Фермата 3 - 2017 г. - Тема 11 (20.11. - 26.11.)

  • 55 064
  • 843
  •   1
Отговори
# 705
  • Варна
  • Мнения: 1 685
Ензим, аз също имам подобни съмнения. Да не забравяме фактора професионално изкривяване. Тя прокурор точно ли беше или съдия... или адвокат, както Иван, Андрей и жената в кадър все я презентират? В най-противоречивата сфера работи жената, не я слагайте веднага на гилотината. Виждали сме го, та виждали как едни виновни се измъкват, а други невинни биват осъждани. Дори показно ни прави, вкопчва се във фактите, в аргументите, в някаква истина, която е истина, не защото е истина, а просто защото не успяваш да я разобличиш. Няма как професията и малко от малко да не и е повлияла. Нейните съфермери обаче не зубрят някакви там сухи редове от наказателния кодекс, те по-скоро на интуиция карат и сякаш досега добре се справят с интуицията си. Примерно голям праз, че не вземали пръстови отпечатаци от кофите с мляко да речем, то е лесно да се досети човек кой е опропастил млякото, но като не моЕш го докажеш... Grinning


Основен принцип в наказателното право май беше "Невинен до доказване на противното", водена от този принцип и десетилетия изпълняваща професионалните си умения, мама Дари просто си е направила нещо като проекция на тоя принцип "Винаги съм права до доказване на противното" Grinning

Последна редакция: сб, 25 ное 2017, 11:52 от Spirit Crusher

# 706
  • Мнения: 1 495
Дидичка, и аз съм съгласна с теб. Донякъде, обаче. Никой не казва Виолета да се затвори у тях и зачерни. Това са външни прояви на тъга, т.е. изкуствени. Въпросът е, че при такава скорошна загуба на толкова близък човек, е нормално да си тъжен. Някак си отвътре така да си тъжен. Не външно да ходиш в черно или със зачервени очи нон стоп, а някак така от душата да идва. При нея аз това не го виждам. Офф, не знам дали ме разбрахте Simple Smile

# 707
  • София
  • Мнения: 12 554
То това пиене на по литър не е от нищо.

# 708
  • Мнения: 2 089
Аз имам леки съмнения, че поведението на Дарина се дължи изцяло на периода, през който преминава. Някак ми е трудно да повярвам, че и преди това не е била същото или почти същото мрънкало. Simple Smile
Със сигурност периодът, през който минава тя, дава отражение. Поведението ѝ по време на дуелите  и словесните схватки с останалите ме кара да мисля, че по принцип притежава олимпийско спокойствие и проявите на раздразнение и мрънкане в повече се дължат на женските проблеми, характерни за тази възраст.

# 709
  • Вестерос
  • Мнения: 38 280
Дарина е бургаски адвокат.

# 710
  • Колоколамск
  • Мнения: 11 440
Аз имам леки съмнения, че поведението на Дарина се дължи изцяло на периода, през който преминава. Някак ми е трудно да повярвам, че и преди това не е била същото или почти същото мрънкало. Simple Smile
Със сигурност периодът, през който минава тя, дава отражение. Поведението ѝ по време на дуелите  и словесните схватки с останалите ме кара да мисля, че по принцип притежава олимпийско спокойствие и проявите на раздразнение и мрънкане в повече се дължат на женските проблеми, характерни за тази възраст.
Е добре, де, къде е олимпийското спокойствие в словесните схватки, като тя всеки път се фръцва като обидено дете. Или това се дължи на критическата? Simple Smile Не вярвам. Тя и не успява да наложи мнението си, защото е излишно многословна, но без резултат. И то не защото всички около нея там са простаци (което не е и точно така, според мен), а защото просто не умее Дарето да се аргументира. Адвокат е все пак, би трябвало да умее да води словесни битки, но не показва такива умения. С аргументи от рода на "Не си прав/а, бе, Боже мой!" не става. Не е вчерашна, не мога да приема, че само с интелектуалци е общувала дотук и не се е сблъскала с простотия досега, та да не може да брани мнението и себе си, когато общува с ...хм... да речем - простаци. Simple Smile
На дуелите е друго, там я води, предполагам, силното желание за победа, има спортна злоба у нея. Simple Smile Така както има хъс да печели дела примерно, така и на дуелите - съсредоточена и нахъсана.
Иначе и аз за нея гласувах, не защото вярвам, че ще победи, а защото някак си искам. Ей така, да им покаже отново, че не е за подценяване. Но сякаш всички игри са в полза на Ленчето.
Нищо, ако падне Дарина, надявам се да направи Виолета Фермер. 😂

# 711
  • Мнения: 35 140
Всеки сам преодолява мъката си по свой начин. Няма как да очакваме, че Виолета ще плаче на всеки ъгъл заради положението си. Не знаем какво е било. Не знаем какво ѝ е. На моменти и аз не харесвам държанието си. Но искрено съм ѝ благодарна, че не ни занимава със себе си и да плачем И за това.

