Цветята в нашия дом /тема 74/

  • 84 393
  • 735
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 936
От скоро се уча да бъда градинарка и това са първите ми успехи.Моля да ме извините за импровизираната ваза,но кучето ми счупи единият цвят на розата,а цветово много се вързваха с бутилката.


# 406
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045
и жълтичко обичам, но лилавичката е "моята" Simple Smile Simple SmileSimple Smile

# 407
  • DE
  • Мнения: 9 068
Аууу, жълтата роза Heart Eyes моята я нападат някакви въшки и като не живея там няма как да я изчистя Tired

# 408
  • Мнения: 936
Това ми е първата пролет в къща,втурнах се през глава в отглеждането на рози.Засадих 8 като за начало като толкова позволяваше мястото.Ще имам още един двор,но той сега е строителна площадка.Там вече мисля бройката да е по-голяма.Въшки забелязах миналата седмици и пръсках с Моспилан,така прочетох в интернет.За сега ги няма,но явно ще трябва да проверявам.Ако имам нови цветове скоро,ще се включвам по-често  Blush

# 409
  • Мнения: 5 127
Това ми е първата пролет в къща,втурнах се през глава в отглеждането на рози.Засадих 8 като за начало като толкова позволяваше мястото.Ще имам още един двор,но той сега е строителна площадка.Там вече мисля бройката да е по-голяма.Въшки забелязах миналата седмици и пръсках с Моспилан,така прочетох в интернет.За сега ги няма,но явно ще трябва да проверявам.Ако имам нови цветове скоро,ще се включвам по-често  Blush

Разкошни цветове рози  bouquet Зашеметяващ старт в отглеждането на рози Heart Eyes А синьо и жълто..."моите" цветове  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Имам мини розичка и ще цъфти скоро, ще се похваля с цвят и аз  Flutter

# 410
  • Мнения: 936
beauty_magnolia благодаря,
прекрасен ден на всички  Hug

# 411
  • Мнения: 3 789
Как да накарам роза в саксия да цъфне? Само излизат листенца и нищо Sad вече година и отгоре..
И един малко тъп въпрос: според вас има ли как от някое цвете да се развъдят молци, които живеят най-вече в кухнята? Имам предимно авокадота, каланхое, алое, роза, драцени, орхидея, лилиуми? Всичките в саксии..

# 412
  • Северозапада
  • Мнения: 5 471
Това вероятно са хранителни молци. Развъждат се в брашна, макаронести и т.н. Май си снасят яйцата там. Вероятно си купила нещо заразено. Трябва да се изхвърли всичко и да се почистят шкафовете.

# 413
  • Варна
  • Мнения: 10 789
Някой кастрил ли  е фикус бенджамин, за да му придаде форма? Изискват ли се специални умения?

# 414
  • Мнения: 3 789
Това вероятно са хранителни молци. Развъждат се в брашна, макаронести и т.н. Май си снасят яйцата там. Вероятно си купила нещо заразено. Трябва да се изхвърли всичко и да се почистят шкафовете.

Скоро чистих, хвърлях, нищо застояло няма, има няколко пакета макаронени, но те са от скоро купени, след като молците почнаха да хвърчат. Пръсках с препарати, но ефектът е много краткотраен, май ще вадя пак всичко наново. Мерси.

Ако някой знае и за розите, ще се радвам да сподели, де Simple Smile

# 415
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Молците ходят по вълнени дрехи. Най-вероятно е някакъв друг вредител.
За розите мога да кажа, че обичат да са на пряка слънчева светлина.

# 416
  • Северозапада
  • Мнения: 5 471
http://www.hera.bg/s.php?n=211
За хранителните молци.

# 417
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045
Някой кастрил ли  е фикус бенджамин, за да му придаде форма? Изискват ли се специални умения?

остра ножица, на око придаваш форма и внимаваш, че пуска бял сок, който лепка и (май) дразни кожата.

ако искаш дай снимка, ще дадем ЦУ, ПЦУ и ОПЦУ Simple Smile

# 418
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 809
Lana.., това е моята роза, растяща на източна тераса:

и днес:

А това са сакъзчетата ми, които не мога да укротя откъм израстване:



Розите искат много вода, аз ги поливам всяка сутрин, като слагам водата в чинийката.

# 419
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 733


Този мъник си го взех от Моция. Има едни такива капчести образувания по обратната страна на листата. Само 3см. е висок,а днес цъфна:heart:




За да цъфне розата ползвай тор за цъфтеж. Поне на 15 дни веднъж. Има торове за листна маса и за цвят. Аз ползвам тукашни препарати и не мога да дам повече насоки,но и в българско трябва да ги има.

Тази година и при мен розите са нацъфтели неимоверно много. Всичките при това. Имам три с бели цветове. ( едната е мини),една с жълти,една с розови цветове, с цикламен нюанс, винен оттенък. А и хибискусът днес е отворил два огромни цвята. Радост за окото.

Общи условия

Активация на акаунт