Име за момиче /производно на Димитър/

  • 12 472
  • 100
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте, много бих искала да кръстя бебето на баща си Димитър, но Димитрина не ми харесва а мъжа ми твърдо не иска Димана, затова ми хрумна нещо ново - Димитреа, моля ви дайте мнение или предложения!

Последна редакция: нд, 17 дек 2017, 09:04 от bubanka

# 1
  • Мнения: 547
Ето някои, на които аз съм се спряло, в случай, че не е момче, та да си е Димитър.
- Деа/Дея
- Даниела
- Димана (но при теб отпада)

За Димитреа, малко ми е странно на мен, но не бих го изключила като вариант. А и има повече буквички от Димитър.

Лека бременност и леко раждане!  Hug

# 2
  • Варна
  • Мнения: 17 960
Деметра.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Димитрия
Данаила
Дарена

# 4
  • Мнения: 7
Благодаря, аз съм Даниела, така че и то отпада.... Димитрия е обмисляно, но не ми допада ударението къде отива.. затова ни хрумна да бъде с треа накрая....  иска ми се да празнува на Димитровден и да си личи, че е кръстена на Димитър... Охх раждането ще е всеки момент и това име ми донася главоболие вече... Sad

# 5
  • Мнения: 269
Даная
Дария

# 6
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Милата Simple Smile
Този списък гледала ли си?
http://stratsimir.exsisto.com
Има филтър и аз си харесах Демира Simple Smile

# 7
  • Мнения: 2 998
Дима
Димитра

# 8
  • София
  • Мнения: 22 948
И Димитрия и Димитреа не ми харесват изобщо. Имат твърде мъжко звучене според мен.  Rolling Eyes

На мен Димана ми харесва доста, даже го бяхме обсъждали за малко. Но при вас виждам, че отпада.

Във вашия случай и Деметра е вариант, но и то хич не ми харесва.

# 9
  • Мнения: 54 444
А защо трябва да е производно?
Просто нещо с Д.
Дея.

# 10
  • София
  • Мнения: 22 948
А защо трябва да е производно?
Просто нещо с Д.
Дея.

Предполагам заради това ---->
 
  иска ми се да празнува на Димитровден и да си личи, че е кръстена на Димитър...

# 11
  • София
  • Мнения: 38 515
Дими-незнам си какво, пак ще й викате Димка или Митка. В най-добрия случай Дима.
И аз съм за Деметра, Деми на галено.

# 12
  • София
  • Мнения: 22 948
Мен от Димана ме отказаха именно галените имена. Не искам да засегна някого, но като чуя Дима се сещам за жена над средна възраст или за мъж от руски произход.

# 13
  • Мнения: 1 224
Дария и на мен ми харесва,обаче не знам дали имат имен ден на димитровден.

# 14
  • София
  • Мнения: 38 515
Дария май е като Божидара, т.е. имен ден на Благовещение.

# 15
  • Мнения: 3 124
Димислава

# 16
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Daffy_di, честит имен ден Simple Smile

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
ДАРИЯ имат собствен имен ден,на св св Хрисант и Дария.Не е на Димитров ден или на Благовещение

В случая Дария е добър вариант,но няма да отговаря за имения ден

# 18
  • Мнения: 512
Димона, на галено може Мона, Мони.

Димана на мен ми допада повече, ама вие май сте го отхвърлили.

# 19
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 673
Диана , Димана , Дияна
Сега разбрах,че и те празнували на Димитровден.  Thinking

# 20
  • Мнения: 1 565
Дария и на мен ми харесва,обаче не знам дали имат имен ден на димитровден.
Дария е на Богоявление от Божидара. 

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Дария е на Богоявление от Божидара. 

