КГБ = Клуб на Готините Баби - 184.

  • 61 990
  • 739
  •   1
Отговори
# 345
  • София
  • Мнения: 4 178
Честит рожден ден на Петя!  Да е здрава, щастлива и да постига мечтите си!

Честит 8 декември на Фло!

# 346
  • Мнения: 894
Здравейте!
Честита да е Петенка!Да расте здрава ,щастлива ,умна и борбена, за радост на своите близки!

За баба Мими!

Честит 8 декамври  на всички бивши и настоящи студенти!Да покоряват всеки връх с лекота и усмивка!
Фло пожелавам ти щур купон!

За приятелите!

# 347
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Ех, Ивлин, прекрасно е това за приятелството!
(Аз имам една точно "обратна" приятелка - иска да е с мене, но да ходим, където иска тя. Joy Но си я обичам такава де и за щастие на нашата дружба аз не съм човек, който държи да става на неговото.)

Да живеят студентите! Да им е честит празникът и да си опичат акъла - на тях разчитаме!

Боряна, кога събра толкоз мъдрост бе, жена! Всеки път ти се удивлявам, като те чета и вески път си казвам - колко е вярно, наистина е така. Ама не съм стигнала сама до извода, наготово ми го даваш. Благодаря ти за всичко, което даваш на тази тема - кротко, ненатрапливо, с благост и добрина. love001 А за стиховете - отделна благодарност. bouquet

Кари, лошо е, че не те разбрахме или че сме те разбрали криво. Остана горчивина от цялата работа, поне у мен и недоумение  защо ручахме жабетата в такъв случай newsm78

На госпожица Петинка - всичката радост на света пожелавам!

# 348
  • Мнения: 1 250
Светле❤,❤❤

В момента нямам нет и пиша от телефона, така че по късно , когато се възстанови ,ще обясня подробно и спокойно ,без безпочвените"вулканични изригвания" , (разбрал - недоразбрал)Това и аз ги мога, но нито ги практикувам,защото както  не ми е приятно да ги чета, независимо за кого и срещу кого са,така не ми е в стила да ги прилагам. Това, както казах ще напиша по късно , не от телефона.. 😕


На Петинка , щастлив рожден ден.Жива и здрава , да сбъдва мечтите си

Последна редакция: пт, 08 дек 2017, 11:39 от Caroline

# 349
  • Мнения: 18 590
Шетам за внуци,ще пращам ,но и надничам като се наложи да дойда насам.Светле ,не знаех поне от твоя  точка как изглеждам ,почти ме разплата ,не очаквах да прочета това точно,вътрешно плача де.Един път да е от радост.
Такава съм се родила,нещата и ти ги знаеш,просто като мен те радва,като се намери и друг да знае същото,някак хубаво става.
Мила е като мен ,щом и  снахата го е забелязала,а аз още като се роди  я усетих,че сме от една порода.Последно интересно-две еднакви книжки ,разлика във картинките,два часа игра и си познава нейната.То и  малко небутниче пада и не си дава нейното,но все пак се очертава интересно.
Да напиша и  друго като съм почнала-няма как да съм близка като кубратската група ,дето делят живота си  и страдат и  пеят заедно ,радвам се на разширението,не се съмнявам,че и другите са готини,иначе как ще се тачат.
Не  мога и като софийската да усещам близост-моята близост е на една ръка разстояние-по ред здравословни ,географски и други причини съм самотник.И не се стремя към голяма близост,защото после отдръпването е болезнено,а  все някой  ден се случва и такова,за кратко или не толкова...
Нека сме реалисти,наистина е  смущаващо да има засегнат ,огорчен-какви сме приятелки тогава да не усетим болката на другия,но става,най-вече когато има друг много горещ и динамичен въпрос,той отклонява вниманието и  ...И друго ,аз обикновено си размишлявам после върху прочетеното,а  темата тръгнала на другаде и  неловко последващо да коментирам.
Но  съм казвала,от една страна,всички чета и  съм съпричастна,от друга,ако не си каже болката и радостта човек-дори да усетя е неловко винаги да питам.Когато е готов-ще каже.Лошото е,че е огорчен повече време,докато се реши да изясним недоразумение обикновено.
Мъдра съм си...фук фук,на боклук...никога не бих се възгордяла,късно е, смущавам ме внимание по-скоро.

