Мами в Италия 7

  • 15 199
  • 284
  •   1
Отговори
# 225
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Миленче ,скокни в готварската част на форума има доста идеи.  Wink

Аз на моя мъж всичко му готвя,нямам проблеми!  Peace

Е да де ама моя мъж не яде вси4ко,това е проблема  Crossing Arms Whistling Аз затова питам тук,заЩото в Готварския е вярно,4е има доста идеи,но някои са  доста ....хмммм... особени  newsm78

# 226
  • Мнения: 5 475
Търси според това какво яде.  Peace
   newsm78 Аз обикновенно слагам директно на гугъл продуктите,които имам и искам да сготвя,ако не ми хрумва някаква идея.
 Ти си знаеш какви са му вкусовете.

# 227
  • Мнения: 2 804
nbirthday bouquet
 Tada Bimba , Ч.Р.Д. и от мен, твоите желания са моите пожелания и още толкова!Tada
Тази вечер ще правя зеленчуци на пара със задушено пилешко бяло месо плюс салатка.

Ние сме отново на антибиотици, че за другата седмица да сме о.к. тъй като ще ни правят втората ваксина .
А на каката съм обявила война защото не иска да ходи на гърнето.
 
Има ли мами дето да са обикаляли из Marche?

# 228
  • Мнения: 764
Здравейте,моми4ета Heart Eyes
Сиренето обикновенно го обезсолявам,освен ако не попадна на някое безсолно,4е се слу4ва.Зна4и по преценка. newsm78
Весело изкарване на рожденния ден на Бимба,да си жива и здрава,късметлийка и да до4ака6 бебенцето спокойно  ylinfant happy bd hbday bdbaloni
Мен днес не ме питайте за манджи 4е се 4удя какво да готвя.От сно6ти баткото ми е на 4ести посе6тения на тоалетната Sick
Лека ве4ер.

# 229
  • Мнения: 1 049
добър вечер и от мен   bouquet
За протокола ние имаме комунионе ди бени ние нямахме какво да делим преди брака оженихме се и почнахме до богатейм /на заеми/ Wink
Гери, честита ти книжка и от мен   bouquet.
mcdirock, мусака и сърми не харесвали  newsm78
Ох утре ще пиша повече че ми се затварят очите  Tired
Лека нощ bouquet

# 230
  • Мнения: 714
буона сера синьоре е синьорине,
скузатеми за дългата пауза но тя беше само за да се завърна при вас с целия си блясък  Mr. Green по-красива и по-скромна отвсякога  Mr. Green  Mr. Green  Mr. Green (чувам вече силните ви ръкопляскания)  Sunglasses  
извинявайте мацки, налегнал ме беше бач и разни лични проблеми ама се взех в ръце и се връщам на фронта готова да превзема света (или той мен  Rolling Eyes)

ЧРД на Бимба! Всичко най-най!!!!!


Само за протокола: и ние сме в режим сепарационе дей бени и си ни е добре така.  Peace

Бе то вие хубаво говорите за сепарационе и унионе, ми синьор антонио като се е оженил за мен в бг .... да му мисли, ....това си е жива унионе деи бени.

макдирокова, като си се разготвила (щото аз нещо го раздавам лабаво тия седмици) да ти кажа една лесна и хубава манджа дето ме е спасявала много пъти. Правя я, защото е вкусна, не изисква да висиш на котлона (тоест слагаш нещата в тава, мяташ във фурната и после вадиш ...)

Пиле на фурна с бирен сос
(силве, където и да си, да си жива и здрава за рецептата, в моя готварски тефтер фигурира като пиле "силвия".)

едно пиле измито и нарязано на порции (или около 1-1,5 кг бутчета на порции, зависи от броя на чакащите вечерята) се нарежда в тава (по възможност по-дълбочка). осолява се и се поръсва с черен пипер на вкус. отгоре се нареждат малко резенчета масло (около 50-60 г). Помежду порциите се слагат около 4 (или повече или по-малко) скилидки чесън

За соса
2 суп. лъжици брашно, 1 чаена лъжичка червен пипер, 1/2 бутилка бира и 1 1/2 чаши вода се разбиват добре с тел. Ако е гъстичко, се добавя още малко вода. Полива се внимателно пилето с половината от сместа.

Мята се във фурната като след 1/2 час се обръщат порциите и се изсипва останалата част от соса. Пече се до зачервяване. Много върви с пържени картофки щото попиват от сосчето в чинията, ама може и без тях.