Не.Има си Светица Дария

http://www.pravoslavieto.com/life/03.19_sv_Hrisant_Daria.htm
Житието на свети мъченици Хрисант и Дария

# 22
  • Мнения: 54 444
А защо е толкова важно да има имен ден?! Rolling Eyes

# 23
  • София
  • Мнения: 22 948
Аз например също искам децата ми да имат имен ден. Може би, защото всички в семейството имаме и винаги сме държали на тях и сме си ги празнували.  Simple Smile

# 24
  • Мнения: 7
А защо е толкова важно да има имен ден?! Rolling Eyes
Защото другото ми дете има... хубав български празник, който почитаме и празнуваме.... Някакси не искам един ден да чуя " мамо, защо кака има и имен ден и рожден, а аз само рожден"..
  Благодаря на всички за мненията, почти сме ги обмисляли повечето... друдно е точно с това име... но в крайна сметка човека прави името.. и да е по-нестандартно...  Simple Smile

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Да,и за мен е важно да имат имен ден.И двете имат, и светците ги приемаме като техни закрилници.Предполагам,че за вярващите е по-важно да имат имен ден,отколкото за атеистите

# 26
  • Мнения: 54 444
Аз съм вярваща, но нямам имен ден и се радвам, че нямам. Не ги разбирам тези именни дни, чак пък като личен празник да бъдат.
И детето ми няма.

# 27
  • Мнения: 18 562
Деметра.

# 28
  • Мнения: 12 031
А Димитричка обмисляли ли сте? Знам че не е модерно, но то и Димитър не е от модерните имена. А и ако искате да е точно на Димитър няма много варианти - Димитричка, Димитра, Митра, Димитрин(к)а,
Как е името на каката?

# 29
  • Мнения: 18 562
Как Димитричка? Ужас.
Момичето каза, че не иска такова име. Единствените близки варианти са Деметра И Димитра. Каквото и друго да е е просто с Д, но не и кръстено на дядото . За мен нямат и много добри варианти. По-добре да вземете само буквата. С Д има много хубави имена. Но вие си знаете.

# 30
  • Мнения: 12 031
Здравейте, много бих искала да кръстя бебето на баща си Димитър, но Димитрина не ми харесва а мъжа ми твърдо не иска Димана, затова ми хрумна нещо ново - Димитреа, моля ви дайте мнение или предложения!

Никъде не видях дори да се споменава. Прочетох, че иска:
- да си личи, че е кръстено на Димитър
- че иска да има имен ден на Димитровден (ако е кръстено на дядото)

И определено не е по-странно или по-неблагозвучно от Димитреа. Въпрос на възприемане от родителите.

# 31
  • Мнения: 18 562
Мама Ру, тя пише, че не иска остаряло име. От тази гледна точка го казах. Дали ще е Димитрина или Димитричка е все тая почти. Далеч съм от мисълта, че авторката ще кръсти детето си с едно тези имена. За Дамяна какво ще кажеш? Хубаво рядко име, горе долу е близко.

# 32
  • София
  • Мнения: 22 948
Дамян/а май си имат отделен имен ден, нали?

Последна редакция: пн, 18 дек 2017, 09:22 от sea.sea

# 33
  • Мнения: 18 562
Sea,със сигурност имат свой имен ден. Не зная кога е. Имаше нещо Св. ДАМЯН и Козма. Може тогава да е. Моя далечна братовчедка е Дамяна(12 год някъде е). Кръстена е дословно на дядо си Дамян.
За мен да е близко до Димитър и да е толкова сходно, че да има и имен ден на Димитровден е почти невъзможна задача. Трудно ще се измисли такова име, което хем да е близко хем да е хубаво.
Затова предложих Дамяна. Нали е кръстена на дядото. Какво повече.? Ще си има нейн си имен ден. Много е ограничаващо така с кръщаването на родители. Ако вземеш само буквата пак е чудесен компромис и е комплимент съм дядото . Имаш вече безброй варианти и е достатъчен жест.😊
За Дариите понеже се спореше. Именния ден е на 19 Март.Аз родих моята дъщеря на тази дата и проверявах светците около термина.Св Дария и Хрисант.

