Забременели след ин витро - Тема 42

  • 97 303
  • 768
  •   1
Отговори
# 630
  • София
  • Мнения: 10 642
Здравейте,
От няколко дни имам отток на ръцете и краката. Какви изследвания да си пусна и какво мога да правя за подобряване на положението.
Белтък в 24часова урина, Общ белтък и албумин в серум.
И мери кръвното 3-4 пъти на ден

# 631
  • Мнения: 1 966
Кръвното ми е ок.
Благодаря, Герда и Нандин.
А белтък в 24 часова урина прави ли се по лабораториите или само в болница?

Последна редакция: нд, 04 фев 2018, 10:44 от steli4ka s

# 632
  • София
  • Мнения: 10 642
Кръвното ми е ок.
Благодаря, Герда и Нандин.
А белтък в 24 часова урина прави ли се по лабораториите или само в болница?
Прави се разбира се.
Събираш 24часова (като започваш от втората урина за деня, до първата на следващия ден (включително). Събира се всяка порция урина, включително и тази отделена по време на дефекация).
Отливаш в чашка и отиваш в лабораторията. Трябва да знаеш общото количество за тези 24 часа и да го съобщиш в лабораторията, запда изчислят какво е количество белтък отделено за 24ч

# 633
  • Мнения: X
Аз това го правих и при норма 150, аз бях отделила 250. Но ми казаха, като се следя на две седмици да пускам обикновена урина, и кръв, че нямало нужда от 24 часова..
Купих си нькакви тест лентички за урина, но още не смея да ги ползвам, че често дават фалшиво положителни резултати.
Казаха, че е нормална загуба  ми на белтък за бременна, но за да не направя оттоци да ям на ден белтъците на две сварени яйца една чаша извара и да следя кръвното и креатинина.
Пия и Фрезорбин, някакъв протеин.

Но при мен от НКБ правят превенция на прееклампсия.

Последна редакция: нд, 04 фев 2018, 15:40 от Анонимен

# 634
  • Мнения: 13 929
Аз имах страшни отоци и болезнени вени, ходих и на съдов хирург.

# 635
  • Мнения: 2 999
Мен ме спаси протеиновата диета и високата доза Фрезобин.

# 636
  • Мнения: 82
Здравейте.Аз съм в 8 седмица и 4 дни.Искам да еи питам-до кога и каква е била дозата ви на прием на Естрофем 2мг.и Утрогестан(вагинално)?Моята бременност е с Д.Я.Питам тъй като много мнения, чета тук за прием на всякакъв вид лекарства и тн.

# 637
  • Мнения: 2 999
На мен естрогените ми бяха до 8-ма седмица и ги спрях от раз.

# 638
  • Мнения: 82
Благодаря DandiS- чета в документите и предписанието,на лекарката че трябва до 13 седмица да пия.Естрофем а до 14 Утрогестан и да намаля дозата преди окончателното спиране на приема му.Чудя се защо е толкова дълго-може би защото аз бях във менопауза когато започнах ин-витрото с Д.Я.и ми беше много изтънял ендометрума.Ако някое момиче е като мен да пише и сподели мнение.Не че не се доверявам на гинеколожката си,напротив искам и вашето мнение😊

# 639
  • Мнения: 100
Благодаря DandiS- чета в документите и предписанието,на лекарката че трябва до 13 седмица да пия.Естрофем а до 14 Утрогестан и да намаля дозата преди окончателното спиране на приема му.Чудя се защо е толкова дълго-може би защото аз бях във менопауза когато започнах ин-витрото с Д.Я.и ми беше много изтънял ендометрума.Ако някое момиче е като мен да пише и сподели мнение.Не че не се доверявам на гинеколожката си,напротив искам и вашето мнение

Мисля, че при ДЯ е по-различно. Най-вече защото яйчникът не произвежда тези хормони, а те поддържат бременността. В 4-тия месец вече плацентата започва да ги произвежда и чак тогава могат да се спрат.

# 640
  • Мнения: 82
Благодаря Данила.

# 641
  • Мнения: 6 539
Не мисля, че е по-различно. Аз съм с ДЯ. Естрофема ми спряха в 6гс, утрогестана в края на 12гс. Всеки лекар работи различно и съответно предписва лекарствата различно. По-добре си слушай лекаря и не гледай другите Simple Smile
Не съм била в менопауза преди забременяването, поддържах лигавицата с ХЗТ.

Последна редакция: нд, 04 фев 2018, 19:17 от Elektra.13

# 642
  • Мнения: 420
Аз бях на естрофем до 12г.с., като един от проблемите за незабременяване беше тънката лигавица. Не съм в менопауза, но вероятно причината за по-дълъг прием на естрофем е именно тънката лигавица. Бях на кринон, не утрогестан, но и него спрях в 12г.с.

# 643
  • Мнения: 269
Здравейте,

аз да се похваля, че мина моята първа ФМ в 12с3д и въпреки достолепните ми 38 години, всичко с бебчето е наред и изглежда прекрасно, а рискът ми е изключително нисък Smile юхууу Balloon

В Щерев пак са с нова техника от преди 2г и сега дори ми казаха пола на 80%+ ( преди беше на 60% с ясната договорка, че е само предположение) -  пак момиченце Simple Smile) Все пак ще изчакаме още 3-4 седмици да се потвърди със сигурност, но май ще е така Simple Smile Важното е да сме здравички и всичко да е наред с бебчето Simple Smile

Аз съм в 13 седмица и спрях преди 2 дни Утрогестана и Дуфастона. Магнезий още нямам назначен, защото нямам болки -  преди го почнах в 15с, но се бяхме разбили от пътуване и има болки. Сега по-кротко го даваме, поне докато не затопли Simple Smile

# 644
  • Мнения: 13 929
Аз слагах утрогестан през цялата бременност, не съм имала проблеми с лигавицата, не знам защо лекарката ми настояваше. Все ме следеше за евентуален серклаж, което не се случи. Естрофема спрях около 12 седмица.

Общи условия

Активация на акаунт