Име за момиче /производно на Димитър/

  • 12 460
  • 100
  •   1
Отговори
# 45
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Като Мирта ми звучи, харесва ми...

# 46
  • Варна
  • Мнения: 17 956

Деметра пък изобщо няма връзка с Димитър и освен това звучи помпозно и кичозно.
Съвсем нищо?
Цитат
Димитър е популярно българско мъжко име с гръцки произход. Гръцкият първообраз Δημήτριος води началото си от античната богиня Деметра.

# 47
  • Мнения: 3 120
Днес разбрах , че наши семейни приятели (Димитър и Ана )ще си имат внуче. И се замислих как ли би могло да се казва и ми изникна Димитриана.
ПП Идея си нямам какво ще е бебето - момче или момиче. Както и на кого ще е кръстено....

# 48
  • София
  • Мнения: 22 947
Днес разбрах , че наши семейни приятели (Димитър и Ана )ще си имат внуче. И се замислих как ли би могло да се казва и ми изникна Димитриана.
ПП Идея си нямам какво ще е бебето - момче или момиче. Както и на кого ще е кръстено....

И на мен ми беше хрумнало това. Не бих си кръстила така детето, но ми допада много повече от Димитреа/я.

# 49
  • Мнения: 511
На мен Деметра ми звучи много добре.

От всякакви изброени Димитро-подобни това за мен е най-приемливо.

# 50
  • Австрия
  • Мнения: 2 311
Аз се казвам Димитрана. Кръстена съм на дядо ми Димитър. Харесвам името си. Благодарна съм на майка си, че от всички производни на Димитър за женско име е избрала точно това. Има го из Монтана и в един малък град близо до Пазарджик и Пловдив. През годините го бъркаха с Димитрина, но нищо особено: поправях и хората вече знаеха - правеше им впечатление и запомняха. В чужбина живея от 15 години - не са го грешили, нямат трудности с изговора му, допада им. Някои правят асоциация с гръцката богиня Деметра. На галено български познати и приятели ми казват Дима/Дими (Диме), но най-, най-близките ме наричат или с цялото име, или с Мими  Grinning Много рядко са ми казвали Ани  Laughing

Та: Димитрия, Димитрийка, Димитрина, Диме/итрея... не ми харесват. Но Димитра и Димитрана - да. Това според мен са най-хубавите производни за женско име от Димитър  Peace

Последна редакция: ср, 20 дек 2017, 22:45 от DimS.

# 51
  • София
  • Мнения: 1 133
Не го видях предложено, затова ще го спомена - имам позната Димира - името ми допада, защото е кратко, звучно, рядко срещано, без да е помпозно, и на галено може да е както Дима /което не ми допада особено/, така и Мира /което много харесвам/, а именният ден според мен е на Димитровден /никога не съм питала девойката кога празнува, но на Димитровден ми се вижда най-удачно/.

# 52
  • Мнения: 18 558
   Демира ми харесва на мен. Ако не те притеснява турското звучене.

# 53
  • Мнения: 3 033
Леле, какви имена предлагате? Никога не бих кръстила детето си с нито едно от тях. Освен може би Дария или Доротея. На мен с Д ми харесва най-много Деница. Какви са тези изкилифинчени имена? Аз ли нещо не съм в час с новата мода? Разбира се, всеки има право на мнение и избор. Аз изказах своето.

# 54
  • Мнения: 2 757
Helinor17, авторката очаква предложения за имена, производни на Димитър, такива и получава. А това какво харесваме ние е съвсем друг въпрос. Wink

# 55
  • Германия
  • Мнения: 3 431
Деметра ми харесва, според мен звучи добре, Демира също не е лошо.

Доротея е хубаво име, но няма нищо общо с Димитър   

# 56
  • Мнения: 5 333
Деметра не ми харесва,но е най-подходящо във вашия случай.

# 57
  • athina
  • Мнения: 524
ДИмитра

# 58
  • Мнения: 5 386
Подкрепям Димира и Деметра. С второто име познавам едно чудесно умно дете, така че ми харесва .

# 59
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 280
Димира ми звучи като Демира с правописна грешка..
Деметра е по-хубаво.

Общи условия

Активация на акаунт