Цветята в нашия дом /тема 74/

  • 84 463
  • 735
  •   1
Отговори
# 210
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
градинските хибискуси спокойно си живеят навън, издържат на много ниски температури.
виждала съм ги като дръвчета, виждала съм ги и подстригани на жив плет.
при нас се самонасаждаха от семена - съседа имаше десетина на оградата. Simple Smile  определено на поливната площ растяха по-бързо, но съседските не се поливаха, а пак не бяха малки.

# 211
  • Мнения: 2 560
Чудесно😊, благодаря много😊💐, значи ще си взема две саксийки😍

# 212
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
не знам какви са им цените, но в базара и олх има по левче Wink
може да се търси и като градинска/дворна ружа Simple Smile

1

2

със сигурност ги има и в бриколаж, практикера, хоум макс Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 213
  • Мнения: 2 560
По 3 евро и нещо ги гледах саксийките в брошуратаза другата седмица. Харесах си един бял и един леко розовеещ. Благодаря за предложените варианти за закупуване, обаче няма да мога да се възползвам от тях😊. Предполагам, че и тук в цветарските хипермаркети и специализирани магазини ще има по- голямо разнообразие и от цветове и от цени, но лидл ми е най- удобен в момента.

# 214
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
Simple Smile късмет Simple Smile

# 215
  • Мнения: 2 560
Ще се похваля, ако имам успех този път😊

# 216
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Здравейте,моята мини роза не умря,обаче цветовете ѝ изсъхнаха,някои преди да са се разтворили даже.Явно е била преполята,защото откакто я поливам рядко,взе да пуска много нови листенца и да расте на височина.Скоро ще я пресаждам.

# 217
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Пресаждай, сега е моментът.

# 218
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 814
Здравейте,моята мини роза не умря,обаче цветовете ѝ изсъхнаха,някои преди да са се разтворили даже.Явно е била преполята,защото откакто я поливам рядко,взе да пуска много нови листенца и да расте на височина.Скоро ще я пресаждам.

Моите рози също се радват на хубавото време. Едната е с тъмнозелени листа, а другата със светлозелени и по-дребни листа. Не ги поливам често. Изкараха зимата на терасата, но то и не беше зима.
Ще се радвам отново да ме дарят с прекрасните си цветове.

Сакъзчетата ми бяха прекалили с листната маса през зимата и миналия месец ги поокърших, вкл. и мушкатата, сега всичко отново тръгва. Наближава пролетта! Simple Smile

# 219
  • Мнения: 35 968
Време ли е за изнасяне на цветята вън? Имам прибрани мушката, бебе-зокумче и напъпило каланхое - не им стига слънцето там, където са сега, но ме е страх някое рязко застудяване да не ги умори на финала на зимата Wink

# 220
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
не бързай - от 20 до края на месеца го дават с минусови температури нощем.

не че не може да ти възстановим каланхоето Wink и да те снабдим с нови китки, ама защо да мориш тези, дето си ги имаш.

# 221
  • Мнения: 5 132
Моето каланхое си живее прекрасно на остъклена тераса, която винаги е отворена в двата края поне по една педя при минусовите температури и нацяло отворена при положителни. Нищо му няма, изпробвано от години  Hug
За виолите да питам - сега тези осмомартенските подаръци трябва ли да ги пресаждам или да си ги оставя в саксийките? От дребничките са и по много в саксийка.

# 222
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
видях дребнички на пазара - бяха от каскадните Simple Smile Simple Smile Simple Smile може и твоите да са такива.






не са ми подарили теменужки - на иглики бяхме тази година Simple Smile

# 223
  • Мнения: 5 132
видях дребнички на пазара - бяха от каскадните Simple Smile Simple Smile Simple Smile може и твоите да са такива.






не са ми подарили теменужки - на иглики бяхме тази година Simple Smile

Такива са като големина на цветчетата, дву- и трицветни. А каскадните кои са - всички дребни видове ли са каскадни?
Игликите и те бяха големи красоти, изкушаваха много.  Heart Eyes

# 224
  • Мнения: 2 820
Подариха ми две циклами и не знам дали е добре сега да ги пресадя и изобщо как се гледат?
Миналата година уморих други две и сега ако мога поне тези да отгледам. Всякакви съвети ще са ми от полза.

Общи условия

Активация на акаунт