# 712
  • Вестерос
  • Мнения: 38 280
И аз се радвам, че не преекспонира, но ми идва в повече приповдигнатото ѝ настроени в дадени моменти. Гъзурченето в началото и целувките с Яни.

# 713
  • Мнения: 2 089
Ензим, аз по принцип съм спокоен човек, но Владо Каролев никак нямаше да го издържа, без да заподскачам ньервно. Леле, някой да ми намила с този истеричен тон...не знам Дарина как успяваше да го понесе. Пък може по няколко дубъла да са правили на тези скандали. Mr. Green
А иначе, тя си спори точно като адвокат - вади аргументи и иска аргументи Laughing Но не е в съда и околните нямат нейния маниер, нито задължение да водят разговор по този начин. Mr. Green
В дуелите не е само проява на спортна злоба, помниш ли ласото - всички ѝ крещят, а тя педантично си сгъва ли сгъва въжето? Crazy Така са я научили и когато смята, че така трябва да бъде, така и ще го прави. Принципи.... 

# 714
  • Колоколамск
  • Мнения: 11 440
Мен пък ме забавлява закачката, която имат Вили и Яни. То е точно закачка, аз така го приемам, нищо по-сериозно. Simple Smile

Mesmunda, така е, не е само спортна злоба, а и принципи. Simple Smile Факт е, че на дуелите аз видях друг човек, не бавната Дарина, а съсредоточен и, колкото може, бърз, достатъчно за победа на по-млади и силни жени.
А за адвокатския маниер - най-силно си пролича, когато се опита да замаже положението с чудните перденца, особено основа късичкото - "арт перденце" . 😂 За жалост не се е била запознала със случая, та вместо да защити "шиещата" Марина, я накисна малко... Както и да е.
И пак стигаме до извода (онзи досадния 😂), че и скандали и всичко е по сценарий - това във връзка със скандалите с Каролевия. По няколко дубъла, точно! 😂 Тя и с Мишо, и със Сапунджиев имаше "забележителни" сблъсъци... 😂 Абе, с кого не е имала, горката. И винаги завършват за нея в юртата - където отива да страда. 😂
Да допълня нещо - не ми хареса, че напоследък влезе в тона на двете В в оплюването на Марина, даже и пред майора злословеше Дарето срещу Маринка. Може да има за какво, но не ми хареса, че пада на нивото на двете руси...

Последна редакция: сб, 25 ное 2017, 13:05 от Ензим

# 715
  • Мнения: 2 089
Мен пък ме забавлява закачката, която имат Вили и Яни. То е точно закачка, аз така го приемам, нищо по-сериозно. Simple Smile

thumbsup

Цитат
Mesmunda, така е, не е само спортна злоба, а и принципи. Simple Smile А за адвокатския маниер - най-силно си пролича, когато се опита да замаже положението с чудните перденца, особено основа късичкото - "арт перденце" . 😂 За жалост не се е била запознала със случая, та вместо да защити "шиещата" Марина, я накисна. Както и да е.
И пак стигаме до извода (онзи досадния 😂), че и скандали и всичко е по сценарий - това във връзка със скандалите с Каролевия. По няколко дубъла, точно! 😂 Тя и с Мишо, и със Сапунджиев имаше "забележителни" сблъсъци... 😂 Абе, с кого не е имала, горката. И винаги завършват за нея в юртата - където отива да страда. 😂
 
Завършват в юртата, където страда, защото другите не спорят по нейния начин, а тя не може по друг, защото е праволинейна и твърдоглава. Sunglasses
Всичко е по сценарий, да. Забравих по-напред да пиша, че вярвам на споделеното от МегаМег за театрала, който можел да играе гей по-убедително от истински гей Laughing Crazy Аз затова и спрях да гледам ВБ и вече не си деля времето между Фермата и другото "шоу". Луда работа, реализЪма в тези формати е толкова възможен, колкото и комунизЪма, който чакахме да ни сполети преди време.