# 34
  • София
  • Мнения: 22 948
Благодаря, Мис. Редактирах се. Peace

Или е било добавено по-късно или съм го пропуснала това на кого ще се кръщава.  Simple Smile

# 35
  • Мнения: 54 444
Здравейте, много бих искала да кръстя бебето на баща си Димитър, но Димитрина не ми харесва а мъжа ми твърдо не иска Димана, затова ми хрумна нещо ново - Димитреа, моля ви дайте мнение или предложения!

Мама Ру, след като е писала, че не харесва Димитрина, как ти хрумна да предложиш Димитричка??? Rolling Eyes
Толкова е селско.

# 36
  • Мнения: 7
Момичета благодаря ви за мненията, в крайна сметка мисля,  че щи бъде Димитрея, най-близко е до Димитър и не е толкова остаряло като Димитричка и Димитрина...но е близко.... няма много варианти, това ни звучи най-приятно от Димитър Simple Smile

# 37
  • Nice
  • Мнения: 946
Димитрена?

Димитрана?

Димитрея наистина май-звучи най-добре.
Деметра ми звучи, лично на мен, мноого префърцунено.

Последна редакция: пн, 18 дек 2017, 12:15 от nikaia

# 38
  • Мнения: 2 757
И от мен Деметра. Дъщеря ми има съученичка с това има, казват й Деми.

# 39
  • Мнения: 18 562
Деметра е най-добре. Другото е измислено. Много даже. Но избора си е ваш. Аз само си казвам мнението. Името Деметра го чух когато новия ми началник  каза, че   една от дъщерите му се казва така. Много интересно впечатление ми направи. И е точно на дядо Димитър кръстена. Интересно име, Деми е страхотно галено. Може и Дими, за да е по-близо до дядото.😉 Име на богиня. Почти не се среща.

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
  че щи бъде Димитрея

Първо като го видях написано не ми хареса,но сега вече да.Звучно е.Специално.Рядко срещано

# 41
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 282
Доротея
Дарина
Далия
Диана



# 42
  • Мнения: 39 318
Баба ми се казваше Димитра. Винаги съм смятала, че е страхотно име.
Деметра също е хубаво.

# 43
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Митра

# 44
  • Мнения: 54 444

Наистина ли? Shocked

На мен всички производни на Димитър са ми архаични и не бих си кръстила детето с подобно име. Даже и момче. Да му викат Митьо! Rolling Eyes

Деметра пък изобщо няма връзка с Димитър и освен това звучи помпозно и кичозно.

# 45
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Като Мирта ми звучи, харесва ми...

# 46
  • Варна
  • Мнения: 17 960

Деметра пък изобщо няма връзка с Димитър и освен това звучи помпозно и кичозно.
Съвсем нищо?
Цитат
Димитър е популярно българско мъжко име с гръцки произход. Гръцкият първообраз Δημήτριος води началото си от античната богиня Деметра.

# 47
  • Мнения: 3 124
Днес разбрах , че наши семейни приятели (Димитър и Ана )ще си имат внуче. И се замислих как ли би могло да се казва и ми изникна Димитриана.
ПП Идея си нямам какво ще е бебето - момче или момиче. Както и на кого ще е кръстено....

# 48
  • София
  • Мнения: 22 948
Днес разбрах , че наши семейни приятели (Димитър и Ана )ще си имат внуче. И се замислих как ли би могло да се казва и ми изникна Димитриана.
ПП Идея си нямам какво ще е бебето - момче или момиче. Както и на кого ще е кръстено....

И на мен ми беше хрумнало това. Не бих си кръстила така детето, но ми допада много повече от Димитреа/я.

# 49
  • Мнения: 512
На мен Деметра ми звучи много добре.

От всякакви изброени Димитро-подобни това за мен е най-приемливо.