Айде това беше мен.
По останалите въпроси ще се изкажа аФторитетно утре  Crossing Arms  Wink  Wink

# 231
  • Мнения: 3 425
При мен форума е супер бавен...страницата ми я отваря 5мин(буквално)!!!
Нямам много време сега,но ви почвам пък докъдето стигна:
Мерси за инфото за брака ще се поинтересувам!
Мкдирокова,аз готвя основно алла италиана,че моя не си пада по други кухни...сега съм на вълна аспараджи,4е сега им е сезона...за 1ви път ги правих в4ера и не бяха лоши!Чушки,зелен боб,тиквички...абе почти всичко от щанда за плодове и зеленчуци!
И аз 25 ги посрещнах с пъчещо коремче...тъй като беше 3месечно;)И си пийвах биричка...общо взето имаше 2 седмици,в които всеки ден така ми се пиеше...и понеже повръщах 5 месеца,реших,4е ще си угаждам и си пиех по 1 на ден:)Абе,бирена терапия....после и за кърма бях(съм) на бирена терапия,когат ми се пие де;)
И при нас падна температурата:(
Даниела,Оправяйте се!
Ако съм забравила някой сорри...утре пак;)
Лека нощ банда;)

ПП.Медея,Само вески,а и не само те, къде ли са?

# 232
  • Мнения: 5 475
Буонджорно на всички!
Кала и при мен форума нещо едва се влачи... Crazy
 Валя,добре дошла пак при нас  Hug ...надявам се облаците да са се разпръснали покрай теб!  Wink
Даниела бързо оправяне на детенце!  Peace
 Лек ден на всички!

    bouquet

# 233
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Доброе утро,товариЩи  Hug Wink
Гери,къде е кафето бе жена  newsm78 Имам вопиЮЩа нужда  Tired
Благодарско ви за рецепти4ките  Hug
Вале смятам дове4ера да пробвам Силвиното пиле  Wink Радвам се,4е си отново тук  Hug  bouquet
Кала и моя "тиквеник" е съЩия Мистър Каприз като твоя и аз затова пове4е иатлиано готвя  Wink
Зайко Байко,мусака му правих веднъж и не му се понрави а пък за сърмите бих могла да пробвам само с лозови листа ,4е Негово Висо4ество зеле не яде  Crossing Arms А и на лозовите ( бяхме си поръ4вали мин.година в Гърция ) им из4опля пънката и останалото не го Ще. Абе ужас ви казвам.
Тикви4ки не оби4а особено (яде ги само пържени и то веднъж в месеца ). На 4уШки не е голям фен ( трудно ги храносмилал  ooooh! ),но ги хапва от време на време. Патладжани съЩо рядко яде.Домати на салата вкусва само като сме си в Бг а краставица не може да понася. Абе ужас ви казвам  ooooh!

# 234
  • Мнения: 3 388
Привет и от  мен  Grinning
mcdirock и моя мъж е един каприииииизеееен, на моменти особено много и му се ядосвам. Бг манджи с особено недоверие опитва, но малко. Луканка не му харесва-много подправки имало, яде си италианските салами. Таратор-да не говорим, толкова му е странна тая студена супа, че няма накъде. Лютеница близна веднъж и ми каза ами дай ми време да свикна с вкуса, ще пробвам пак след няколко дни. сякаш му давам отрова едва ли не. Ааааа   #2gunfire  Пеперони яде, ама не много и да не е вечер, че после го бори корема. Дай му бистеки и амбургер, кроколе, инсалата верде, сладолед и шоколад фонденте, салами, пататине фритте и паста и така е най-щастлив. Ама то така и на мен ми е по-лесно и по-бързо, че за бг кухня повече време отива.
А пък аз нали съм добричка, все гледам нещо по-интересно да е и ново, сготвено с фантазия, а човека на простичката кучина италиана най-си е доволен. Казах, че ако не яде това, което готвя, да се спасява с каквото намери в хладилника  hahaha
Giorgia твоя мъж в това отношение си е направо душичка  Wink Моя като види колко черен пипер си ръся на месото и колко таратор изяждам, очите му стават на 18  #Crazy   Joy
И аз така търся рецепти в Google или готварския форум, но по обясними причини не всеки ден ги пробвам, че мъжо ще умре от глад  Laughing
Кала   аз никога не съм правила аспараджи и дори нямам минима идея как става. Ти как ги приготвяш
Добре завърнала се на donna al volante    Grinning
Зайче сармите как ги правиш, аз лозови листа не съм виждала тук
По бебешките въпроси не вземам отношение, тъй като все още не съм никак наясно  Laughing Но ви пожелавам да са ви здрави и усмихнати бебчовците, а като дойде ред ще ви питам за съвети и аз  Wink
Успешен ден на всички, че идва една хубава 3-дневна ваканцааа  newsm44

# 235
  • Мнения: 3 425
Добро утро и от нас!
Хладно е навън,но поне не вали!
Мкдирок, по отношение на зелето е същата картинката и при нас,но ина4е не мога да се оплача.За чушките - сурови не,но  той пък не си пада по студени зеленчуци!Ако готвя алла италиана сме ок!Аз от свеки основно гледам,така си имаме тема за разговор  Peace Аспараджите можеш само да ги свариш във вода със сол и като омекнат ги подправяш с лимон,олио и пепе(така правя и фаджолините).Аспараджите се ядат наполовината,че иначе са жилести!
Гери,аз затова си махнах единия тикер и аватара,но пак е доста бавно  newsm78 Аз съм с Аличе,а ти?
Валя, не трябваше ли да ходите в Хърватска(май беше  newsm78 )?
Лек ден на всички   bouquet

