Операция на миома - 5

  • 79 734
  • 739
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 46 516
Току що видях това съобщение в темата за Хистеректомията, звучи ужасяващо...

# 376
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
Току що видях това съобщение в темата за Хистеректомията, звучи ужасяващо...
Дано да не се окаже вярно! Да се спести операция, била тя и коремна, с цената на увреждане на черния дроб е страшно. Бъдете внимателни и с билките, те също са опасни.
sisista, не е в София, в Плевен св. Марина препоръчвам. На съседката по стая направиха хистеректомия, постъпила с жесток кръвоизлив и хемоглобин 55, за 4 дни го вдигнаха до над 100, изчистиха всичко с лапароскопия и 3 дни след операцията си пътуваше за дома, на около 300км.

# 377
  • Мнения: 46 516
Бъдете внимателни и с билките, те също са опасни...
Абсолютно. Не посмях да пробвам други, освен изписаните от Карагьозов...

Оф, аз трябва да ида в близките седмици да видя докъде съм го докарала, но като започнах лечението на щитовидната цикълът ми е супер оскъден и ми се разместиха датите, нищо не мога да планирам като хората. Спра ли Л-тироксина всичко се оправя, но пък не мога без него. Писна ми от болести Sad

# 378
  • Мнения: 5 380
И аз да се включа към вече оперираните. Операция ми беше в понеделник, лапроскопска-роботизирана ( Да Винчи) в “Доверие” София при Д-р Делчев. Сега имам 4 дупки на корема и една за дренажа. Миомата, която мислехме за 5см е била всъщност 7. Имала съм още една от 1см. както и една киста на яйчника. Кистата е пълна изненада, защото никой до сега не я е видял, била е зад миомата.
Ще гледам да разкажа и по-подробно, че ми е трудно да пиша през телефона.
Док каза, че са махнали всичко, на което не му е било мястото там. Огледали са и тръбите и всичко е изглеждало наред. На мъжът ми обаче е казал, че все пак е добре след 5 месеца една цветна снимка да се направи, за да сме сигурно преди за почнем опитите за бебе. Това малко ме притесни, защото си мислех, че при самат операция ще се види всичко, но явно този контраст е БАШ теста за тръбите.
За срастванията от отворената ми операция, каза, че няма нищо притеснително.

Много се надявам вече да съм “на чисто” и да се сдобием с детенце в близко време Simple Smile

# 379
  • Мнения: 5 435
Rocket, бързо възстановяване! Всичко ще е наред, желая те едно здраво бебче в най-скоро време.  Hug

Аз пък другият месец съм на контролен преглед, още от сега го мисля дали всичко ще е наред.  Blush

# 380
  • Мнения: 817
Rocket бързо възстановяване и стискам палци бебчо да Ви изненада в най- скоро време.
Колко парички е операцията по този метод, може и на лично? Колко време
беше престоя в болницата?

# 381
  • Пловдив
  • Мнения: 432
Rocket, разбира се, че при лапароскопия се вижда най-добре проходимостта на тръбите. Не си прави цветна снимка, а направо започнете опитите, когато имаш зелена светлина. На мен преди три години ми направиха цветна снимка - изкараха ме със запушени тръби и хидросалпинкс (възпаление на тръбите). Казаха, че дори и да ги продухат, заради хидросалпинкса няма да мога да забременея,  защото от тях изтичала течност, която изгаря ембриона. Трябвало да ги отрежат. Направих снимката в Селена под пълна упойка, за да е сигурно, че снимката отразява точното положение, защото ако ти я правят без упойка, може да направиш конвулсия и да излезе, че са запушени, а да не са. Та, викам си, така и така ще се ходи на инвитро, ще отида в Надежда на естествен цикъл и там ще ми резнат тръбите. Да е жива и здрава доктор Персенска, която при лапарото все пак ми направи проверка на тръбите и се събудих с тях. Каза, че са проходими и че нямам хидросалпинкс. Две години по-късно забременях естествено. Зарежи я тая цветна снимка, щом сега са видяли, че всичко е наред, значи е наред. Прегръщам те и бързо възстановяване.

Последна редакция: чт, 15 мар 2018, 22:36 от elsefi

# 382
  • Мнения: 18 530
Реших да ви разкажа моята история, за да видите, че наистина не трябва да се шашкаме прекалено от всичко. Да, трябва да се взимат мерки, но не и да ставаме роби на лекарското мнение.