# 50
  • Австрия
  • Мнения: 2 312
Аз се казвам Димитрана. Кръстена съм на дядо ми Димитър. Харесвам името си. Благодарна съм на майка си, че от всички производни на Димитър за женско име е избрала точно това. Има го из Монтана и в един малък град близо до Пазарджик и Пловдив. През годините го бъркаха с Димитрина, но нищо особено: поправях и хората вече знаеха - правеше им впечатление и запомняха. В чужбина живея от 15 години - не са го грешили, нямат трудности с изговора му, допада им. Някои правят асоциация с гръцката богиня Деметра. На галено български познати и приятели ми казват Дима/Дими (Диме), но най-, най-близките ме наричат или с цялото име, или с Мими  Grinning Много рядко са ми казвали Ани  Laughing

Та: Димитрия, Димитрийка, Димитрина, Диме/итрея... не ми харесват. Но Димитра и Димитрана - да. Това според мен са най-хубавите производни за женско име от Димитър  Peace

Последна редакция: ср, 20 дек 2017, 22:45 от DimS.

# 51
  • София
  • Мнения: 1 133
Не го видях предложено, затова ще го спомена - имам позната Димира - името ми допада, защото е кратко, звучно, рядко срещано, без да е помпозно, и на галено може да е както Дима /което не ми допада особено/, така и Мира /което много харесвам/, а именният ден според мен е на Димитровден /никога не съм питала девойката кога празнува, но на Димитровден ми се вижда най-удачно/.

# 52
  • Мнения: 18 562
   Демира ми харесва на мен. Ако не те притеснява турското звучене.

# 53
  • Мнения: 3 033
Леле, какви имена предлагате? Никога не бих кръстила детето си с нито едно от тях. Освен може би Дария или Доротея. На мен с Д ми харесва най-много Деница. Какви са тези изкилифинчени имена? Аз ли нещо не съм в час с новата мода? Разбира се, всеки има право на мнение и избор. Аз изказах своето.

# 54
  • Мнения: 2 757
Helinor17, авторката очаква предложения за имена, производни на Димитър, такива и получава. А това какво харесваме ние е съвсем друг въпрос. Wink

# 55
  • Германия
  • Мнения: 3 431
Деметра ми харесва, според мен звучи добре, Демира също не е лошо.

Доротея е хубаво име, но няма нищо общо с Димитър   

# 56
  • Мнения: 5 340
Деметра не ми харесва,но е най-подходящо във вашия случай.

# 57
  • athina
  • Мнения: 524
ДИмитра

# 58
  • Мнения: 5 386
Подкрепям Димира и Деметра. С второто име познавам едно чудесно умно дете, така че ми харесва .

# 59
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 282
Димира ми звучи като Демира с правописна грешка..
Деметра е по-хубаво.

# 60
  • Пловдив
  • Мнения: 62
Аз съм Деница и съм кръстена на дядо ми Димитър. Празнувам на Димитровден, но не и другите адашки, просто при мен така е тръгнало от малка. Радвам се, че не са ме кръстили Димитрина. В Чужбина ми казват Дени.

# 61
  • Мнения: 5 386
Димея, Демея

# 62
  • София
  • Мнения: 22 948
С риск някой да ме нападне, за мен използването на първата буква не означава, че си кръстен на някого.  Simple Smile

# 63
  • Мнения: 18 562
И за мен. Защо да те нападат?  Това си е самата истина. Родителите повече го правят, защото исках хем по-модерно име, хем да угодят на някого. Затова Стефани на баба Стефка, Християн на дядо Христо и прочие.

