Тегло над 100 кг и опитът ви за справяне с това

  • 63 768
  • 185
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 907
k-drama не се притеснявай да започнем режима, когато се почувстваш готова. Щом знаеш, че празниците ще те изкушат, започни след това. Не гони срокове и не си поставяй нереалистични цели. Не чакай бързо резултати и се въоръжи с търпение и знай че рано или късно ще постигнеш това към което се стремиш. Hug Всички в темата пишем за да знаеш, че не е невъзможно отслабването, защото всяка от нас е свалила не малко килограми и много добре те разбираме как се чувстваш. Успех и започни тогава, когато почувстваш, че моментът е дошъл и не търпи отлагане и повярвай ми никой и нищо няма да може да те изкуши или спре! Hug

# 91
  • Мнения: 2 495
Да,човек трябва да е мотивиран ,за да свърши нещо.Но ти всичко пишеш в бъдеще време.Не става въпрос преди Коледа да се сложиш на гладна диета, за да се провалиш с гръм и трясък ,точно когато се яде най-много.Реално, то и се яде 2 дни ,а не 22 ,ама .
Още сега можеш да си направиш изследванията и да видим дали има нещо съмнително.За мен ,проблемът ти е хормонален.
После-казваш цялото ми семейство е такова.Ами,като имате всички този проблем,уговори се с вашите да не се правят поне тави баклави.Питка-някаква малка,колкото за идеята.Тиквеник може и с 2 лъжици захар да се направи.
Движение-като станело пролет!?Осигури си нормалното движение на ежедневието първо,пък после фитнеса-домакинстване,излизане за малко с някой,ходене до магазина.Усещам те,че си свила перките и кроиш планове само,ама за в бъдеще.
При теб ще стане по бавно,за това трябва да бъдеш последователна,но да започнеш от някъде.

# 92
  • Мнения: 624
Авторске, въобще не ми изглеждаш мотивирана за каквато и да е промяна. Не искам да съм груба просто отбелязвам..
Празниците не са повод за отлагане,точно обратното - подари си карта за фитнес за Коледа, или домашен степен/колело.

Ако искаш опиши един типичен твой ден като хранене и физическа активност и може да ти дадем насоки.

# 93
  • Мнения: 10 376
Авторке, в момента си в благоприятна ситуация, възползвай се! Това, че не ходиш на работа ти е голям шанс. Хвани се, най-напред си изчисти къщата. Миенето на прозорци знаеш ли колко е полезно? Това е едно прекрасно раздвижване, като същевременно се кефиш на резултата от чистата си къщичка. След това се хвани да излизаш! Не е нужно по планините - ходи из града. Харесай си нещо в някой магазин доста далече от вас и ходи ежедневно да си го купуваш. Ако имаш проблем с излизането вземи си куче. Моя приятелка така доста добре преодоля панически атаки. Намирай си някаква мотивировка за движение и излизане, иначе безсмисленото изкачване на стълби лесно омръзва. Вземи разточи кори за тиквеника на Бъдни вечер, така яденето му ще ти е без калории все едно. Харесай си някоя дреха и се бори да се събереш в нея. Това са все трикове, които помагат и ти дават и някакво удовлетворение от резултата.

# 94
  • Мнения: 47 981
Лесен  трик- не купувам сладко, газирано, чипс и прочие. Евентуално по повод, за гости. Дори на децата като им се дояде сладко- правят си сами меденки или друг сладкиш. Хем им е по-вкусно после и ги ценят, хем знам какво има вътре, хем не е лесно достъпно и само да отваряш шкафа по всяко време и да хапваш неусетно.
Много пъти бях чела, но подминавах...но се оказа прекрасно- груповите тренировки...ами много помагат! Пилатес, каланетика, йога, водна аеробика...там ходят нормални жени, много от тях-пълни. Особено ако ходиш с приятелка, е супер, защото се мотивирате една друга! Фитнеса ми е скучен, даже може да си докараш някоя травма ако нямаш треньор. Но груповите тренировки са много приятни за начинаещи, съчетават разтягане и натоварване. Вече са достъпни, има ги буквално навсякъде.
Ходенето пеш също е много добър трик и позволява неусетно да изгориш калории и да се раздвижиш .
За всичко това не са нужни срокове, добре е да се прави ежедневно и постоянно.

# 95
  • Мнения: 1 007
Много пъти бях чела, но подминавах...но се оказа прекрасно- груповите тренировки...ами много помагат! Пилатес, каланетика, йога, водна аеробика...там ходят нормални жени, много от тях-пълни. Особено ако ходиш с приятелка, е супер, защото се мотивирате една друга! Фитнеса ми е скучен, даже може да си докараш някоя травма ако нямаш треньор. Но груповите тренировки са много приятни за начинаещи, съчетават разтягане и натоварване. Вече са достъпни, има ги буквално навсякъде.
Ходенето пеш също е много добър трик и позволява неусетно да изгориш калории и да се раздвижиш .
За всичко това не са нужни срокове, добре е да се прави ежедневно и постоянно.