Цитат
Да допълня нещо - не ми хареса, че напоследък влезе в тона на двете В в оплюването на Марина, даже и пред майора злословеше Дарето срещу Маринка. Може да има за какво, но не ми хареса, че пада на нивото на двете руси...
И на мен това не ми хареса, извън изградения от нея образ е, нямам идея каква е причината. Confused

# 716
  • Мнения: 3 865
Надявам се Елена да победи, ама се съмнявам. Дарина ми е изключително дразнеща бавноразвиваща пенсия и това, че на дуели се мобилизира и печели не я прави по-малко дразнеща бавноразвиваща пенсия. Не понасям хора, които следват единствено собствените си интереси и то на чужд гръб. Това че е устата и умее да се обоснове и защитава не я прави нито по-приятен нито по-полезен съфермер - хем дразнеща, хем безполезна. От ден 1 я видях що за стока е - първо си прави сметка, кое на нея лично и е изгодно и после намира хубави думички да се обоснове, че е изгодно и за другите, без да е такова. Може би за адвокатка става, ама за ферма не. Мама Галя ми напълни душата. Вили е простодушна натурална и злобна софийска селяндурка. Не ме дразни, по-скоро изпитвам умиление как си позволява да е естествена с риск да се изложи много. Елена е класа - личи си само от излъчването и, не е нужно изобщо да си отваря устата. То всъщност на всички всичко им личи от излъчването. На Валерия хич не и вярвам - ще подлуди горкия заблуден Алек. Трудно се обвързва и иска да я гонят едва ли не до безкрайност. Имала съм такова гадже, моташе ме и го смених, въпреки че бях много влюбена и даже му предложих брак. Явно го е разбрал, че ще го чакам до безкрайност да се накни, но уви - аз мъже не чакам.  До ден днешен (вече 14 години) не може да ми го прости и се сърди въпреки че аз съм тази, която трябва да се сърди. Все пак предполагам, че това е наказанието на Алек, което по някакъв начин си е заслужил. Нека най-после разбере и той какво е да си влюбен при това несподелено - назидателно и отрезвително е да пробваш и от тоя вид емоции.

# 717
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Аз изобщо не съм съгласна с Бети, че работата им е свършена много добре. Украсата по стените не е направена както трябва, провесените черги са толкова грозни, че нямам думи, ограждението с дърветата си е почти толкова странно като предния път. Бутилирането на ширата и зелето някак реши, че е идеално, без дори да е опитала ни едното, ни другото, не че е лошо, ама туршиите предната седмица също изглеждаха перфектни на вид. Олуците, погледнато отдолу изглеждаха добре, но защо не поляха с вода да видим дали няма луфтове? Изолацията на пъдпъдъците малко грозна изглеждаше, но предполагам в случая не е важна красотата. За ризите на момичетата не съм спец, но съм сигурна, че ако друг беше фермер, щеше да им намери кусури.
Искам да кажа, че фермерите не се справиха по-добре от миналата седмица, но понеже не е Калоян, им спестиха много критики.
На Дарина хич не и повярвах колко и е тежко, че трети път не я посещават роднини. Беше си изцяло режисирано, май и цялата драма около нея се преекспонира прекалено. То и Гинчев никой не го посети, ама не го и споменаха дори.
На Виолета и се радвам много за прямотата. С риск да си навлече безброй негативи, си казва какво мисли в прав текст. Не съм съгласна, че се натиска при силните на деня - именно тя скочи на Божидара, докато беше фермер, видяхме, че и с Алек не си поплюва. Аз съм и благодарна, че не позволи да се развява личната и трагедия. Има право да жали и да живее както намери за добре, кои сме ние да я съдим? Противно ми беше вчера изказването на Алек -,, И знаеш ли кое е най-жалкото, че отглежда две деца?,, Много, много грозно изказване от човек, който първо няма деца и второ - не е преживял подобна загуба.

# 718
  • Колоколамск
  • Мнения: 11 440
Аз у Елена класа не виждам. Не виждам и мисъл, за по-мислеща я смятах. Но, не. Как пък не прецени, че схемата, която мислеха на Гинчев, би могла със същия успех да приложи и при наложеното ѝ "наказание" за схемаджийство - да прати Фанческа ратай с друга жена, да прати другата на дуел и Франческа е спасена. И досега не може и/или не иска да осъзнае, че тя е изпратила Франческа вкъщи. Явно изобщо не е толкова умна и мислеща Ленчето. И с отмъщението, което готви на Дарина, стана смешна, никаква класа, тц. Mr. Green Затова ще се зарадвам, ако Дарина победи в неделя, но - едва ли.  Confused

Противно ми беше вчера изказването на Алек -,, И знаеш ли кое е най-жалкото, че отглежда две деца?,, Много, много грозно изказване от човек, който първо няма деца и второ - не е преживял подобна загуба.
И на мен много противно ми стана това. Sad

# 719
  • Мнения: 14 833
Аз пък друго се чудя- чета в няколко поста, че Дарина могла да се обоснови и защити.Кога бе, къде го видяхте това.Аз ли съм проспала нещо.
На Дарина обоснивката и защитата и е фръц, сръдня и чао в юртата, последвано от отказ от храна.
Или най много да каже обосновано- " момиченцее" " момченцее"

Общи условия

Активация на акаунт