Предложения за странни, необичайни и интересни имена! - 21

  • 69 999
  • 736
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 12 018
Знам, че. ии в онези списъци е имало странни имена, но като гледам списъците в темата все повече се замислям, че имаме нужда да се завърнат онези, старите списъци. Горките деца.

# 721
  • Мнения: 4 303
Добре е, че сега поне по лесно могат да се сменят или коригират имената, но докато дойде това време?
Имах съученичка Нелия, която по късно стана просто Нели. Винаги съм си мислела, че е от Анелия това Нелия, но се оказа, че е било регионална мода по това време. Имаше и други момичета с това име, родени по същото време и на това място. Някои още при издаването на паспорт са ги сменили, други по късно, а някои така са си останали.

# 722
  • Пловдив
  • Мнения: 14 411
Няма изискване да е след 18, може да се смени по всяко време, просто до 14 години е по искане на родителите, а от 14 до 18 - от детето със съгласие на родителя. И преди е можело. Разбира се, поне формално трябва да се докаже важна причина за смяната.
А Нелия си е почти чудесно на фона на примерите тук. Sunglasses

# 723
  • Мнения: 4 303
Магдена, съгласна съм за сравнението със споделите тук имена. Във варианта НелиЯ, в който се произнасяше, обаче звучи неприятно и като турско.
Всички, които не са раснали в смесен район, може би не могат да го усетят.

# 724
  • Мнения: 8 578
Йоанна-Каролена Мехмедова Ниязиева

# 725
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Йоанна-Каролена Мехмедова Ниязиева
Върховна родителска мисъл е родила този шедьовър. Нямам думи.

# 726
  • София
  • Мнения: 20 082
Стали, Искър. Вторият беше участник в "Стани богат" и на мен лично ми се стори, че е с турски произход.

# 727
  • Пловдив
  • Мнения: 14 411
С цигански си беше според мен. Защо пък турски?

# 728
  • София
  • Мнения: 20 082
Защото името на баба му ми прозвуча като турско.  Blush Иначе и на мен ми приличаше на ром момчето.

# 729
  • Мнения: 3 789
Младо момиче - Барби

...

# 730
  • Мнения: 2 268
Люсимира

# 731
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 673
Ефросиния

# 732
  • София
  • Мнения: 11 489
Марчела-Василена

# 733
  • Мнения: 3 122
Геномир

# 734
  • София
  • Мнения: 20 082
Дения
Весислава
Велик

Общи условия

Активация на акаунт