# 64
  • Пловдив
  • Мнения: 62
Ако е било към мен...
Аз също не мисля, че Деница и Димитър имат общо, освен първата буква, но така съм наречена. И съм много щастлива, че не съм кръстена на никое от посочените Димитрея, Дима и тем подобни.
Но Стефани на Стефка и Христо на Християн съвсем си ми звучат като кръстени. София на Стефка е вече друго Wink Но бабите и дядовците и на първата буквичка се радват. Лично ние сме решили на никого да не кръщаваме и да си спестим мъките 😁

# 65
  • София
  • Мнения: 22 948
Ами не знам, някой си го разбират, че е кръстено на бабата и дядото. Grinning
Стефани на баба Стефка го разбирам, ама примерно Даниела на баба си Димитричка, айде моля ви, нищо общо няма.
За мен и Деница няма нищо общо с Димитър, без да искам да засегна потребителката, изказала се по-горе.

# 66
  • Мнения: 18 562
Да, близки са, но са модифицирани.
Имам приятелка Йорданка. Дословно на баба си. Познайте дали си харесва името. Никога не се представя с него. Винаги е Дани. Да я бяха кръстили поне Даниела.

# 67
  • София
  • Мнения: 22 948
Да, модифицирани са, факт, но поне коренът е един и същ, аз говоря за случаите, в които само една буква съвпада, ама бабата после се хвали, че детето е кръстено на нея...

# 68
  • Мнения: 18 562
Да, в този случай абсолютно не значи че са кръстени. Но е факт че много хора смятат и си мислят че е така. А пък и бабите се радват. Няма лошо, кой както желае и на когото желае да кръщава.Аз съм за само да не е под натиск.

# 69
  • София
  • Мнения: 22 948
Да, в този случай абсолютно не значи че са кръстени. Но е факт че много хора смятат и си мислят че е така. А пък и бабите се радват. Няма лошо, кой както желае и на когото желае да кръщава.Аз съм за само да не е под натиск.

Разбира се, така е. Просто наскоро ми разказаха история, в която кръщават в болницата бебето с първата буква на единия дядо, стават страшни скандали и накрая се се стига до ходене в общината, където детето се прекръства с друго име ( с  първата буква на другия дядо), дори не знаех, че е възможно това. Такива разправии и то само за една буква...  ooooh! Та това ме провокира да си изкажа мнението по въпроса.  Mr. Green

# 70
  • Мнения: 54 444
Да, близки са, но са модифицирани.
Имам приятелка Йорданка. Дословно на баба си. Познайте дали си харесва името. Никога не се представя с него. Винаги е Дани. Да я бяха кръстили поне Даниела.


Много ясно, че няма да го харесва.
Не знам кога ще отпадне тази глупост с възпроизвеждането на остарели имена и въобще с кръщаването на някой си.
Аз не си харесвам името и ще бъда безкрайно сърдита, ако кръстят дете дословно с моето име.
За щастие и моите родители са със същото мислене. Майка беше предупредила и сме взели само буквата.
Татко и той не искаше с неговото име, но но зет ми се наложи и кръсти сина си така, а всъщност татко никак не искаше и не се зарадва. Искаше нещо по-съвременно.

# 71
  • Мнения: 18 562
Оффф още има такива истории, за огромно съжаление. Предполагам, че дядото, който се е разсърдил е бил свекъра  Grinning не че и другата опция не е невъзможна, но все пак за чий ще се кръщава на родителите от страна на жената, тя е просто някакво си момиче Crossing Arms

Скрит текст:
Това ми е "болна тема". Не специално заради мен,защото не ми се е случвало, а и не може да ми се случи, а просто защото много ми е крайно мнението по въпроса. И не мога да си представя изобщо кой пък ще е тоя човек дето може да ме накара да ида в общината и да си сменя името на вече кръстеното дете, защото на свекъра или другия дядо не му харесва и се напъва да е кръстено на него. Ума ми не побира подобна наглост и не мога да се начудя на такива жени, дето позволяват да взимат решение за тяхното дете, а още повече и на такива "мъже", които настояват за това. Такова мекотело не може да ми е мъж на мен. Mr. Green
Затова аз от началото дадох да се разбере от всички, че никога няма да носи детето име на неговите родители по презумция НИКОГА. Ако ще и да имам още 5 момчета след беба. Той дори беше съгласен да е на баща ми, но се разколебахме после. Решихме, че като няма е на едните, няма и на другите.
 Вярно че имахме супер ограничен избор с буквите и имената и се наложи да напарвим компромис, защото родителите ни са с едни от най-лесните и хубави букви за име, но мисля, че взехме най-правилното решение.