Много е права Happy,  сигурна съм, че в сайтовете за колективно пазаруване има доста оферти, купи си ваучер, цените са символични, изпробвай различни варианти, намери твоя си спорт и стани редовна в тренировките. Комбинирани с режим няма как да не дадат резултати. И да, подготви се за продължителен процес на трансформация, който обаче не започва от 1 януари или 3 март, а тук и СЕГА.

# 96
  • Мнения: 15 028
И аз съм на мнение, е промяната трябва да почне веднага. Винаги има за кога да отлагаме - за след празниците, за след рождения ден, за след рождения ден на мама, татко, баба, кучето... Поводи винаги има. Ако си стриктен през останалото време, не е драма, че си се отпуснал веднъж, даже е полезно понякога да залъжеш организма, че не е само ограничение. Когато си поръчах първия режим, имах една седмица до организирана почивка, но си казах, че няма за кога да отлагам, по време на почивката бях абсолютно стриктна и започнах да виждам резултати, макар и минимални, ако го бях отложила, щях да почна с две седмици закъснение, ами много ми е. Това са две седмици, в които да не правя нищо за себе си.

# 97
  • Мнения: X
Скрит текст:
Много пъти бях чела, но подминавах...но се оказа прекрасно- груповите тренировки...ами много помагат! Пилатес, каланетика, йога, водна аеробика...там ходят нормални жени, много от тях-пълни. Особено ако ходиш с приятелка, е супер, защото се мотивирате една друга! Фитнеса ми е скучен, даже може да си докараш някоя травма ако нямаш треньор. Но груповите тренировки са много приятни за начинаещи, съчетават разтягане и натоварване. Вече са достъпни, има ги буквално навсякъде.
Ходенето пеш също е много добър трик и позволява неусетно да изгориш калории и да се раздвижиш .
За всичко това не са нужни срокове, добре е да се прави ежедневно и постоянно.

Много е права Happy,  сигурна съм, че в сайтовете за колективно пазаруване има доста оферти, купи си ваучер, цените са символични, изпробвай различни варианти, намери твоя си спорт и стани редовна в тренировките. Комбинирани с режим няма как да не дадат резултати.
И да, подготви се за продължителен процес на трансформация, който обаче не започва от 1 януари или 3 март, а тук и СЕГА.
Peace
Миналата година, когато започнах, беше на 19.02., дори не помня какъв ден се пада....Също като авторката четях, умувах, и после:просто станах една сутрин и си казах:"Днес е ДЕНЯТ!Началото!Край, няма повече време за оправдания и чуденки!Животът си тече, времето си минава, а аз не ставам нито по-млада, нито по-здрава!".
И това наистина беше Началото, за мен.
Сега, година и 10 месеца по-късно, съм с около 30 кг по-лека, без хапчета за кръвно, с подобрени показатели, със супер енергия и за момента-никакви оплаквания и проблеми.За протока, на 51 години.   Laughing
От всичко прочетено и преживяно лично до момента, най-важна е мотивацията, ама онази-вътрешната, личната, искрената.Ако нея я има, няма стена, която да ти попречи по пътя.Дори не е нужна воля, самата мотивация те кара да "летиш в диетата" и да постигаш резултати.
Няма ли я осъзнатата мотивация, ентусиазма спихва още на втората седмица и се започват "прегрешенията".

# 98
  • Мнения: 2 495
Честно казано,човек ако е 100 кг ,не е зле по-бързо да се мотивира. Peace
Освен това,не е нужно в първия ден да стане Железния човек.Започва се малко по малко с различно темпо.

# 99
  • Мнения: 239
Аз също преди да започна свалянето на кг се оправдавах с факта - рожденият ден на малкият,имен ден на бабата,сбирка със старият клас...после пък празници и все отлагах отлагах и се въртях в омагьосан кръг.Най честата лъжа при хора които искат да направят нещо с живота си е - от понеделник започвам.
Няма значение кога ще започнеш-щом си решила да е след празниците ок натъпчи се като за последно дето се вика и после стягай колана хах.Съжалявам за грубият тон.Момичетата са прави - именно преди празниците или по време на тях трябва да се мотивираш.Не е нужно да ходиш на фитнес или групови тренировки щом се притесняваш от хора.Прави упражнение и вкъщи.Има достатъчно интернет клипове за начинаещи.Аз сега започнах да гледам от ю туб различни програми и си комбинирах тренировки.Кучето също е удачен вариант ако не си алергичен.Не мисли за диети - диета е да се подложиш на строг хранителен режим за определено време.По добре си направи сама такъв който да не е лишен от фибри риба млечни продукти.Наблягай на зеленчуци и плодове колкото искаш.Аз имах проблем и с нощното ставане и тършуване в хладилника.Сега като стана посред нощ взимам един лимон и смуча - кисело кисело ама да видиш как ми се отщява да ям.Може да пробваш и с круши - богати на баластра засищат без да поемаш калории.
Живота е в твоите ръце и сама трябва да решиш кога ще направиш промяната.Само с приказки и подкрепа не става.Преди 2 дни ММ изпържи мекици да хапнат с малкият-затворих се на терасата на студа и ревах като бебе защото едвам се удържах да не ги нападна .При мен нямаше да се размина с една мекичка или една хапка - щях да ги изям всички.Воля момиче,воля и то силна!Спираш да мислиш за храната и колко кг си или да се теглиш през ден-два или седмица.Времето все още позволява излизай навън сложи си едни очила и да не ти пука кой те гледа и кой не.Това че хората около теб примерно са слаби не означа че си нямат свои проблеми които не знаят как да разрешат.

