Забременели след ин витро - Тема 42

  • 97 443
  • 768
  •   1
Отговори
# 300
  • пазарджик
  • Мнения: 514
Може ли линк към тази тема,че не я намирам Gift Heart

# 301
  • Мнения: 972
Може ли линк към тази тема,че не я намирам Gift Heart
http://m.bg-mamma.com/?topic=1008194
Заповядай.

# 302
  • София
  • Мнения: 501
Здравейте момичета, влизам в темата с малко свит на топка стомах. Бременна съм след ин витро, с пункция на 27 Ноември и трансфер на 5-дневен бластоцист на 2 Декември. На първия преглед бях в 5 г.с. и всичко изглеждаше много добре. Във Вторник обаче на преглед за пулс докторката установи, че ембриона изостава, беше само 3,7 мм, пулс се  видя, но доплера не го хвана. А трябваше да е по-голям и да се чуе пулс, по календар вторник се падаше 7 +0 дни. Днес (7+3) ембриончето е 6,2 мм, много трудно хвана пулса с доплера, 91 удара. Според нея не е както трябва и ми каза, че не е оптимист, но за сега няма да спирам лекарствата, поне до вторник, когато ми е следващия преглед.
Случвало ли се е на някоя от вас да тръгне по-бавно ембриончето и да навакса? Опитвам се да не го отписвам още, но ако съдя по реакцията и коментарите на докторката ми, по-скоро май ще продължавам лекарствата заради някаква "надежда за чудо", отколкото заради някакъв реален според нея шанс....

# 303
  • Мнения: 3 041
Не ми се иска да те отчайвам. Познато ми е усещането на надежда и разочарование в подобни моменти, защото ми се е случвало не веднъж. При мен лично три пъти ембриона изоставаше и резултата беше прекъсване на бременността в ранни седмици. Не съм ескперт, дано греша за теб, но базирайки се на моя опит, бих ти казала, че по-скоро се надяваш на чудо. Но, пак казвам, това е моя опит. Лекарят ще се произнесе в твоя случай, а не аз.

# 304
  • Мнения: X
Дзвероника, мен докторът ме вика за първи преглед 21 дни след трансфер. Когато констатират пулсациите - ембрито изглежда, като пръстен с "мърдащ" диамат.
Забременявам три пъти за последната година, но такова чудо да мерят пулса на "диамантеният" пръстен не съм имала.
В началото е важно да е в матката, после да има пулсации и да върви напред. Проверяват кръвоснабдяването към матката и ембриона, вместо да му броят пулса и ако нещо не им харесва ми дават аспирин.
Ако не си правила изследване за тромбофилия си го направи, а междувременно си пий фолиевата и се успокой. Важното е развитието да върви напред и се огледай за още един лекар, при който да ходиш за второ мнение, вместо да търсиш "истината" във форума.
 А аз съм с убийствени киселини и не мога да спя, имам чувството, че ще умра толкова е зле положението.Не знам как ще се оправя.

# 305
  • пазарджик
  • Мнения: 514
Герда за киселините може да взимаш гавискон-много бързо действие има и помага.

# 306
  • Мнения: 504
За този Гавискон не мога да кажа,че помага,поне при мен.Трябва да взема най-малко две и ефекта е краткосрочен.Аз продължавам да ги имам и взимам Талцид,ако искаш го пробвай.В началото бях на Бианацид,но има силен аромат на мента и не ми хареса.Явно ще си ги имаме до края киселините.Hug

# 307
  • София
  • Мнения: 10 642
Талцид може да се ползва от бременни ограничено време.

# 308
  • Мнения: 311
Ей, Нандинче, как си? Отдавна не съм те засичала? Hug

# 309
  • Мнения: 941
Здравейте момичета, влизам в темата с малко свит на топка стомах. Бременна съм след ин витро, с пункция на 27 Ноември и трансфер на 5-дневен бластоцист на 2 Декември. На първия преглед бях в 5 г.с. и всичко изглеждаше много добре. Във Вторник обаче на преглед за пулс докторката установи, че ембриона изостава, беше само 3,7 мм, пулс се  видя, но доплера не го хвана. А трябваше да е по-голям и да се чуе пулс, по календар вторник се падаше 7 +0 дни. Днес (7+3) ембриончето е 6,2 мм, много трудно хвана пулса с доплера, 91 удара. Според нея не е както трябва и ми каза, че не е оптимист, но за сега няма да спирам лекарствата, поне до вторник, когато ми е следващия преглед.
Случвало ли се е на някоя от вас да тръгне по-бавно ембриончето и да навакса? Опитвам се да не го отписвам още, но ако съдя по реакцията и коментарите на докторката ми, по-скоро май ще продължавам лекарствата заради някаква "надежда за чудо", отколкото заради някакъв реален според нея шанс....
Здравей,и моето ембрионче още в началото вървеше по-малко,на 4.01бях на преглед за сърдечна дейност,но такава нямаше.Стискам ти палци,да навакса с развитието!

# 310
  • Мнения: 972
Аз засега не съм имала киселини,но преди да забременея успешно ги атакувах със супена лъжица олио или зехтин.Почти веднага ме облекчаваше.

# 311
  • София
  • Мнения: 501
gerda1, първия ми преглед беше на 21 Декември, 19 дни след трансфер, не е и търсен пулс тогава.
Следващите ми два ми прегледа се падат съответно 31 и 34 дни след трансфер, пулс се видя още на първия, макар доплера да не можа да го хване. Не намирам за чудо измерването на пулс 31 дни след трансфер, тоест при 36 дневен ембрион, което на практика вече е 7 седмица от бременността.
Интелигентен човек съм и не търся истини, нито диагнози във форума, просто попитах случвало ли се е на някоя от вас.
Благодаря за съвета да се изследвам за тромбофилия, Flowers Bouquet

Helinor17, sladur4e7, благодаря и на вас за коментарите.

# 312
  • Мнения: 1 416
Незнам  доколко въпроса ми е за тук,но имам нужда от някаква надежда.Някоя от вас мами да е забременяла въпреки диагнозата-лошо качество на яйцеклетките?

# 313
  • Мнения: 82
Keylla-лоши в какъв смисъл ?Къде сте се преглеждали?За ин-витро ли говорите или за естествено забпеменяване?Извинете за многото ми въпроси☺

# 314
  • Мнения: 2 999
Момичета, ето ме и мен. 😜
Систем, да са ти живи и здрави юнаците. Другото ще го постигнат.

И да споделя, че нашите момчета се родиха на 28.12.2017 с планово секцио. Сладур 1 - 2040, сладур 2 - 2640.
Другата седмица очакваме с нетърпение да сме си всички заедно вкъщи. Сега все още натрупват сили и грамаж.

Общи условия

Активация на акаунт