# 72
  • София
  • Мнения: 22 948
И дъщеря ни не е кръстена на никого. Има няколко имена със " С" , които ми харесват, моето име и това на майка ми също започват със " С". Не искам някой ден, ако имам втора дъщеря и я кръстя с някое от тези имена хората да си мислят, че е кръстена на мен или баба си само заради буквата...

Скрит текст:
Ама как позна, че са го кръстили на свекъра  Shocked Laughing? Аз бащата го познавам по-добре, майката съм я виждала само веднъж. И родителите на момчето познавам, тъй като сестра му ми е много добра приятелка. Винаги са ми изглеждали много готини хора и малко ме изненада тази история. Може би, защото са от малък град ли, не знам... Общо взето и двамата родители ( на бебето) са доста безхарактерни според мен, а майката наистина е много особена, отвеяна, сякаш не знае какво се случва около нея или поне така изглежда  Laughing

# 73
  • Мнения: 18 562
И моята причина беше същата. Не исках за едната буква да кажат, че е на ММ, на свеки или на мен примерно. И аз съм от провинцията, тук това е много важно, но все повече младите не го спазват. Мене едно време за малко да ме прекръстят по същите причини като описаните, но съм блрагодарна на майка ми, че съм Десислава, а не Даниела или Йорданка като баба ми. Мама си е отстояла на нейното.

# 74
  • Мнения: 54 444
Оффф още има такива истории, за огромно съжаление. Предполагам, че дядото, който се е разсърдил е бил свекъра  Grinning не че и другата опция не е невъзможна, но все пак за чий ще се кръщава на родителите от страна на жената, тя е просто някакво си момиче Crossing Arms



Не, тъст. Simple Smile Simple Smile

На свекъра е имало вече и затова го кръстиха на баща ми.

# 75
  • Мнения: 1 332
Аз пък се сещам за коментара на една съседка, чието внуче уж кръстиха на нея, „Сложат една буква и си длъжен да даваш цял живот" Sweat Smile

Деметра и на мен ми харесва.

# 76
  • Мнения: 18 562
Много тъпо изказване! Ей за това.за.пореден път се убеждавам, че на никой е най-добре. Аз не съм кръстена на никого. У нас само мъжките  чеда са дословно на дядовците, женските с неутрални имена. Не съм усетила към себе си пренебрежение, но пра дядо ми  и баба ми подчертано предпочитаха момчетата си внуци и тези кръстена НА тях. Даже пра баба ми един път казала на Леля ми (внучка си), че щом не е писана на нея нищо няма да й даде. (при положение че вече има друга внучка на нея). Акъла не ми побира тази тъпа, криворазбрана "традиция. "
Всъщност моята беба е с буквата  точно тази пра баба, но не с цел, става случайно😊 то просто нямаше буква с която да няма от нашата рода човек или поне познат, далечен роднина.
Много ми харесва Деметра. Не знам защо авторката не й допада. Име на богиня. Не е кичозно за мен, име което прави впечатление.

# 77
  • Германия
  • Мнения: 3 431
И аз често съм казвала, че това кръщаване на някого хич не ми харесва, въпреки че аз съм кръстена на баба ми Тодорка. Добре поне, че не е дословно. Интересното при нас е, че дядо ми и баба ми се казваха Тодор и Тодорка, имат 2 сина, общо 4 внуци - 3 от нас сме кръстени на тях  Crazy Аз съм най-малката, но мен май най-много ме обичаха. И доколкото знам, не са настоявали да съм кръстена на тах, родителите ми така са искали. Така че и това с обичта си е до човек и не мисля, че може да бъде купена с едното кръщаване

# 78
  • Мнения: 54 444
Най-добре е родителите да си изберат хубаво и независимо име.
Да не се срамува детето от старовремски имена.

