СЕПТЕМВРИйчета 2017г. - тема 2

  • 73 078
  • 744
  •   1
Отговори
# 120
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 402
Относно раница плюс космонавт - май не е мн добра идея. По принцип препоръчват да е детето с две отделни дрехи, предполагам, за да му е по- комфортно. Аз лично в слинг или раница слагам с клинче и блузка, а отгоре я загръщам с огромно зимно яке. Аз съм по тениска под него Simple Smile
Ноел, откакто и аз давам само на гърда не мога да се цедя...не тече както преди. Говорих с консултантката ми по кърмене и тя каза, че се случва и това Simple Smile

# 121
  • Мнения: 1 872
И Анди тия дни повръща по-малко. Даже още е с дрешките си от сутринта.

Възможно ли е да е от това, че почна да хапва по 6-7 пъти на ден и да поспива по-дълго следобед?

# 122
  • Мнения: 177
А пък моя малкия от два дни повече повръща, днес 3-4 пъти, а беше спрял. Аз имам съмнения , че има лек рефлукс, защото често хълца , даже сега като гука и хълца. И другото което забелязах , е че урига не само след хранене , а и час или повече след това и пак хълца.
Това може ли да е симптом на рефлукс? Какви симптоми имат вашите бебета?

# 123
  • Мнения: 176
ЦуциМ, от американския ибей я купих и използвах един познат да ми я донесе.

Bubsyn, и аз се чудих за 360, но тази допълнителна приставка ме отказа.

Ноел, и при мен не пускаха нищо гърдите с ръчната помпа. Успявах да изцеждам с електрическа, но и така кърмата ми намаля и спря. Бебето си е най-добрата помпичка.

Palomax, по принцип честото хълцане и оригване се смята за симптом на лек рефлукс. Ако бебето не повръща големи количества, ако наддава и ако не се мъчи, няма проблем. Много бебета имат рефлукс. Ако и самото дете се храни много лакомо, ще хълца и ще повръща повече. При нас най-очевидния симптом е честото повръщане в големи количества, събуждане, защото се дави, извиване на гърба и даване на главичката назад след ядене. Бях си обещала с второто дете да не бързам, да се радвам на всеки период, а сега броя дните до захранването, че тоз рефлукс ми разката фамилията Persevere

Скабиела наистина липсва, с глас съм се смяла на някои нейни постове. Направо й завиждам за самоиронията. Как се справяте с толкова деца бе хора. На мен ми изфиряса желанието за трето. Едвам смогвам с двамата Laughing

# 124
  • Мнения: 51
Здравейте, ние сме вече на 2  мес. 5370кг 62см. преди 2 дни бихме първите имунизации/ освен тези в болницата/
Какво ви е мнението за тях, за или против, има ли майки, които няма да слагат имунизации? Страх ли ви е от страничните ефекти Sad

# 125
  • Мнения: 177
За имунизациите има безброй писания, личното ми мнение е , че трябва да се слагат. Страх ме е от странични реакции, но ме е страх и на риска, на който бих го изложила ако не ги сложат. Слагаме всички задължителни. И се моля да ги понесе добре.
MamaJay, мерси за разяснението, значи наистина си има лек рефлукс. Не повръща в големи количества, наддава добре , ще го израстне и това ще мине.

# 126
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Добро неделно утро, мами!
С какви залъгалки успяхте да "залъжете" беборанковците?
Аз пробвах с нук, канпол и кенгъроу, но без успех! А ръцете са все в устата, многооо искам да не се научи на палец, защото и него вече го намира.
Sad

# 127
  • София
  • Мнения: 245
Добро неделно утро, мами!
С какви залъгалки успяхте да "залъжете" беборанковците?
Аз пробвах с нук, канпол и кенгъроу, но без успех! А ръцете са все в устата, многооо искам да не се научи на палец, защото и него вече го намира.
Sad

Аз накупих на Нук, чико и някаква италианска марка. За момента успявам да задържа за по дълго в устата само тази на чико, другите никакъв шанс.

Но при нас е за кратко, само в количката навън заспива с биберон.

 И нашето бебе лапа ръчички, одеала.

# 128
  • Мнения: 1 872
Анди си хареса бибите на Авент. От 2 седмици е почнал усилено да навира и пръсти в устата си.

Знам, че бибите лимитират дължината на кърменето, но просто нямам сили да го кърмя по 15 пъти на ден за успокоение.

Ноел, давала ли си на големите? Тях докога ги кърми?

# 129
  • Мнения: 223
Само мойта гжица ли незнае къде да и ръцете още?! Ръкомаха само ...
Явно защото още я повивам заради коликите и така спи......... тцтц

# 130
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Той знае само как да ги сложи в устата си, и да си бие юмруци (при това силни)... и аз чакам да си "открие" ръцете и да спре да се бие. Grinning

# 131
  • Мнения: 3 500
Ноел, давала ли си на големите? Тях докога ги кърми?
Първата я кърмих до 4-ти месец. Тя беше пристрастена към гърдите ми и висеше денонощно на тях. В един момент се отказах, защото не издържах на тоя ритъм, бяхме като скачени съдове. Ползвала е и биба, махнах й я на около 1,5г. като стана.
Втората я кърмих много дълго - до 1г. и 4-5 месеца, но тя беше изключително лесно и кротко бебе, ядеше на 3 ч. и имах много време за себе си и за по-голямото дете. Тя смучеше биба до 5-ти месец и после я отказа, не съм се и опитвала да й я тикам, защото реших, че така няма да се налага да я отучвам на по-късен етап. Голяма грешка, много трудно я отбих. Бях й биба аз, по цяла нощ ме дъвчеше.
На третата също давам биба от родилното. Засега я харесва, няма претенции към марката. Най-хубави ми се виждат на Авент от тия лилавите, които не прилепват към лицето, продават се в стерлизаторна кутийка. Но тя не обича да ме дъвче като биба. Като се нахрани добре, пуска ме и това е, после си търси бибата.

Последна редакция: нд, 03 дек 2017, 18:03 от *Noel*

# 132
  • Мнения: 3 500
Това може ли да е симптом на рефлукс? Какви симптоми имат вашите бебета?
Повръщане, хълцане, лигавене.

# 133
  • Мнения: 223
Това може ли да е симптом на рефлукс? Какви симптоми имат вашите бебета?
Повръщане, хълцане, лигавене.
Същото.Плюс киселини...

# 134
  • София
  • Мнения: 245
И нашето бебе хълца често и повръща понякога. Напоследък започна много да се лигави. И понякога при връщане плаче сякаш я боли.
Питах педиатърката за рефлукс, но според нея било нормално и всички бебета имат.

Да се притеснявам ли и какво да правя за този рефлукс?

Общи условия

Активация на акаунт