# 100
  • Мнения: X
Скрит текст:
Аз също преди да започна свалянето на кг се оправдавах с факта - рожденият ден на малкият,имен ден на бабата,сбирка със старият клас...после пък празници и все отлагах отлагах и се въртях в омагьосан кръг.Най честата лъжа при хора които искат да направят нещо с живота си е - от понеделник започвам.
Няма значение кога ще започнеш-щом си решила да е след празниците ок натъпчи се като за последно дето се вика и после стягай колана хах.Съжалявам за грубият тон.Момичетата са прави - именно преди празниците или по време на тях трябва да се мотивираш.Не е нужно да ходиш на фитнес или групови тренировки щом се притесняваш от хора.Прави упражнение и вкъщи.Има достатъчно интернет клипове за начинаещи.Аз сега започнах да гледам от ю туб различни програми и си комбинирах тренировки.Кучето също е удачен вариант ако не си алергичен.Не мисли за диети - диета е да се подложиш на строг хранителен режим за определено време.По добре си направи сама такъв който да не е лишен от фибри риба млечни продукти.Наблягай на зеленчуци и плодове колкото искаш.Аз имах проблем и с нощното ставане и тършуване в хладилника.Сега като стана посред нощ взимам един лимон и смуча - кисело кисело ама да видиш как ми се отщява да ям.Може да пробваш и с круши - богати на баластра засищат без да поемаш калории.
Живота е в твоите ръце и сама трябва да решиш кога ще направиш промяната.Само с приказки и подкрепа не става.Преди 2 дни ММ изпържи мекици да хапнат с малкият-затворих се на терасата на студа и ревах като бебе защото едвам се удържах да не ги нападна .При мен нямаше да се размина с една мекичка или една хапка - щях да ги изям всички.
Воля момиче,воля и то силна!Спираш да мислиш за храната
Скрит текст:
и колко кг си или да се теглиш през ден-два или седмица.Времето все още позволява излизай навън сложи си едни очила и да не ти пука кой те гледа и кой не.Това че хората около теб примерно са слаби не означа че си нямат свои проблеми които не знаят как да разрешат.

Добре де, това при някого получава ли се изобщо?Особено за цял живот?Или поне за дълъг период от време?
Защото на мен не ми се получава.Не мога да не мисля за храната, все пак се Налага всеки ден да се яде.Докато алкохол/цигари/наркотици можеш да изхвърлиш от живота си, то от храната не можеш да се скриеш.Ако не искаш да умреш....

# 101
  • Мнения: 15 028
По-правилното е - започваш да мислиш за храната по друг начин. Всички ядем, ама има разлика в това цял ден да набиваш вафли и бонбони или да хапнеш три пъти нормална прясна храна.

# 102
  • Мнения: 1 770
Честно казано,човек ако е 100 кг ,не е зле по-бързо да се мотивира. Peace
Освен това,не е нужно в първия ден да стане Железния човек.Започва се малко по малко с различно темпо.

👍
Не е важно колко бързо се движиш, а да не спираш!

# 103
  • Мнения: 239
Amour* При мен се получава.Аз съм зодия телец и когато си навия нещо на пръстта от инат ще го постигна.Аз се храня в определени часове и гледам да си ги спазвам.Винаги имам лимони в хладилника и когато ми се преяде нещо и почна да ровя веднага хващах лимона - убива ти апетита от раз.От 2 седмици горе долу вече не ставам посред нощ да ям.Знам че има лимон от който вече се втрисам и ме домързява да стана.Лягам си рано защото стоенето до късно също е предпоставка за храна.Чета книги,избягвам ТВ,пускам понякога музика и танцуваме с малкият вкъщи.В една къща винаги има нещо за правене - я ще измиеш прозорци,я ще се дупиш из шкафовете в кухнята да бършеш...за всеки ден по една - две задачи.Всичко е в главата на човек.Абстрахирате се и мислите за друго.Когато ми се налага да ходя на пазар - предварително изяждам 2 круши или ябълки и задължително едно резенче лимон.И като влезна в магазина ММ ме пита искаш ли това искаш ли онова,неща на които винаги се нахвърлях а сега нямам желание.Миенето на зъби също отлага излишно похапване.Надуването с вода някой ще кажат че не е полезно но на мен ми върши идеална работа.Усещам се по слаба вече - виждам как някои блузки вече са ми по широки в ханша но умишлено не се качвам на кантара - ще се претегля след НГ.

# 104
  • Мнения: 15 028
Точно днес позната е споделила това във Фейсбук. Някой може и да успее да се мотивира от снимките.
https://mamamia.bg/pod-kilima/krasnorechivata-razlika-mezhdu-deb … i-slabo/?slide=11

Общи условия

Активация на акаунт