# 79
  • Мнения: 3 033
Аз познавам семейство, където детето е кръстено на баща си дословно. Беше истинска трагедия за неговите родители. Не си говориха поне 5-6 години след това. Пък обвиняваха сина си, пък подозираха снахата. То беше живо чудо.

# 80
  • Мнения: 54 444
Простаци! Naughty

# 81
  • Мнения: 5 386
Не съм кръстена на никого- името ми е било модерно и предпочитано, даже и сега може да се каже, че  е актуално и харесвано. Доволна съм, че не съм кръстена Станка,Дичка, Жечка, Ганка или Пенка.Simple Smile
 Това с кръщаването на някого не е добра идея за мен- взима се част от енергията, характера, кармата на протопипа.... нещо такова съм чувала и чела, не твърдя , че употребявам съвсем коректно термините.

# 82
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 756
Димитрина.

# 83
  • Мнения: 2 666
Димотика, Димка, Демостена

# 84
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 756
Димотика, Димка, Демостена
И Дискотека....  ooooh!

# 85
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 673
Димотика, Димка, Демостена

 hahaha hahaha hahaha Ти сериозно ли?  Crazy

# 86
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Познавам един Демостен.Какъв е произхода на това име изобщо?

# 87
  • Австрия
  • Мнения: 2 312
Еее.. ама наистина ли не познавате Демостен? Scream

Smile

пп. Известен древногръцки държавник и оратор. И името е гръцко.

# 88
  • София
  • Мнения: 22 948
Само да не е Демон, моля.  Laughing

# 89
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Да,наистина.И в комбинация с типично българска фамилия е муцка името му.

Значи Демостен е бил велик атински оратор и политик.

# 90
  • Мнения: 3 124
Къде е Димитър, къде е Демостен....

Момичето какво пита, вие къде я пратихте.....

# 91
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Момичето отдавна се спря на име,а ние си лафим.Ако ти пречим,не се включвай

# 92
  • Австрия
  • Мнения: 2 312
Демостена в случая нямаше да е по-странен избор от този на авторката на запитването. Нейният избор се спря на Димитрея. И ако не ти допада името.. то:
Цитат
само почакай докато задобрея и захитрея
Stuck Out Tongue

# 93
  • Мнения: 12 031
Димитрея може и да е странно, но поне има връзка с Димитър. А Димотика и Демостена, освен, че са странни, нямат и нищо общо с името на дядото.

# 94
  • Мнения: 54 444
Каква е тази Димотика бе? Rolling Eyes
Като мотика ми звучи! Crazy

# 95
  • Мнения: 2 757
Каква е тази Димотика бе? Rolling Eyes

Сестрата на Дилопата. Laughing

# 96
  • Мнения: 12 031
Димотика, Димка, Демостена

Не съм аз. Но, ако не ме лъже паметта, Димотика е град в Гърция. Дева, и на мен ми навява асоциация с мотика, а Демостена със стенА и стЕна.

# 97
  • Мнения: 2 666
Димотика, Димка, Демостена

Не съм аз. Но, ако не ме лъже паметта, Димотика е град в Гърция. Дева, и на мен ми навява асоциация с мотика, а Демостена със стенА и стЕна.

Ами  в тоя дух , че си чешаме гънките на полукълбата има и име   Кур-теза и познавам жени с това име ?!?!

# 98
  • Мнения: 12 031
Твърде странни са ми на мен.

# 99
  • Мнения: 25 620
Дилмана предложено ли е досега? Ако не, давам идея.  Simple Smile

# 100
  • Мнения: 12 031
Не е предлагано. Но авторката се спря на първоначалната си идея - Димитрея.

Общи условия

Активация на акаунт