СЕПТЕМВРИйчета 2017г. - тема 2

  • 73 091
  • 744
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 177
sura, мислила ли си да дохранваш с АМ? След кърмене ,като добавка. Така ще се засища за по-дълго  време. Или ти искаш само на кърма. Аз понякога дохранвам, като видя че е неспокоен.
Noelпомага ли сминдуха? Аз така и не си взех, някои дни имам повече,друг път не. Поздравления , че не се отказваш, някое рогато сигурно си ти( имам предвид зодия)Simple Smile
Питах за съня през деня, защото мойто бебе спи по половин час между храненията , а видимо много му се спи, и е много изнервен от това. И аз се мъча да го приспивам пак, вече не може сам, и понякога става непрестанно будене и приспиване. А ако го оставя реве от преумора.Четох в групата във фейса, че има и други такива образи, та се поуспокоих, мислех си , че нещо му има.

# 346
  • Мнения: X
palomax, същото е и моето мрънкало. Само някакви 20-30 минутни дрямки ми прави през деня, а видимо му се спи. Инати се обаче и това е.
Съответно вечерта няма да говоря какъв кислоч е, а отделно докато заспи си правим следната гимнастика - в ръцете ми заспива, оставям го в кошарата и до 2 минути е писнал. Айде взема го, гушна го, заспи. Сложа го в кошарата и пак писне. И така по 10 пъти докато заспи като хората.

# 347
  • Мнения: 3 500
palomax, рогато съм - Телец! Simple Smile
Не се предавам лесно и на беба няма да се дам. Тя не знае майка й колко е тъпа и упорита.
Засега нищо със сминдуха, но аз го пия от вчера. Ще видим.
Иначе за даването на АМ, като видя, че няма да засуче, а е изтерясала от глад - давам и после се цедя. От време на време имам събрано, което го давам, за да не е АМ. Общо взето от 7-8 хранения поне едното е от шише /АМ или изцедена кърма/, като я изпусна да огладнее много.
И цикъла ми дойде най-после / с 14 дни закъснение/. Дано се регулира пустата кърма.

# 348
  • Мнения: 564
Това кърмене никак не е лесна работа, а и както се оказва при всяко бебе е различно. Аз с каката имах много проблеми докато се регулира кърмата, а това се случи чак на четвъртия, петия месец. Сега, с това бебе от ден първи нямам никакви грижи, освен едно запушване, което оправих за часове с Бриониа 9ch. Бебчо е много спокоен, спинка си по цяла нощ. Будих го през нощта за кърмене само първия месец, след това като видях, че добре наддава го оставям той да се събуди сутрин. Тази нощ е спал от 23 до 9 и 30 ч. И аз си поспивам с него. Сега като хапна пак откърти 😀.

# 349
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
При мен в началото беше ад с кърменето, 50% беше на АМ, направо се отчаях. След 40-тия ден си тръгна кърмата как трябва, какво стана не знам, но си е изцяло на кърма от тогава. Вече гони 7-те кила Grinning

# 350
  • Мнения: 176
Завиждам благородно на всички, които кърмят. Това си ми е несбъднатата мечта.
За лиги и плюнки не ми говорете, при нас е трагедия. Според мен си е до бебе, някои се плюнчат много, други почват след 3-4 месец. Баткото една плюнка не е пуснал до 4 месец, а на 1 година беше с 12 зъба Grin

palomax и моето дремва по 30-40 мин през деня, виждам, че му се спи, но не успява да заспи дълбоко. Успокоявам се, че поне вечер си ляга към 18 и 30.

За кърма са ми казвали и Галактожил.

Вие давате ли още пробиотик? Аз го спрях от една седмица, но ми се струва, че при малкия намаля акането и нещо не му е много комфортно. Май ще го почвам пак Thinking

# 351
  • Мнения: 355
Noel, според мен малката я мързи да суче, понеже е усилие от гърда сравнено с дупките от бибероните.
palomax, мислила съм, но ме мързи... Simple Smile
Аз АМ започнах да давам уикендите, когато с ММ сме навън и няма как на 0С да се голя да кърмя по улици и градинки. Цяло хранене на АМ, през това време тъкмо в мен се посъбере повече за вечеря. Станах човек, можем да седнем някъде спокойно и да се нахраним, да се видим с хора, малкият като ревне, давам шишето и не търча да търся стая за бебета или да кърмя по ъглите. За дохранване с АМ засега бягам, две гадости в едно: хем ще ми виси по зърната, хем ще се занимавам с формули и шишета... На следващия преглед, ако пед каже, че не расте достатъчно, ще мина на АМ и ще приключа кърменето.

# 352
  • Мнения: 3 500
mladamama, на мен ли го казваш, с второто дете беше песен. От самото начало си тръгна кърменето добре и така си беше до 1г. и половина. Тя беше спокойна, ядеше си на 3 часа, кризи имах малко, но те се оправяха за 1-2 дни с нейно съдействие. Абе като по учебник.

Но тази чепата дева...!!!
Sura, не я мързи, а просто като я изпусна да огладне,  започва да реве истерично, а гърдата не пуска веднага. Дори и да захапе трябва да подъвче, а тя не иска. Иска, ако може директно да й се излива в гърлото. Затова гледам да я храня като не е много глаеедна или спи.
Същото е и със спането.

Последна редакция: ср, 20 дек 2017, 13:25 от *Noel*

# 353
  • Мнения: 355
Noel, хаха, не знам дали е от зодията или от характерния микс от теб и мъжа ти:) важното е, че й хващаш цаката.
MamaJay, давам БиоГая през ден, ако не забравя и заради коликите гледам да му масажирам корема по няколко минути всеки ден. Те значително намаляха, но не са приключили напълно.

# 354
  • Мнения: 3 500
Досега микса беше успешен, ама тоя път нещо сме сбъркали пропорциите - хахахаха!

# 355
  • Мнения: 177
Не давам пробиотик вече, всъщност не давам нищо вече от 3 седмици.

# 356
  • Мнения: 61
Ще раждам чак през септември 2018 - живот и здраве!

# 357
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Ще раждам чак през септември 2018 - живот и здраве!
Ехеее кога се завъртя времето!!! Все едно и ние вчера се опознавахме. Успех мила, здраво и щастливо бебе ти желая.

Не давам пробиотик вече, всъщност не давам нищо вече от 3 седмици.
Моята педиатърка каза да ги спирам вече лека по лека, по- късно все пак и захранване почва.2

# 358
  • Мнения: 176
Някой ми смени бебето. Искам си старото пък. Само мрънка, не иска да заспива сам, вечер се спуква да реве преди да заспи и за капак не е акал днес Disappointed С първото имах време за драми, сега обаче нямам. Може ли чак такава разлика от спирането на един пробиотик?!? Почнах го пак, пък да видим.
Цепи ме главата. Помрънках си и аз.

# 359
  • Мнения: 3 500
И моята кифла вече 2 вечери подред заспива с рев, а преди това си заспиваше много бързо и спокойно. За капак аз излязох на банкет и я оставих на мъжа ми. Имах доброто желание да му я оставя приспана, но не би. После я е друсал 1 час.

Общи условия

Активация на акаунт