На 25 години, през 1999 година, ми премахнаха много голяма дермоидна киста на десния яйчник. След събуждане от операцията разбрах, че са махнали заедно с нея и целия десен яйчник и тръба. Операцията беше много новаторска за времето си, лапароскопска, много сложна, извършена от д-р Виктор Новачков в Майчин дом. Нямах никакви опити за забременяване дотогава (живеех си живота и ходех по купони) и съвета на лекарите да родя час по-скоро ме хвърли в ужас. Докато обикалях различни кабинети, на много места ме питаха: "Откога се лекувате от стерилитет?",  а аз като идиот отговарях: "Какъв стерилитет?? Аз се пазя да не забременея" и всички кимаха и казваха: "Едва ли ще забременеете". Последва тежка атака от лекарското съсловие да раждам веднага. За късмет тогава имах гадже, който прие повече и от мен присърце тази идея.  Настоя на всяка цена да се женим. И така се оженихме и 19 години по-късно аз имам точно четири деца. Три от първия си брак и едно от втория, което сега е бебе на годинка. Невинаги лекарите познават и слава Богу, че природата си знае работата Simple Smile

# 383
  • Мнения: 5 380
Вече съм си в нас от петък и се връщам да доразкажа. Simple Smile
Цената на операцията беше 2400лв. като в това влиза и престоя в болницата - 4 вечери. Наистина, в сравнение с другите операции, цената е сравнително висока. Както казах, при мен освен миомата имаше и киста, с почити същите размери. И двете неща са махнати, огледани са тръбите и яйчниците и другите органи.
Elsefi, специално за теб да кажа, че не са открили наличие на сраствания по органите, имало е някакви малки отстрани, но са ги премахнали.
Още в деня след операцията те двигат и те карат да ходиш и да пиеш вода. Болки при ставането нямах. Само дренажът малко ме дразнеше и опъваше. Дупките от самата операция са 4, като само една е по-сериозна с дължина към 1см. От там са вкарали камерата и се намира точно над пъпчето. Другите 3 са много малки и почити не ги усещам. В сравнение с отворената ми операция, възстановяването тук наистина е по-бързо.

Лекуващият ми лекар беше д-р Делчев и мога да кажа, че съм изключително доволна от отношението му. Беше много внимателен, обясняваше ми всичко и отговаряше дори на най-тъпите ми въпроси.  Понастоящем съм избрала него и за мой личен гинеколог от тук нататък. Вярвам, че и операцията ми е направена качествено. Това вече ще мога да го кажа със сигурност като/ако изкарам успешна бременност. Simple Smile Сега чакам само да ми излезнне хистологията на образуванията и се надявам да е наред.

Сега, имам едно въпросче имам, някой е информиран. В епикризата ми пише и срещу двата яйчника - "Наличие на овулаторни стигми". Някой има и идея какво значи това?
Взех си документите в петък, след като лекарите бяха влезнали в операция и нямаше как да питам Док. А в интернет почити не намирам информация точно за този термин.

# 384
  • Мнения: 83
Rocket ,радвам се ,че всичко е минало вече.Успех с бебеправенето,ние вече действаме по този въпрос.Дано скоро се похвалим.

# 385
  • София
  • Мнения: 398
Rocket много се радвам, че всичко е минало добре. Бързо възстановяване ти желая.
Доколкото знам, стигмата е областта от повърхността на яйчника, където доминантния фоликул ще се спука по време на овулация.

# 386
  • Мнения: 46 516
Rocket, бързо възстановяване и дано повече никога нямаш проблем с тези гадини!

_Bianka__, много оптимистично включване! Да са живи и здрави Grinning

# 387
  • Мнения: 18 530
И аз желая бързо възстановяване на Рокет и успехи скоро Simple Smile

Иначе в момента приключих първата опаковка Фемоден, ще изпия още 2 бр. и после ще видим как ще е положението.

# 388
  • Пловдив
  • Мнения: 432
Rocket, радвам се, че всичко мина и че си в добро разположение на духа Simple Smile Благодаря и за инфото за срастванията. Бързо възстановяване и дано от тук нататък мислим само за бебета Simple Smile

# 389
  • Мнения: X
Някой подлагал ли се е на методът емболизация? Цени? Къде и при кого?

Общи условия

Активация на акаунт