Цветята в нашия дом /тема 74/

  • 84 504
  • 735
  •   1
Отговори
# 135
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 818

danilu, прекрасно е портокаловото дръвче! Simple Smile
Месечинка вигорога, успех в спасителната дейност, която си предприела.
При мен нещо се объркаха нещата с калата, която реших да спасявам. Притеснявам се, че може аз да я уморя, започнаха да жълтеят листата и не мога да разбера дали й е малко или й е много поливането.

# 136
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 752
Успех с азалият,Месечинке!
 Аз чакам да ми цъфне камелията. Почти месец стои напъпила,ама едва сега започна да наедрява цветът и да се вижда бялото връхче.

# 137
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 069

danilu, прекрасно е портокаловото дръвче! Simple Smile
Месечинка вигорога, успех в спасителната дейност, която си предприела.
При мен нещо се объркаха нещата с калата, която реших да спасявам. Притеснявам се, че може аз да я уморя, започнаха да жълтеят листата и не мога да разбера дали й е малко или й е много поливането.

те не заспиват ли?
защо си мисля, че заспиват зимата и се събуждат пролетта?

# 138
  • Мнения: 5 132
danilu, много е сладко дръвчето, че и щедро откъм плодове.  Heart Eyes

Месечинка, успех в тази роля. Хем е приятна, хем ти носи една тръпка. Ще се похвалиш сигурна съм с чудесно развитие.

За грудкова бегония искам да ви питам - как се процедира сега през зимата и напролет? Стъблото й се пречупи само, макар листата й да бяха зелени. Трябва ли да поливам грудката или не? Надявам се да е многогодишна.

# 139
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 818

danilu, прекрасно е портокаловото дръвче! Simple Smile
Месечинка вигорога, успех в спасителната дейност, която си предприела.
При мен нещо се объркаха нещата с калата, която реших да спасявам. Притеснявам се, че може аз да я уморя, започнаха да жълтеят листата и не мога да разбера дали й е малко или й е много поливането.

те не заспиват ли?
защо си мисля, че заспиват зимата и се събуждат пролетта?

Че кой ще ги остави да заспят? Smile

# 140
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 752
Добри,ми при нас зимата е като в България пролетта. Вчера на море отиваше работата. Нали ви казах,че поливах.
Днес видях един карамфил пред разпукване. Бучнах преди години една издънка и тя взе,че се хвана и цъфти вече две години. В саксия е,ама навън.

# 141
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 069
климат мечта!
Simple Smile

# 142
  • Мнения: 2 560
Здравейте:blush:,
Имам нужда от съвет отново. Имам стайна ела от няколко години. До момента вървеше много добре, но откакто се преместихме в ново жилище започнаха да й се чупят и да падат цели клончета. Според мен й е топло, понеже в целия апартамент поддържаме 22- 23 градуса, а преди беше в по-хладна стая. В момента съм я сложила в банята, там има прозорец и е по- хладно, но не е под 10 градуса температурата. Ще сменя и саксията, защото ми се струва, че коренчетата вече са я изпълнили и нямат място. Други идеи с какво мога да помогна на дръвчето? Ще се радвам, ако споделите опит, че аз съм запален, ама все пак любител цветар Simple Smile!

# 143
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 752
Феникс,не съм гледала ела,ама тук е доста топло и неподходящо за такива растения,та избягвам да купувам.
Аз пък имам проблем с пакирата. Започнаха да й жълтеят о окапват листата. В нета пише червено паяче. Вчера я пръсках, ама доста се проскуба. Уф,как ме е яд! Наблизо имам една орхидея, която има същият проблем с листа,които жълтеят. Вероятно оттам е тръгнала катастрофата. Ама орхито има пъпки и нея я прйснах,обаче не знам дали да пръсна и в почвата?! Засега само двечките са поразени. Дано не повредя всичко.

# 144
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 752
розичката напъпила под прозореца.
камелията вече втори цвят.

карамфил,който засях от чеп на пидарени ми карамфили. Оцелява вече две години и цъфти за моя радост.

ето и ибискусът от вчера. Пак цъфти. Той май не е спрял да цъфти от една година .

# 145
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 818
Много са красиви. Blush

# 146
  • Мнения: 2 560
При нас продават едни капсули, които се слагат в  почвата. Миналата година латинките на терасата бяха почернели от листни въшки. С тези капсули за отрицателно време се отървах от всякакви гадинки. Тази година на пролет пак ще си купя за саксиите на терасата.

Разкошни цветя😍, аз се влюбих в едни дребни кремави карамфилчета и си мисля да сложа такива в сандъчетата на терасата. Другия ми вариант е здравец, също много любим.

# 147
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Здравейте,тъкмо си донесох хубава мини розичка от Кауфланд и взех да чета за мини розите и се ужасих.
Има нещо като паяжина,но само долу,до почвата.Да я пръскам ли с нещо против акари?
Направо не знам какво да я правя,мога да гледам само орхидеи и шафлери...
Сложих я в моята стая, защото не си пускам отопление,около 18-19 градуса е.На прозореца я сложих,но пък четох,че ако е на пряка слънчева светлина изгаряли листенцата.Къде да я държа,в слънчеви дни доста напича в стаята ми.
И най-важното-как да я поливам? Пише обилно поливане,но четох,че през зимата не се полива много.
Ще съм благодарна ако ми дадете съвети.

# 148
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 752
Марияиванова, я не се стряскай. Мини розите са си най-нормални . Моята я насадих на двора и си расте. Нещо й няма.
За паяжината на почвата обаче вземи мерки.

# 149
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Благодаря,много мнения четох,че мини розите умирали едва ли не две седмици след като са ги купили и се шашнах.
С какъв препарат да я пръскам?

Общи условия

Активация на акаунт