 

# 236
  • Мнения: 708
Buongiorno и от мен,
как се сладурки.О6те веднъж благодаря на вси4ки за пожеланията в4ера.
Сно6ти с мъжо хапнахме на китайски,4е от доста време не бяхме ходили и на бебо явно му се хапва6е.Доста добре напълних тумбака,мммм 4ак като се сетя пак огладнявам  Laughing Joy
Ина4е за рецепти.....еми то зависи мъжо какво яде...моят и той вси4ко яде...даже го подигравам,4е ако  му се изакам (с извинение) в 4инията и него 6те яде  hahaha hahaha
Ина4е аз напоследък готвя постно,4е не6то от месо много ми се Sick Редувам мусака от тикви4ки,пържен патладжан с доматен сос,картофи на фурна,салатки разни,а аз в последно време наблягам на таратора...ама това мъжо не го яде.Ина4е като ми се яде месо готвя мусака,пържоли,месо със сметана и броколи.
ААААА ето дажам ти то4но тази рецепта,мъжо много я оби4а:
Знаци каквото и да е месо става (пиле6ко,теле6ко,свинско) го нариазва6 на куб4ета.И го залива6 със зехтин,соев сос,вино и добавя6 няколко скилидки 4есън,4ерен пипер и сол (или булион на прах) и го оставя6 да престои така в хладилника поне няколко 4аса за да се овкуси и да стане крехко.
След това заду6авам лук и броколи и като по4не да поомеква слагам и месото като изливам сместта от маринатата и добавям о6те вино ако трябва.И така докато месото стане готово.После правя картофено пуре  и сервирам едновременно.

Добър апетит...аз пак огладнях от тея рецепти  Crossing Arms


П.С.Извинения за правописните гре6ки,ама клавиатурата ми няма кирилица......та семъ4а тука с тоя кредор  Laughing

# 237
  • Мнения: 3 388
Ааааа, ама с толкова вкусни рецепти от сутринта, голям апетит ми се отвори  Laughing Не бива така, нали диети ще пазим, че лято идва и ще се фръцкаме по голи дупета  Joy Joy Joy
Бимба радвам  се, че  е минало добре снощи, после искам и подробности  Wink
Като отворихме дума за коли и шоф. книжки вчера, сега вземам колата и отивам на солариум момичета. Никой да не излиза по улиците, че ще карам аз  hahaha hahaha hahaha
Чао и усмивки от мен и до после  Hug
... ама какво слънцеее, дано се задържи така хубаво времето     newsm10     Е, малко хладничко, но пак по-добре, отколкото да вали  Wink

# 238
  • Мнения: 3 425
Това с 4ерния шоколад не го разбирам!Ние сме на млечен,но даже в някои магазин4ета няма млечен,а само фонденте  #2gunfire
Онзи ден правих паста с аспараджите:
Чесън нарязан на ситно+магданоз се запържва в малко зехтин,като си смени цвета изсипвам аспараджите ситно нарязани(само горната част,тъй като долната е жилава),доливам малко вода(2 пръста да ги покрие),подправям сале&пепе и може и половин кубче зеленчуков бульон!Задушаваш,докато омекнат и доливаш вода ако е нужно и трябва да оставиш сосче(водно),4е на мен ми станаха сухи спагетите,но като за първи път доволно!Ако ги оставиш сухи стават за гарнитура,а ако са със сосче можеш да долееш вода и да пуснеш ориз=ризото(даже казват,4е е по-хубаво от пастата) или пък сваряваш отделно паста и после разбъркваш;)И падано джа гратуджао  Joy
Дано се разбира,че се олях в обяснения;)
ААА...така правя и карчофите,но сега не ги купувам!

УТРЕ Е ОФИЦИАЛЕН НЕРАБОТЕН ДЕН!!!
Абе днес празнуват ли Деня на детето?
Айде на пазар;)

# 239
  • Мнения: 3 425
Ние станахме бетер италианците от сутринта за ядене си говорим ахаххаха ,но аз ще си преборя килцата де обещала съм си:)
Апропозито, моя с китайската храна е на ВИЕ.Вярно ли е,че вкуса е различен от тези в БГ?
Докато бях в София някой им беше обявил война на китайците и по Нова тв показаха един репортаж на един сравнително елитен китайски как готвят в кухнята!Чак парцала за пода в баката с ориза(ИЗВИНЯВАЙ БИМБА) !!!
Айде излизаме да не завали!


Общи условия

Активация на акаунт