Цветята в нашия дом /тема 74/

  • 84 502
  • 735
  •   1
Отговори
# 360
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 752
Ами аз исках да знам дали ще намеря семенца през юли? Тук няма такива.


Ето моят христов венец.





Ст. Добри,това е за твоето детенце.

# 361
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 818
Моят Исусов /Христов/ венец е все още малък, но ме предизвикахте и ще си го покажа. В стария апартамент беше огромен и разкошен.



HamLet_1, все още не се вижда растението ти.

# 362
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 067

това е растението, което споменах



седум https://www.edna.bg/svobodno-vreme/rasteniia-na-bydeshteto-sedumite-4639735

Simple Smile или дебела Мара

# 363
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 818
Браво, успя! Прилича ми на Дебела Мара, но ще изчакаме да се изкажат по-знаещите, аз не съм от тях.
https://www.google.bg/search?q=%D0%B4%D0%B5%D0%B1%D0%B5%D0%BB%D0 … rc=96tI8DknnsQZuM:

Вече са ти отговорили.

# 364
  • Мнения: X
Аз го знам като Алпийска роза или по народен език Капниушо. Казват, че сокът лекувал ушни болки. Не съм си поразявала цветето за такава цел. Не е претенциозно, с много усилия се сдобих с него преди години.

# 365
  • тук, на мястото си
  • Мнения: 21 836

това е растението, което споменах



Това е ешеверия.  Сукулентно, обича повече слънце и по-малко вода.

# 366
  • Мнения: 4 312
Скрит текст:
вижда се как котарака се е пробвал да го яде
И на мен ми заприлича на планинска роза.Имахме такива и цъфтят.Дебела мара имаше баба в градината и като деца винаги ни слагаше компрес от листата,когато се наранявахме и винаги действаше. Имам сукуленти и аз и едното май е подобно/и аз не съм сигурна/

Последна редакция: чт, 10 май 2018, 16:51 от red soul

# 367
  • Мнения: 5 059
А това е моята страст и гордост! Simple Smile





И една по-стара,този кактус е вече огромен и ми е много трудно пресаждането Grinning

# 368
  • Мнения: 4 312
Супер!когато бях малка едно от хобитата ми бяха кактусите.Терасата беше пълна с тях и майка ми понякога се оплакваше,че не може да се завърти без да се убоде тук=там. Ухае чудесно,когато цъфти,нали? Heart

# 369
  • Мнения: 3 729
Голяма красота, много харесвам белия цвят ухае цяла нощ по цялата улица, а тъмния цвят на другия кактус мирише лошо нали

# 370
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 818
А това е моята страст и гордост! Simple Smile





И една по-стара,този кактус е вече огромен и ми е много трудно пресаждането Grinning


Обожавам кактуси!
Моята свекървена глава също е напъпила с две пъпки. Като ме ощастливи ще показвам.

# 371
  • Мнения: 35 973
Vervam, прекрасни са! Heart

# 372
  • SHOOT ME 10 $
  • Мнения: 3 298
Първите червени божури!  За вас са!

# 373
  • Мнения: 5 059
Благодаря момичета,те са моята гордост Stuck Out Tongue
Белия мирише много хубаво,но за няколко часа цвета умира Sad
А тъмните цветове(и двамата) миришат на мърша като цъфнат,да.До толкова миришат на мърша,че веднъж една муха беше снесла ларви в тях :S Grinning

# 374
  • София
  • Мнения: 5 883
Скрит текст:

това е растението, което споменах

Някакъв семпервивум, но точно какъв.... Не си слагайте сок в ушите, защото не всички имат лечебни свойства.
Студоустойчиво е и се полива 1-2 пъти в месеца, зимата не се полива.

Общи условия

Активация на акаунт