Рецепти за православните пости - 2018 година

  • 81 527
  • 381
  •   1
Отговори
# 210
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Здравейте! Извинявам се за глупавия въпрос, но довечера съм на ресторант. Какво да си поръчам?
Рожден ден, близка приятелка, няма как да откажа. И още от сега се чудя😒
  Досега в менюто на ресторантите не съм забелязала нещо подходящо за пости.
Пък не ми се ще цялата вечер на една студена вода да стоя 🙂

Вегетарианско меню

# 211
  • София
  • Мнения: 7 909
Здравейте! Извинявам се за глупавия въпрос, но довечера съм на ресторант. Какво да си поръчам?
Рожден ден, близка приятелка, няма как да откажа. И още от сега се чудя😒
  Досега в менюто на ресторантите не съм забелязала нещо подходящо за пости.
Пък не ми се ще цялата вечер на една студена вода да стоя 🙂

Що не говорите със свещеника. При мен на едни богородични пости ми разреши нормалното меню на една сватба. После се изповядах и поех ангажимент да постя два допълнителни дни.

# 212
  • Мнения: 2 419
В ресторантите често има избор,само при салатите трябва да помолиш да е без сирене или яйце,че най-често присъстват в порциите.Иначе аз хапвам гриловани зеленчуци,задушени картфки,ризото със зеленчуци,тиквички,салата от моркови и зеле или само от моркови,с цвекло,кьопоолу,може и риба на тези пости,само виж позволените дни.
Аз довечера съм на леща и домати с босилек.

# 213
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Гъбите в масло не са подходящи, ако са с истинско масло.
Може всякакви салати от зеленчуци, коьополу (питайте дали няма майонеза), зеленчуци на скара, сач от зеленчуци, картофи разни видове без сирене, на много места има вегетарианска пица (кажете да не слагат кашкавал).

# 214
  • София
  • Мнения: 4 321
Никога не съм имала проблем с постите и яденето навън. Българската кухня има добро разнообразие от веган ястия. Дори и в чужбина съм откарвала бая време пости - Германия, Италия, все страни, които не се славят с веган храните си. Но там е модерно в момента, де

# 215
  • Мнения: 2 889
Българската кухня има добро разнообразие от веган ястия.

За мен българската кухня е изключително месна, със задължително присъствие на млечни продукти. Дори един прост качамак се прави с прясно мляко или му се слага сирене. А някъде дори се сервира със запръжки.

Последна редакция: пн, 04 юни 2018, 18:13 от Mia Rulana

# 216
  • София
  • Мнения: 7 909
... За мен българската кухня е изключително месна, със задължително присъствие на млечни продукти. Дори един прост качамак се прави с прясно мляко или му се слага сирене. А някъде дори се сервира със запръжки.
От край време по нашите земи хората са постили без абсолютно никакъв проблем, така че едва ли има нужда да се притесняваме, че българската кухня не ни предлага нищо. А за качамака, сега от вас разбрах, че се е правел с прясно мляко. Винаги съм го правел с вода.

# 217
  • София
  • Мнения: 7 909
Мисля да използвам тази рецепта (взета от фейса):

250 гр.рулца от раци нарязани на много ситно, 1 среден сварен и настърган картоф, 1 яйце, копър,магданоз, черен пипер и сол на вкус. Омесва се всичко. Оформят се кюфтенца. Панират се в галета, яйце и пак галета. Подреждат се в тава покрита с хартия за печене. Върху кюфтетата се полива малко олио. Пекът се на 220 градуса до златисто.

Ще премахна яйцата и панировката. Очаквам картофа да направи спойката - дали ще стане?

# 218
  • Мнения: 6 022
дядо хаджия  последния път като се зачетох на опаковката срещнах яйце в тях, не помня белтък или жълтък и повече не съм купувала.

# 219
  • София
  • Мнения: 4 321
Дядо Хаджия, ще станат и без тези неща, но съветът ми е да ги поръсиш с нещо отгоре - галета или качамак, за да са по-красиви и хрупкави. Печи ги на кухненска хартия, за да не залепват.

# 220
  • София
  • Мнения: 7 909
Значи аз естествено ще прочета още един път съдържанието и ако нещо ме съмнява ще го сменя с риба. Въпреки, че аз от надписи от сорта „следи от ...“ или „може да съдържа ...“ не се впечатлявам толкова.

Иначе знам аз как да ги пека, въпроса е да нагодя рецептата.

# 221
  • София
  • Мнения: 4 321
Сложи повече картофи. И дали да не са от по-нишестените сортове

# 222
  • София
  • Мнения: 7 909
Това е другата рецепта, която ще изпробвам на тези пости:

Житото се накисва и сварява в подсолена вода. Като поври малко се добавя и измития булгур. Когато са готови се отцеждат. Слагат се в купата, в която ще се омесят. Поръсват се овесени ядки, те обират влажността и слепват. Отделно също се  накисват овесени ядки. Като омекнат малко се добавят и те в купата. След като са охладени ги омесвам с яйца, настърган лук, магданоз, черен пипер, чубрица и суха самардала. Пържат се оваляни в брашно.

Тук също е въпроса с яйцето и наистина ще диря или нишесте или ще добавя вода от нахут, а защо не и нахут или пък да разчитам на овесените ядки.

# 223
  • На острова
  • Мнения: 1 275
Аз също никога даже не съм се и замисляла за яденето на ресторант/навън при пост. Поне е постя отдавна, а и доста пътуваме, просто винаги си измислям нещо. Най-простото една паста/спагети с доматен сос, все ще могат да скалъпят. Ориз със зеленчуци, печени картофи, салати, скариди/миди, разядки, лозови сърми с ориз, маслини, брускети с домати. Още повече, че сега с рибата пък е съвсем лесно.


Тук не мога да намеря постни рулца от раци, всичките са с яйчен прах, не че са мега-полезни, но са ми вкусни. Виж в БГ имаше чисто постни, си спомням. И аз не се втелясвам на “може да съдържа следи от..”.

Днес за обяд тай-супа с морков, кокосово мляко и кориандър и крекери; за вечеря сьомга с кус-кус и ориз басмати микс /не можах да взема решение какво ми се ядеше като въглехидрат, че хапнах и от двете 🙈/.

# 224
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Аз също имам проблем с ходенето по кръчми през пости. Българската кухня може и да предлага много постни манджи, но кръчмите не предлагат почти нищо. Освен няколко салати, пържени картофи и зеленчуци на скара рядко се намира нещо изцяло постно. Не знам не се търси или просто ги мързи. При положение, че веганството е толкова модерно вече си мислех, че всеки ресторант трябва да има веган меню, но явно не.

Днес - смути от банан, ябълка, чия, лен и спирулина; череши; салата и гъби със зърнени (кафяв ориз, елда и ечемик).

Общи условия

Активация на акаунт