Цветята в нашия дом /тема 74/

  • 84 381
  • 735
  •   1
Отговори
# 525
  • DE
  • Мнения: 9 068
За съжаление е само перваз на прозорец Tired Цял живот си мечтаем с мъжо за къща с градина, имаме селска такава, но нямаме възможност да живеем там, защото няма работа за нас. Вятъра ни отвя чак в Германия, в апартамента в България не смятаме да се връщаме, не харесвам града и квартала в какво се превърнаха. Искам си къща с двор в който да си сея китки и зарзават, да гледам кокошки и куче, котка, зайци....
Извинете за лиричното отклонение, нещо егенето започна да ми се отразява негативно  ooooh!

# 526
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 732
Дането,ако много искаше стане да живееш в къща! При мен така се получи.
 Виж за кокошки ще е малко трудно,че в евросъюза има толкова много изисквания и ограничения, да се заявяват животни,да имат микрочип и ваксини и .... На един познат му направиха акт за 3000евро за едно козле.

# 527
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 732
Уф,щях да снимам моите юки,ама се заплеснах. Утре ще ви ги покажа,колко са гигантски.  И сме им издърпали всичките листа. Така се подсилват и растат нагоре и се удебелява стеблото.
Аз преди не давах и на чикасите не им режат външните листа. Докато един ден, в мое отсъствие,мъж ми иградинарят не ги офъкаха като новобранци. Сега растат и са прекрасни. Така е и с палмите. Колкото повече подрязвам,толкова повече се развива  растението.

# 528
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 809
danilu, покажи твоите юки, че аз докато се наканя ще съмне. Днес ни боядисваха стаята на работа и само почистих листата й от праха.
Утре, дано не забравя, ще я снимам.

# 529
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 732

Моите са на около 10 години.



Чикас


Магнолията ми най- накрая цъфна

# 530
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045
Simple Smile за различни юки пишете Simple Smile

стайната "юка" е Драцена fragrans Simple Smile а градинската - Yucca filamentosa

 



цикасът си е същият Simple Smile Simple Smile Simple Smile


# 531
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 809
Бях се приготвила снощи да качвам снимки, но не остана време.
Ето я моята юка, която позиционирах на работа:



Направила съм снимки в основата на стъблото, за да дадете съвет какво да правя с издънките.
Приемам всякакви съвети за моята възродена юка.

И сега още едно любимо цвете - алоказия мисля че се казва. Откраднато беше с 1 листо, сега е тръгнало. Аз си го наричам змийско.


Скоро листата ще станат 5. Yum

# 532
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045
аз не бих я пипала. Simple Smile
и алоказията е супер Simple Smile

# 533
  • DE
  • Мнения: 9 068
Хубава алоказия, любимо цвете ми е Heart Eyes

# 534
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 732
Когато се махнат малките странични растения(израстъци),юката, или каквото и да е растение, заздравява ,удебелява стъблото и усилва растежа нагоре. Но ти прави каквото искаш.Hug Юката си е твоя.Kissing Heart
И ние преди не им махахме листата, и си оставаха дребни. Имам и вътрешни юка,но няма да ги снимам,за да не затруднявам някой с класифицирането им:grinning:  При тях листата си съхнат и си падат сами. Само ги обирам,за да не се трупат по пода.

Последна редакция: чт, 21 юни 2018, 16:47 от danilu

# 535
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 809
Благодаря ви за съветите.
Забравих да кажа, че в саксията съм сложила кактусче, т.нар. Свекървена глава, и Коледниче, че ми беше жал да ги изхвърлям като паднаха от другите ми саксии.
Хванаха се и те, та затова са в тази саксия.

# 536
  • Мнения: 3 724
Дидка, чудесни са, юката така красива и богата, браво

# 537
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 809
Радвам се, че ти харесва. 2009 г. я получих като подарък. Успях да я уморя и от резница я възкресих. Обичам си я.

# 538
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Обичам цикаси. Поне 5 съм уморила Simple Smile

# 539
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 732
Обичам цикаси. Поне 5 съм уморила Simple Smile
Ние имахме десет,останаха 5,но вървят много добре.

Общи условия

Активация на акаунт