Пълен кошмар след прием на противозачатъчни

  • 815
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 92
Здравейте, през 2014 след драстично отслабване цикълът ми спря, всички женски хормони бяха паднали драстично и се започна ходене по доктори.  През последните 3 години съм пила Фемостон, Диане и Дуфастон. Благодарение на Дуфастона и може би качените килограми цикълът ми се възвърна и женските хормони ми се повишиха, след като спрях да го пия повече (да чукна на дърво). Винаги съм имала тук там по бузите няколко косъмчета, но напоследък с ужас забелязах много повече косми по бузите , като някои от тях дори са по-черни и видими. Знам, че затова най-вече е отговорен тестостеронът и последното му измерване е било чак през 2014, а стойностите му са били 1.41 (0.29- 1.67).  Ето обаче последните ми изследвания на половите хормони, правени това лято, а също така и нямам кисти:

Пролактин  196.90  (125.00 - 635.00)

LH  7.33  (фол. 2.4-12.6 овул. 14-96, лут. 1.0-11.4, мен. 7.7-59)

FSH  5.53  (фол. 3.5-12.5; Овул. 4.7-21.5, Лут. 1.7-7.7, мен. 25.8-134.8

AMH 2.268  (1.00 - 6.80)

Мисля да отида на ендокринолог и да си пусна отново тестостерона и евентуално ако прецени, че е висок да искам някакви медикаменти, ОБАЧЕ ПРОБЛЕМЪТ Е, че това пак ще са противозачатъчни хормонални хапчета и много ме е страх да не ми се повиши от тях окосмяването по лицето дори повече, а и да не разбутат и понижат отново половите ми хормони, които едвам покачих. Четох, че за нормално се смята когато нивата на тестостерон са ниски, а производството на LH е високо, което е точно това, което целя, за да имам едновременно редовен цикъл и липса на нежелано окосмяване, но толкова ужасни истории четох във форума, че жени, приемащи хормонални хапчета за намаляване на тестостерона и съответно окосмяването, получават дори ДВОЙНО повече косми от тях... дали наистина така се получава? Надявам се да чуя вашето мнение по моя случай, а също и опитът ви с висок тестостерон и нежелано окосмяване, има ли хора, които са преминали съвсем добре лечението на висок тестостерон и са си намалили трайно окосмяването с медикаменти или на повечето от вас дори се е увеличило окосмяването? Адски много ще очаквам отговорите ви, защото съм в пълна каша и не знам как да постъпя, а засега не искам да предприемам видове епилации, преди да видя дали мога да си оправя проблема с хапчета.  


# 1
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 937
Консултирай се с ендокринолог и повторни изследвания. Поздрави!

Общи условия

Активация на акаунт