Операция на миома - 5

  • 80 024
  • 739
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 319
Надежда , напълно съм съгласна с казаното от теб. И точно за това попитах, правилно ли съм разбрала, че искат да махнат шийката заради това че "настъпват промени в организма". Ми настъпват естествено, за съжаление не ставаме по - млади.Но да отстраниш орган, защото може нещо да се случи, за мен звучи абсурдно.

# 706
  • Мнения: 5 439
Доколкото аз виждам, Цветина е била достатъчно отговорна, за да потърси мнението на няколко лекаря. За жалост, никой не може да гарантира, дали биха се появили или не и други миоми, дори сега да запазят органа. Това притеснява много жени, защото е предпоставка за последваща операция.
Искам само да вметна, че менопаузата не настъпва при махането на матката, защото органите, които реално отговарят за производството на хормони са яйчниците. Докато те функционират нормално, няма менопауза.

ПС: Момичета, моля ако някой не е наясно с медицинските термини и състояния, да ги отбелязва  в поста си като предположени а не като факт. Несериозно е да се обявява, че при махането на матката, жената влиза в менопауза.

Последна редакция: пт, 29 юни 2018, 22:31 от Rocket

# 707
  • Мнения: 74
Благодаря ви за споделените отговори, момичета! Спирам да чета, защото се напрегнах съвсем от остротата тук! Мисля да се доверя на лекарите, гледам на тях като на специалисти в съответната област. Аз....., да, отговорна съм към здравето си, правя каквото мога, за да се образовам, но не съм лекар и не мога да се изкажа толкова категорично - това ще се случи така, това - не. Всеки организъм е различен и по различен начин реагира на всичко. Трудно ми е да приема факта, че ще ми махнат матката, но ще ми е още по-трудно да се оперирам отново от същото нещо и да треперя дали пък не е рак... Относно шийката на матката - фамилно обременена съм, щом сестра ми е била с лоша диагноза. Това е.
Пожелавам ви да сте здрави, усмивка да грее винаги на лицето ви и детски смях да оглася домът ви - от все сърце! Спокойна вечер!

# 708
# 709
  • Мнения: 46 582
Мисля да се доверя на лекарите, гледам на тях като на специалисти в съответната област...
Не го приемайте като острота, просто следим онова, което се случва.
Конкретно за тази клиника в Плевен. Плащаш за операция при светилата, а после се оказа, че са те оперирали специализантите им, случай с жена от темата.
Потърсете и репортажите за махнати без нужда органи (Пловдив).
Аз също имах сляпо доверие на лекарите, но след няколко случая, в които излезе абсолютна некомпетентност, вече мисля по различен начин.

Дори да приемем махането на матката, това за шийката е... просто без думи. Практики от миналия век.
В чужбина миоми по 10-12 см вадят с лапаро и оставят матката без проблем, тук за малки режат и шийка.

Каквото и да решите, успех!

# 710
  • Мнения: 5 439
Не е много по темата, но... Трябва да се извърти цяло поколение лекари, за да се променят нещата при нас. Сега са в разцвета си, точно тези, които са се образовали по по-стари методики, когато на тялото се е гледало като на парче месо.
От Стара Загора съм и покрай Мед. Университета, имам много познати, които тепърва навлизат в медицината. Повечето от тях са запознати с книгите и методите на Лидия Ковачева, д-р Гайдурков, Пол Брег и др. Не ги заклеймяват, а напротив, стараят се да ги разберат и да приложат наученето в традиционната медицина. Приемат духа като неразделна част от тялото и осъзнават, че да лекуваш едното без другото е безсмислено. Изключително много се радвам, че има такива доктори, но докато те започнат да практикуват и да си създават име, има да тече още много вода.
На няколко места съм чела, че често, за първопричина при миомите се смятат стресови ситуации за жената, които по някакъв начин са накърнили женската природа. Затова и става това "израждане" в един от най-важните ни органи. Но това е изключително сложна и комплексна материя и днешните медици просто не са достатъчно подготвени, за да се справят с нея.

# 711
  • Мнения: 46 582
Много съм мислила и чела за причините, но при мен си мисля, че е просто наследствено. И двете ми баби, по майчина и бащина линия, и майка ми, всички бяха с миоми. Казвам бяха, защото след менопаузата се свиха и не са имали проблеми.
Аз в средата на 20-те си години вече имах 3, едната 7 см. Не съм имала никакви стресови ситуации, имах спокоен живот без сътресения. Но то гена човек трудно може да избяга.
Все пак да се радваме, че сме в тема за доброкачествени гадини, че има и по-страшни неща. Както казва майка ми - на всеки се пада по нещо, при нас е малкото зло...

