Калориите броим и здравето ценим - тема 12

  • 69 552
  • 732
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 81
Добра посреднощ Scream
Радвам се ,че писахте:hugs:
Уф и аз напоследък много ям,ту броя,ту ям каквото искам..иначе си достигнах целта,ама сега поддържането ще е по-трудно:rolling_eyes:
Страх ме е много да не стана "яка кака' пак
Така,че момиии искам ви тука,да ме вкарвате в правия път :Д:joy:

# 256
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 535
Тук съм и броя, и ще е така докато съм жива или поне докато искам са изглеждам прилично Blush
Така храната днес:
закуска около 8-60 грама сварени овесени ядки+20 грама краве масло+1 грейпфрут
обяд около 13.30-14.00-три яйца+2 сл. овесени трици+150 грама пуешко филе+199 грама обезмаслена извара
вечеря около 20.00-две дози суп.протеин

Калориите са около 1200

# 257
  • Мнения: 81
Добър вечер!:blush:
Как сте дами? Отслабвате ли:grinning:
Сиси честит рожден ден от мен на хиляда патерици! Пожелавам ти да си жива и здрава ,все така красива и да сбъднеш всичките си цели!
Hug

Сега един въпрос Bowtie
Готвих си аз мидички тази вечер,ама седя и се чудя как се смят калориите .С черупките ли да ги меря какво да правя .Ужасно тъп въпрос,но реших да се допитам:joy:
Реално черупките не ги ям,но не знам калориите ,които са дадени по таблиците се отнасят за миди с черупки или почистени .. :Д ако някоя мадама знае,да казва :Д:hugs:

# 258
  • Мнения: 1 289
Най-вероятно ги дават без черупки, според мен.

Иначе аз съм нагоре с 600 г, снощи бях на РД. Отидох с намерението да изкарам на салата и чаша бяло вино, ама..... Animal Pig

# 259
  • Мнения: 263
Здравейте, изчетох писаното до сега и много се вдъхнових и аз да продължа с броенето на калории, но гледам, че никой не е писал от доста време. При мен засега нещата вървят добре, за две седмици -1,5. Интересно ми стана обаче какво става след като се стигнат желаните килограми.

# 260
  • Мнения: 81
какво става след като се стигнат желаните килограми.
Здравей!
Пресмяташ си клориите на които поддържаш килограми ,като може и да си дадеш малко почивка от стриктното броене до грам,но това не означава да се върнеш към старите хранителни навици естествено,защото ще си върнеш  и старите килограми:grinning:
Успех!

# 261
  • Виена, Варна
  • Мнения: 112
Здравейте, дами. От днес и аз броя калории. Изчетох доста от написаното, надявам се да не задавам глупави или вече обсъждани въпроси Simple Smile Днес - 970 калории

# 262
  • София
  • Мнения: 6 259
Да се включа и аз. След близо 2 месеца неброене на калории Flushed от онзи ден (понеделник) си броя стриктно и не надвишавам 1 000 на ден. Минах на по-нисковъглехидратно хранене (някои дни доста протеинови, други по-скоро нисковъглехидратни), защото при мен този режим действа, колкото и да обичам шоколада. Естествено за тези два месеца си върнах малко от свалените 10 кг., качила съм 3кг, от които 1кг свалих буквално за първия ден; всъщност първия месец като не броих калории не се уливах със забранени храни и май не бях качила или само 1кг, обаче втория го подкарах през просото, накрая се плашех от кантара и реших, че или се взимам в ръце или лоша работа... Нова работа, умора, домакински задължения, трудно намирам време да си готвя отделно, но реших, че или намираш начин да се напаснеш или си ходиш дебела, като второто не ме устройва хич. За поредно лято установявам, че ми е много трудно лятото да отслабвам (въпреки общоприетото мнение, че лятото е по-лесно за диета). При мен хич не е така, мнооооого обичам сладолед и много ми се дояжда в жегите, вечер почти всеки пие биричка и ми е по-трудно да устоявам. Но все си повтарям, стискай зъби, следващото лято ще ядеш сладолед.

