИНАТА ти!! Да не говорим за твърдения като "това е греШка и се 4удя на хората, които се радват. (освен ако нямат някакви ли4ни бизнес при4ини) ?!
   

драганова, сигурно пишеш умни неща по-надолу, сканирах ги леко и по диагонал, но постинг, в който вменяваш по тоя безумен начин  чуство за вина ...  нямам нерви да чета. То в едно изречение си изредила забрава, съжеление, позор, грешки и Родина с главно Р. остава и трикольора да постнеш и да размахаш пръст и ще е просто класика.


Сега за ЕС - за мен България дори и да бъде отложена, няма да постигне необходимия прогрес за тази година, а само ще се протака.

В миналия доклад е разписано, че сме страна с интензивна икономика и имаме един от най-големите растежи ( към 6 % - което се дължи на инвестиции, обаче).
Поназнайвам нещо за глава 24 ( правосъдие и вътрешни работи) - една много тежка глава. От това, което знам няма никаква надежда да покрием на практика някакви изисквания изобщо в никаква сфера.
Нещата се декларират и стратегически планират, само и единствено с идеята " Сега да обещаем, па после ще му мислим".

Проблемът е, ако от ЕС се усетят ( а не мисля, че са толкоз глупави), и почнат да отварят глави наново.  И понеже си мисля, че не са толкова глупави си мисля и ,че ще ни приемат в ЕС 2007г, по политически причини.

  bouquet

# 47
  • Мнения: 6 167
.... Мисля,4е промяната трябва да запо4не от главите на хората. Докато сме с тоя манталитет до никъде няма да стигнем.

За съжаление си много права...но за тази промяна нито Европейски, нито( ако щеш) Световен съюз ще ни помогне Weary

звездьо, а това как ще стане, при всичката тая чалга, цигания и неграмотност?
дядо ми ( 86г) е по-наясно от връстниците ми в България ( всички с образование) с темата.

# 48
  • Мнения: 11 315
Миналата седмица по София бяха хукнали да гонят нелегалното сваляне на филми, програми и музика от нета.
И кво стана - крадеца вика дръжте крадеца, защото по разпечатки на ИП адреси се оказва, че тия дето най-много са дърпали, са тия дето провеждат акцията.
Да не говорим за смехорията, че администраторите поддържащи торентите, са спирали сървърите през деня, за да не може да се сваля докато трае акцията, обаче след 22 ч е било лудница по трасето.
Какво повече да кажа по въпроса за борбата с престъпността в България - едното като видиш и знаеш как вършат и другото.
Съгласна съм и с Feiam, mcdirock и другите момичета - промяната трябва да стане в главите на хората. А европейците и до дупка да ни гонят, пак никва няма да я свършат "умните" глави в парламента

# 49
  • Мнения: 2 379
Снощи гледах едно предаване за новото летище София. Taка се подсетих за много подходящ пример как и колко България успява да се справи с дивидентите, които идват от ЕС. Май, където сме могли, все сме се провалили Crazy Прогнозата ми е, че и за всичко друго все така ще става.
Новият терминал на летище София е първият грандиозен проект, правен с пари на ЕС, който е на път тотално да се провали!
В крайна сметка не става много ясно кой крив, кой прав (естествено!), обаче новото летище е трябвало да се открие през 2005 (това след няколко отлагания), но сега през 2006 все още няма изгледи да се открие. Разбира се, обвинява се фирма "Щрабаг" (австрийска), на която е възложена работата, след спечелен конкурс, че нищо не била свършила, изпълнението не било качествено (срутил се таванът!) и не покривало стандартите на ЕС. В същото време обаче същата компания има да изпълнява подобен проект за летище в Чехия и там нещата си вървят по мед и масло и няма проблеми с изпълнението и сроковете...
Хм, явно "Щрабаг" не е цвете за мирисане, обаче... една хубава бабешка поговорка... това, което сам си надробиш, никой друг не може да ти го направи!
Ето и едно дълго, но много интересно четиво по случая.
Изводите за вас.
А най-безумното в случая е, че преди година-две Сименочо предизборно откри с фамфари незавършеното летище Shocked Ми кажете ми това какво е? Демагогия, цинизъм или откровена простащина от страна на виден бг "политик"?