# 350
  • СоФиЯ - ДрАгАлЕвЦи сега в Lloret de Mar (Costa Brava) - España
  • Мнения: 1 856
Честит рожден ден на Петинка!
Да е здрава , щастлива и късметлийка!
Мими , честит празник!
 

На студентката ни Фло , честит празник!
Да си здрава и да се гордеем с теб още повече!
Да си изкараш весело!

Честито и на всички бивши , настоящи и бъдещи студенти!

Последна редакция: пт, 08 дек 2017, 12:19 от ♥ ЖаБкА ♥

# 351
  • тук и там
  • Мнения: 312
Бързо свърших работа в Разград и вече съм у дома.Сутринта бързах,та сега да почерпя.Благодаря и за хубавите пожелания към прекрасната ми внучка,и дай боже да се сбъднат.
 

# 352
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 032
Честит празник на всички бивши и настоящи студенти и специални поздрави за нашата неуморима и упорита Фло. Мила приятелко, има какво да се научат от теб състудентите ти. Весело изкарване на празника и да видим при бабите или при студентите купона е бил по-голям.

# 353
  • Мнения: 4 369
ЧРД на Петинка! Да е жива и здрава, щастлива и късметлийка!
[/size][/color]


Честит 8-ми декември на нашата гордост - Фло! Да си взима изпитите с отличен, да е пример за по-младите си колеги и да се развихри на купона както тя си знае !
[/color]

# 354
  • Мнения: 1 250
О“К
Нета се върна и спокойно ще обясня, пък дано най сетне схванете какво съм искала да кажа, преди в агитка да почнете отново.

Ако искаш да не те забравят, пиши

Това в тема , в която считаме пишещите  - свои приятелки. Това в тема, в която всяка счита че е намерила своето кътче в обръча от приятели, с които споделя, общува, среща се ,
Не в тема, в която някоя от хилядите потребителки попитала нещо и де що скучаещи такави се намерили из нета, почват да дават акъл , да осъждат, да присъждат.

За приятелството ми е думата.Че приятеля не се забравя, защото не бил се обадил.


Не за конското или вулканите от "поучителни" изригвания , ако някоя разбрала-недоразбрала, без да схване за какво става дума , натиска копчето и тирадата започва.И " агитката "припява и се солидаризира.

Искате пример. Peace

Не много отдавна Тути (извини ме мила, както те познавам , съм сигурна , че впоследствие  стократно си съжалила, че след неудачния си пост, свързан с получено съобщение на лични, вместо да си изясниш със съформката,  която го е изпратила какво е имала предвид, ти намекна нещо абсолютно неясно в темата.) И се почна, от снежна топка се превърна в лавина, която направи на мат и маскара  нищо неподозираща  и без вина виновна съфорумка. Изясни ли някой за какво става дума.Злъчта изригна срещу безименната жена. А най лесното беше Тути да се обърне пак на лични към Дидимити и да я попита просто какво е имала предвид. Какво се оказва. В някакъв предишен пост Тути е споменала нещо изглежда не дотам ласкаво за артисти, а за Дидимити,  както всички знаем най голямата и болка на света е синчето и, светла му памет- артиста.
 Едната не се доизказала или не пояснила, другата пък  вместо да разбере за какво става дума , споделила с останалите. След като има пряк канал,  който за това е ЛИЧЕН. Всички познаваме и обичаме и двете еднакво и двете са ни скъпи, бих искала поне аз да ги нареча, приятелки, защото такива ги  и чувствам.

Лошото е че се прави обобщение и всичко се слага под един знаменател.

Друго за приятелството и неписането.