Та такива работи при мен, отчет даден! Satisfied Bowtie

# 263
  • 1st floor
  • Мнения: 9 117
За поредно лято установявам, че ми е много трудно лятото да отслабвам (въпреки общоприетото мнение, че лятото е по-лесно за диета). При мен хич не е така, мнооооого обичам сладолед и много ми се дояжда в жегите, вечер почти всеки пие биричка и ми е по-трудно да устоявам.
Същата работа  и при мен.  Най-лесно отслабвам след Нова година до към април и после се почва със сладоледа през деня и бирата след работа.  Mr. Green

Трябва да се взема в ръце и да почна пак да броя, че последните месеци са ми много напрегнати покрай двете деца, които кандидатстват и нещо се олях с храната.  Crazy

# 264
  • София
  • Мнения: 6 259
Ох, значи не само при мен стресът и недоспиването водят до повече хапване...

# 265
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 380
Здравейте,
от малко повече от месец съм намалила калориите, които приемам, но ефект не виждам никакъв. Искам да се отърва от едни 5-6 кг. и не става. Различни калкулатори ми пресмятат, че за да поддържам сегашното си тегло, трябва да приемам 1600 ккал. Аз съм ги намалила до 1300 - макс. 1400 и нищо! Къде греша? Не искам някакво светкавично отслабване, но все за месец трябваше да съм свалила поне някой грам. Не знам вече от какво да се откажа - захар и захарни изделия не консумирам, тестени, пакетирани, газирани, алкохол, пържени - нищичко! Ориз и картофи този месец за мен не съществуваха. Не знам вече ...

# 266
  • София
  • Мнения: 6 259
Здравейте,
от малко повече от месец съм намалила калориите, които приемам, но ефект не виждам никакъв. Искам да се отърва от едни 5-6 кг. и не става. Различни калкулатори ми пресмятат, че за да поддържам сегашното си тегло, трябва да приемам 1600 ккал. Аз съм ги намалила до 1300 - макс. 1400 и нищо! Къде греша? Не искам някакво светкавично отслабване, но все за месец трябваше да съм свалила поне някой грам. Не знам вече от какво да се откажа - захар и захарни изделия не консумирам, тестени, пакетирани, газирани, алкохол, пържени - нищичко! Ориз и картофи този месец за мен не съществуваха. Не знам вече ...
Проблем с хормоните или дефицит на вит. Д? При мен имаше един такъв период, оказа се дефицит на вит. Д, също намалих още калориите, задала съм минимума 1 000, макс. до 1 200.
Другият вариант е да си в т.нар. плато, можеш да включиш за 2-3 дни въглехидрати, за да задвижиш метаболизма и после пак на режим. Или включи упражнения (за които на мен, за съжаление, изобщо не ми остават време и сили, откакто започнах работа).

# 267
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 380
Преди няколко месеца изследвах щитовидна - ок е. За витамина - нямам представа.
1000 - 1200 ккал - как издържаш? Аз и сега съм си все гладна. Grin.
Упражнения правя чат-пат в офиса, защото прибера ли се в къщи ми е абсурд - чакат ме 3 деца - на 2, 4 и 35.

# 268
  • София
  • Мнения: 6 259
С повече протеини - наблягам на яйца, извара, месо, протеин на прах. С 4ма мъже мръвкари съм, често си готвя отделно (днес обядвах зеленчукови 'мъфини' с извара, яйца, трици и спанак). Не съм стриктна напоследък, лятото ми е трудно без плодове и сладолед.

# 269
  • София
  • Мнения: 1 270
Аз винаги съм се чудила как работи при някои хора това намаляване с 200-300 калории на ден. Теоретично има логика, но на практика не, защото организмът много бързо свиква с ограничението и си продължава без да засяга запазите. Освен това се намалява и спонтанната активност на тялото - като си недохранен, гледаш да се пестиш.
Освен това става дума за последни кг - според мен е кауза пердута.

Аз свалих последните 5-6кг с 5:2 диетата - при нея не важат горните причини. А и е доста по-леко да гладуваш само 2 дена в седмицата.

Общи условия

Активация на акаунт