# 50
  • Мнения: 6 167
Малко офф- в отговор на Пиколина

До момента летище София струва повече от летище Прага.
Мисля, че  всички сме ходили на летище Прага...

# 51
  • Мнения: 945
А мен ме впечатляват последно време покаzните дела по еповод убийството на неzнам кой си. Ами от 100 км се вижда, че са покаzни.

Тъжно е...

# 52
  • Мнения: 7 914
.... Мисля,4е промяната трябва да запо4не от главите на хората. Докато сме с тоя манталитет до никъде няма да стигнем.

За съжаление си много права...но за тази промяна нито Европейски, нито( ако щеш) Световен съюз ще ни помогне Weary

звездьо, а това как ще стане, при всичката тая чалга, цигания и неграмотност?
дядо ми ( 86г) е по-наясно от връстниците ми в България ( всички с образование) с темата.

 newsm78 Нищо не разбирам....newsm12

То не става ли всичко на готово? rotfImao rotfImbo с магическа пръчка или нещо подобно -  само и смао без усилие...?

# 53
  • Мнения: 11 315


То не става ли всичко на готово? rotfImao rotfImbo с магическа пръчка или нещо подобно -  само и смао без усилие...?
Ми да де, те затова ни връщат на поправителен, че нещо не са го донаучили магическия занаят в парламента Joy

# 54
  • Мнения: 375

[/quote]

 Мисля,4е промяната трябва да запо4не от главите на хората. Докато сме с тоя манталитет до никъде няма да стигнем.
[/quote]
 newsm10

# 55
  • Мнения: 7 914


То не става ли всичко на готово? rotfImao rotfImbo с магическа пръчка или нещо подобно -  само и смао без усилие...?
Ми да де, те затова ни връщат на поправителен, че нещо не са го донаучили магическия занаят в парламента Joy

Ама за последен път...все пак си имаме и Български Магически свят, който не вярва да леда Хари Потър.... newsm78 май бяхме с червено знаме още....ама скоро ще го посиним и ще му сложим звездички smile3521 няма нищо общо с моя ник rotfImbo

# 56
  • Мнения: 4 406


 Мисля,4е промяната трябва да запо4не от главите на хората. Докато сме с тоя манталитет до никъде няма да стигнем.

само да не" побългарим" цялата Европа , горките какво ги чака..

# 57
  • Мнения: 11 315


 Мисля,4е промяната трябва да запо4не от главите на хората. Докато сме с тоя манталитет до никъде няма да стигнем.

само да не" побългарим" цялата Европа , горките какво ги чака..
Кво лошо има - може и на кирилица да пропишат. Така поне ще научат, че си е наша, а не на руснаците!

# 58
  • Мнения: 6 167
абе, те не мислят, че пишем на кирилица, това е висока топка за тях.
те мислят, че пишем на руски.

в европа наистина има място за нас, но никога няма да сме държава, изнасяща технологии, ноу хау и тн. ще сме държава, изнасяща доматки ( евентуално), щепсели и ексцентричен туризъм ( сред чалгата).

и проблемът е, че българите позволихме да се случат няколко драматични неща
- избирахме леви правителства
- раззрушихме и малкото създадено през социализма
- позволихме навлизането на Посредствеността
- позволихме навлизането на Корумпирания, безмозъчен менаджер - общинар или държавен служител.

20 години по-късно университетите са пълни с посредствени студенти, образователната система е по-слаба отвсякога, има разпад на ценности, възпитават се цели армии от хора без духовни и интелектуални търсения...
неграмотност, бедност и безпреспективност, живота се случва в София и още 1-2 големи града.
Култура - малкото интелектуалци са притиснати към стената и за масата са просто 'странни комплексари', простотията кара кабриолети и хич не я интересува нищо друго освен повърхностното, старите хора са унижени и мразени, защото сядат в трамвая и ходят за минерална вода и тн и тн и тн...

какъв Европейски съюз, какви 5 лева.

# 59
  • Мнения: 11 315
Lennie, много си горчива, нямаш ли капка оптимизъм, че все пак нещата може и за добре да тръгнат някога?

Общи условия

Активация на акаунт