П.П. Още не съм ходила на преглед тази година, че се занимавах с щитовидна, откриха ми Инсулинова резистентност, лекувам пародонтоза, писна ми от доктори. Но идва лято (а дано дойде най-сетне) и съм решила да си го изкарам безгрижно, пък после ще мисля за болести Smiling Imp

# 712
  • Мнения: 5 439
НССЧ, добре си го решила за лятото.. те лекарите няма да избягат Laughing
При мен не мисля, че е наследствено. От преките ми роднини само аз ги имам тези гадинки. Затова и се старая да намеря някакво друго обяснение. Аз тепърва трябва да тръгвам по доктори есента, за да видим как се развиват нещата половин година след операцията и какво ще правим от тук нататък. Flushed
А така не ми се занимава и на мен ....

# 713
  • Мнения: 319
При нас сме аз и сестра ми. Тя се оперира на 42-43 години. Появиха се нови след 2-3 години, но изкара до менопаузата без да и създават проблеми. На това се надявам и аз. На преглед съм през август. Година и половина от операцията мина.
И аз съм чела много за причините за появата на миома. На психична основа - стрес и таена дълбока обида,на генетична - майка, баба, сестра с миома. При мен мисля, че беше по-скоро от стрес.
Колкото до Цветина, съжалявам че е приела нещо казано тук по този начин. Всеки казва мнението и опита си,но в крайна сметка потърпевшия трябва да вземе решение сам. В България за съжаление както и Човечето каза се отстраняват органи и без причина. И съжалявам, но за мен случая с Цветина е такъв. Говоря за шийката. За мен това е абсурдно и бих отишла при трети лекар. Но както виждаме тя е решила, така че и жешаем успех.

# 714
  • Мнения: 324
Здравейте, не съм изчезнала безследно, просто пътувах. Утре имам час при доц. Василев, който оперирал в СофияМед - като цяло СофияМед хич не ми харесват, но отивам при д-ра по препоръки. След това на 27.07 имам записан час в Надежда. Ще ви дъража в течение, да видим кой какво ще види....

# 715
  • София
  • Мнения: 75
Ето ме и мен в темата за съжаление. Моят 2 см. миомен възел, който следя от 3 години, изведнъж е нараснал на 4,5 см.за една година.  Докторът, при който провеждам профилактичните си прегледи от болница Надежда е на мнение,че трябва да го отстраним оперативно.Аз съм почти на 46 т.е. надявам се близо до менопауза и съм в дилема дали да предприема операция или да изчакам.Нямам оплаквания до сега, не планирам да имам повече деца, но ми е трудно да взема това решение.Четох и за билките - не знам дали трябва да опитам и това или пък емболизация.....,второ мнение в Плевен - объркана съм,защото от два дена живея с новия проблем. Желая здраве на всички и продължавам да ви чета.

# 716
  • Мнения: 18 849
Аз ако нямам оплаквания, никой не може да накара да се оперирам! Между другото през 2014 моят лекар беше на мнение, че съм с тежка форма на аденомиоза и за да си спася живота, трябва до 6 месеца да ми махнат матката. Добре, че не му се вързах!

# 717
  • Мнения: 5 439
Eleos, 4,5см не е някакъв фатален размер. Имаш достатъчно време да потърсиш 2ро и 3то мнение.

# 718
  • Мнения: 1 435
Ето ме и мен в темата за съжаление. Моят 2 см. миомен възел, който следя от 3 години, изведнъж е нараснал на 4,5 см.за една година.  Докторът, при който провеждам профилактичните си прегледи от болница Надежда е на мнение,че трябва да го отстраним оперативно.Аз съм почти на 46 т.е. надявам се близо до менопауза и съм в дилема дали да предприема операция или да изчакам.Нямам оплаквания до сега, не планирам да имам повече деца, но ми е трудно да взема това решение.Четох и за билките - не знам дали трябва да опитам и това или пък емболизация.....,второ мнение в Плевен - объркана съм,защото от два дена живея с новия проблем. Желая здраве на всички и продължавам да ви чета.

И аз съм в подобно положение. Аз и кръвоизливи правя. Въпреки това лекарят каза, че към момента операция може да се отлага. Билките изпробвано действат намаляващо. Трябва да се следват указанията им, и бавничко, но действат в посока намаление. На мен ми предложиха и хормонална спирала Мирена до менопауза, действала намаляващо на миомата и + оскъден цикъл, но поради др. проблеми ми е противопоказна.
Ако не ти създава проблеми, потърси др. мнение и изчакай, ако е възможно.

А иначе всякакви лекари, тя и на мен едната ми подхвърли - щом няма да раждате - махате си матката и си "решавате проблема". И хистероскопия са ми предлагали, а тя миомата е към органите, всякакви лекари...

# 719
  • sofia
  • Мнения: 1 475
Жени, с миоми, средно големи, които няма да раждат са идеалните пациентки за болниците. Нали трябва да се въртят операции и клинични пътеки - кеф ти само миомата, кеф ти цялата матка. Особено когато нямаш оплаквания и си на 46 кое е това обстоятелство, което налага операцията? Не иронизирам, питам сериозно, защото имам също миомен възел,  близък до този размер и съм на 43 и без оплаквания.

Общи условия

Активация на акаунт