Трапеза за Нова година

  • 65 987
  • 319
  •   1
Отговори
# 75
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Как се увива рулото? И дали ще стане със яйчен заместител?

Пече се пандишпаново тесто, обръща се в/у хартия за печене или кърпа. Маже се със сладко и се навива веднага. Работи се бързо, докато не е изстинало, защото става чупливо. Вместо сладко, може сладкарски крем да се използва. Моята рецепта за рулото е следната:
4яйца,8с.л. захар, 8с.л брашно,1ванилия на прах и 2с.л пудра захар за поръсване на готовото руло. Пълнежа е по избор,: сладко,желе,конфитюр,сладкарски крем,разбита сметана с плодове,ядки, заквасена сметана с шоколад, само шоколад.

# 76
  • Мнения: 1 238
Здравейте,
На празничната трапеза тази година китайските астролози съветват да не се яде свинско, защото навлизаме в годината на прасето и може да го разгневим, ако го ядем. Не знам до колко е вярно това, но аз да кажа.

# 77
  • Мнения: 20
Здравейте дами, тази годшна обмислям да правя капама, питка и баница с късмети. Какво още мога да добавя?

# 78
  • Мнения: 4 678
Здравейте дами, тази годшна обмислям да правя капама, питка и баница с късмети. Какво още мога да добавя?
и при нас мисля да е това меню + торта, руска салата (много ми се е дояла Simple Smile)))) , ама домашна), зелена салата с авокадо и сушени домати, много обичам, меденки, другите неща още ги мисля Simple Smile)))

# 79
  • Мнения: 4 868
Аз предлагам тази година освен, че ще пращаме снимки на ястията и самата трапеза по празниците, за да стане по-интересно и спрямо снимката, която ще получи най-много харесвания да си направим и призове за категории, които можем да измислим.

# 80
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 739
aDream, в зелената салата с авокадо и сушени домати слагаш ли още нещо?

# 81
  • Мнения: 4 678
aDream, в зелената салата с авокадо и сушени домати слагаш ли още нещо?
слагам и половин обелена и нарязана краставица, доста често настърган на едро морков и гауда, мммммм чак ми се прияде. Овкусявам я стандартно със зехтин и ябълков оцет, и ако нямам сушени домати в момента, задължително слагам или чери, или белени и нарязани домати (от Лидълските на клонка). Опитай я, редовно си я правя и много си я харесвам.

# 82
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 739
Благодаря за идеята. Ще се пробва..

# 83
  • София
  • Мнения: 5 745
Здравейте,
На празничната трапеза тази година китайските астролози съветват да не се яде свинско, защото навлизаме в годината на прасето и може да го разгневим, ако го ядем. Не знам до колко е вярно това, но аз да кажа.

Спокойно, китайската Нова Година е някъде през февруари. Нашата декемврийско-януарска вечеря няма нещо общо. Kissing Smiling Eyes

# 84
  • софия
  • Мнения: 564
aDream, в зелената салата с авокадо и сушени домати слагаш ли още нещо?
слагам и половин обелена и нарязана краставица, доста често настърган на едро морков и гауда, мммммм чак ми се прияде. Овкусявам я стандартно със зехтин и ябълков оцет, и ако нямам сушени домати в момента, задължително слагам или чери, или белени и нарязани домати (от Лидълските на клонка). Опитай я, редовно си я правя и много си я харесвам.
към горните неща слагам ябълка и маслинки. а дресинга правя с горчица, соев сос, зехтин, счукан чесън и балсамико/или обикновен оцет  - всичко това разбито в бурканче. става божествено! този дресинг силно облагородява и подобна салата с китайско зеле.

# 85
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 213
Здравейте,
На празничната трапеза тази година китайските астролози съветват да не се яде свинско, защото навлизаме в годината на прасето и може да го разгневим, ако го ядем. Не знам до колко е вярно това, но аз да кажа.
гневно прасе на фурна - класика в жанра  hahaha
българските астролози пък съветват да не се яде кучешко, скакалци и хлебарки.

пп. хапвайте това, което ви е на небцето. пийте умерено. веселете се....


Здравейте дами, тази годшна обмислям да правя капама, питка и баница с късмети. Какво още мога да добавя?
мезета всякакви, умерено пиене и настроение.

малко идеи - https://www.facebook.com/BrainyCrafts/videos/1626165634089023/?t=83

Последна редакция: сб, 22 дек 2018, 19:07 от 7002_ognob

# 86
  • Мнения: 6 003
Преди няколко години правих въздушна салата, тази може би ще  направя индивидуални салатки часовник
Иначе съм предвидила свински пържоли с броколи и сирена и шишчета и вероятно някаква торта и ядки.Няма смисъл от 1556899906424 ястия и после да бъдат изхвърлени на боклука

# 87
  • Мнения: 6 299

Към по-горните идеи от клипчетата, добовям и някои мои неща, които са стари, но винаги доставят удоволствие.
Снежното човече е от варено яйце, оваляно в крема сирене, подправено с пасирана смилидка чесън, украсено с печена чушка, перце пресен лук, чер пипер, морковче и копърче. Коледната звезда е с печени чушки и в средата натрошено сирене, малко кисело мляко, зехтинче няколко капки и отново пасирана скилидка чесън. Може да се добавят подправки и орехови ядки. Зелена украса от магданоз или копър като песто.

# 88
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Тази Нова година ще посрещаме само със сина ми. Обмислям вече какво ще си приготвим за хапване...Салата,ядки, нещо основно(имам пилешко месо и вероятно ще е с такова), нещо сухо за гризкане, за десерт съм обещала обикновена домашна торта с млечен крем и, може би, баклава, че то трябва и да се изяде, под въпрос ми е. Баница със сигурност. Искам, каквото и да приготвя, на следващият ден да сме го хапнали,да не доизяждаме три дена.
Ще се съобразя със сина си, че е много капризен.
Прочетох, че се обсъжда пълненото пиле... Аз също правя такова, но когато ще сме повечко хора на трапезата. Моят пълнеж е от ориз, гъби, орехи и стафиди, също и дреболии, ако има. Става чудо и в крайна сметка се изяжда пълнежа и само малко от пилето.

# 89
  • Мнения: 7 848
Здравейте,
На празничната трапеза тази година китайските астролози съветват да не се яде свинско, защото навлизаме в годината на прасето и може да го разгневим, ако го ядем. Не знам до колко е вярно това, но аз да кажа.

Спокойно, китайската Нова Година е някъде през февруари. Нашата декемврийско-януарска вечеря няма нещо общо. Kissing Smiling Eyes

А аз преди време съм чела, че не се приготвяла птица , да не ни излетял късмета.
Та е добре телешко да се приготви.😂

Общи условия

Активация на акаунт