Светлето аз искрено обичам и уважавам. Имах честта да се запозная и със съпруга и , светла му памет, от който също  останах със чудесни впечетления. Когато той се разболя, тя изчезна от темата.   Минаха ден, два , седмица, мислехме, както на всички ни се случва че е  по разни причини- прекалена заетост, временно неразположение, мързел, липса на нет, хиляди слава богу ежедневни причини.
Но по късно по частни канали се е разбрало , че става дума за болест и то нещо ужасно. Мисля си, че много от вас са намерили начин да се свържат с нея, да и предложат приятелско рамо, морална поддръжка , защото това в такива моменти значи много. Защото сме приятели и се чувстваме такива. И никой не я забрави, понеже не пишела, нали. Защото сме приятели.

Някоя изчезне за малко и току след ден - два друга съфорумка каже-имате поздрави от...., грипава е или няма нет или внуците са при нея или  или. И тя не е забраване , защото сме приятелки

 Сега  погледнато от "моята камбанария:"

Хиляди пъти съм го казвала,точно тук в темата  "пука ми на жилетката" че тази или онази не ме е споменала в поредния списък на вечерни поздрави или не ми е честитила  новокупения чорапогащник, щото стария е бримчасал.
Аз самата много рядко споменавам  някоя конкретно, не защото не ви харесвам или обичам, просто го смятам за излишно, а и ако тръгна по ред току съм изпуснала някоя , което без да съм искала може да я обидя.
Пиша в общи линии, по скоро информативно   и споменавам тези , които са се обърнали към мен  с нещо,  което ме засяга ( в добрия смисъл на думата)

Тези тиради които от вчера се изсипват за споменаването в постовете , по гореописания начин,са малко казано обидни, дребнави и напълно излишни. И " пълната" подкрепа, на тези не чули, не видели,  но ПРЕДПОЛОЖИЛИ. Та ние деца от детската градина ли сме, че някоя възпитателка ще ни размахва пръстче ну ну ну?

" Ама Кари неправилно се била засегнала" .
Ами  "милимои и скъпи приятелки"", както вчера писах и изтрих  . Да, засегнах се когато най осезателно усетих липсата  на приятелско рамо , което наивно си мислех че мога да получа.

 Ето това писах (и после изтрих)

Щото човек утопично , както излиза, мисли че създава приятелства или е създал такива в течение на годините. И приятеля ще е до теб ако не физически , поне в мислите си, когато те няма.
Йок джанъм, на кой свят живееш. Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Двойни стандарти батинка, за всичко и във всичко. Нали съм далече само географски, но не духом, а вече съм в темата от почти година след създаването и, случи се че миналата година по това време  , след като настана забележително  дълъг период на липса на всякакава комуникация в двете посоки , направих следния "социален експеримент" , както днес го наричат. Confused

Може би някоя си спомня, че към края на ноември м.г. избухнаха тук по цялата страна огромни пожарища причинени от терора. Цял свят се притече на помощ. Доста време измина докато се потушат.
В тревогата около ставащото не ми беше до писане, но просто по навик надничах в темата. Медиите гърмяха. България барабар с ББ също изпрати самолет. Отначало аз давах непрекъснато информация във фейса където много от вас четят.    След седмица-две,  престанах за около 10- на дни , съвсем умишлено  вече, да публикувам И в "клюкарника" ака фейса Просто изчезнах напълно от хоризонта.  Една не попита къде съм , що съм, живи ли сме, здрави ли сме.  Ако  ви кажа, че не се засегнах , ще ви излъжа , откровено казано. Нищо, Zero, zilch, zip, nada, nothing,
Сякаш никога не съм била, поне така наивно съм си мислила , част от темата, дна от приятелките Confused  Съществуват напълно  безплатни канали -фейс, месенджър,скайп, ваибър, уотсъп и т.н ако на човек му пука де, да се свърже,да те попита как си, всичко наред ли е  newsm78  Тц, йок , мълчание  Rolling Eyes Но нейсе. Трябвало да пише. Та писах. newsm78


Надявам се разбрахте сега защо така реагирах на предложението на Светлето. Приятел в нужда се познава, а не когато се вестява

Последна редакция: пт, 08 дек 2017, 21:02 от Caroline

# 355
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 300
 Борянке, близки сме кубратската група, но ето - забравила съм, че Мимито има рожденичка! Хем знаех!

 РУМЕ, ДА ТИ Е ЖИВА И ЗДРАВА ПЕТИНКА! ВСЕ ТАКА РАЗУМНА, ВСЕ ТАКА ДОБРА ДОМАКИНЯ И ГОТВАЧКА! ДА ИМА УСПЕХ В У-ЩЕ И ЖИВОТА!

# 356
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 300
 Кари, мила, знаеш, че много те обичам, но нещо си объркала! Сега се върнах назад в 173 тема, която е от средата на ноември до 15 декември миналата година. Писала си почти всеки ден! На 19 хI си ми дала рецепта за бурекас. На 21 ХI си сменила паролата на албума ни. На 24 ХI си писала и после - след 4 дена. Никъде няма и помен написано за пожари от терор! Може би си мислела, че знаем. Аз, например, новини не слушам - гледам си филмите и така ми е по-спокойно. А дали изобщо са били отразени от нашите новини newsm78 Знаеш, че тук не е като по света - българска работа! При това доста избирателна! Може и хабер да сме нямали за тези неща и за това не сме ги отразили! Но, като чуем за подобни неща, да знаеш, че те мислим - нищо, че никой не го пише пряко!

# 357
  • Мнения: 894
Кари Hug мисля че не си права.След толкова години във форума малко или много сме си влезли под кожата т-е мислим една за друга но не всеки го отразява и пита.Аз гледам новини и почти винаги има нещо за Израел и винаги си мисля за теб , как все има тревоги политически,как е по гопло  при вас,как излизаш по жилетчица а ние тука сме като дядо Мразовци как  приготвяш всички вкусотии на принцовете си и ги замразяваш и че готвиш по много че имаш трима внука и ще ходят войници и как  ще се притеснявате  и т.н и т.н. Но не винаги пиша.Така е и за другите момичета, като  дават Пловдив хоп Луси ,дават Хасково хоп Кремчето дават София цялата гилдия.Все дотягам на М.М. тук имам позната бабетка  и тук и  в Испания и в Израел.И той newsm78 има ли  град  в който нямаш приятелка Laughing
Но знам, ако кажа ох и се обадя на някой който е да е,но не е от Варна ,вярвам ,че ще предложи рамо.Това е да си сигурен в приятелите си ,а не да ги подлагаш на изпитание.Не ми би дошло на ум да изчезмам и да чакам развръзка.Не го казвам с лоша дума.
Тук сме ,за да сме приятели това е за мен!

# 358
  • Мнения: 1 250
Да Янке, права си. Сгреших, не било месец и половина, било САМО месец Blush от 24.11 до 24.12🤔
И пак виждам  не разбрахте същността. Приятелството, съпричастието да е подтик да не те забравят , не че не си чукнал клавиатурата на Бг мама
Помислете и по какви причини може да не пише човек , това се мъча да обясня.Защо реагирах така на предложеното от Светла.Май дар словото ми съвсем е пропаднало, 😘
Айде стига че да не почнат отново

Пак изчезна нета, не знам какво става. Четете по същество бе момичета , трудно ми е да пиша от телефонс


 Пак отговарям тук , на Янка от следващата страница. Май съм много зян, щом не мога да обясня, че нямам предвид СЕБЕ СИ, говоря как разтълкувам предложеното. А примерите ги дадох за да подкрепя казаното. Но уви.

Последна редакция: пт, 08 дек 2017, 16:51 от Caroline

# 359
  • София
  • Мнения: 5 074
Кари, разкажи сега какво става в Израел. Смятам, че нещата не отиват на добре.
Другото са бели кахъри, не обръщай внимание.

Общи условия

Активация на акаунт