След Нова година ще...

  • 49 464
  • 396
  •   1
Отговори
# 180
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Пфу да се върна назад във времето да забия един шамар на 12 годишната аз. Grinning

# 181
  • Мнения: X
Пфу да се върна назад във времето да забия един шамар на 12 годишната аз. Grinning

И аз започнах тогава да пуша. 12 години по - късно ги спрях чрез електронна цигара. Пушех по кутия на ден, милиони пъти уж ги спирах. Е, пушех 1 месец електронната, мн ми се пушеше, но удържах фронта. После спрях и нея за около месец. Качих килограми, но си струваше, после ги свалих с диета.
Сега пуша мнооого рядко, например на сватбата ми няколко цигари, или на рд ми половин цигара. Абе на година по 2-3 цигари.
Успех!

Поставям си за цел да сваля 5кг, уж сериозно започвам с ограниченията, но да видим.

# 182
  • Мнения: 29 795
Поставям си за цел да сваля 5кг, уж сериозно започвам с ограниченията, но да видим.

И на мен ми се иска, ама нещо хич не ми се получава..... Tired

# 183
  • SF
  • Мнения: 21 409
Аз ги спрях миналата година като разбрах че съм бременна, сега кърмя и още не пуша. Много ми е трудно, само за цигари мисля Cry
Дано да успея да кърмя 2-3 години, че да си ги избия от главата напълно и да не ги почна пак.

Аз ги спрях преди 2 години и 3 месеца. Много ми се пуши. А съм толкова доволна и се чувствам толкова различна, и модерна, и съвременна, и че мога да си купувам доста неща срещу парите за цигарите. И пак ми се пуши. Мотая се около пушачи. Не ми пречат, не ме дразнят. Малко им завиждам.
Преди така завиждах на непушачите и се присъединих към тях.
Но не съм и дръпвала от цигара за този период. Искам, когато казвам, че не пуша, да бъде истина, а не изкривен вариант на "Аз почти не пуша."

# 184
  • Мнения: X
Аз към една година бях се заинатила и не пуших. Пътво че постоянно бях болна от де що вирус мина покрай мен. Второто е с обонянието. Бяха ми казали, че ще се оправи, защото моето малко не е наред. То вярно че се оправи, но ме нападнаха главно неприятни миризми. Третото е, че ми се пушеше зверски през цялото време и завиждах на пушачите. Абе голям стрес въобще, накрая си казах, че трябва да спра да си съсипвам здравето.
Цигарите не трябва да се почват, защото повечето от историите със спирането им са като моята, нищо че в този форум е пълно със щастливо отказали се.

# 185
  • Мнения: X
Не. Рядко си поставям за срок от новата година нататък. По-нетърпелива съм. При мен в повечето случаи е "от утре..."

# 186
  • SF
  • Мнения: 21 409
Check Please, пуши ми се, та ми се плаче. Не винаги де. Вкъщи не съм пушила никога.
Открих истинския вкус на кафето, когато спрях цигарите, но навън с кафе, с приказки ми се допушва най-много.

# 187
  • Мнения: X
Аз пък открих, че пия кафета заради цигарата. Без нея никакво кафе не ми се пие и дори не му харесвам вкуса.

# 188
  • Мнения: 3 480
Не се заричам, че 100% ще променя нещо, но искам много неща - нематериални ... сегашното положение не е лошо, благодарна съм на това, което имаме.
Иначе и аз като Check please искам да пия повече вода.
 

Последна редакция: вт, 09 яну 2018, 18:26 от Stardust@

# 189
  • Мнения: 822
момичета как върви? Аз отказах цигарите на няколко етапа, отказвах ги много пъти и с увеличаващи се паузи и всеки следващ беше по-лесно да ги спирам, също така и пуших по-малко. накрая съвсем ги бях намалила на 3-4. баща ми се разболя много тежко, а беше сериозен пушач и това ме мотивира още повече и след неговата болест палих съвсем рядко, само при някоя криза. Когато забременях ги отказах вече на 100% и сега просто не ми се пуши, защото мина много време. При мен наистина си сработи дълъг процес на намаляване и паузи.

Аз реших, че новогодишната ми резолюция свързана със здравето е да играя 30 мин гимнастика вкъщи всеки ден в продължение на 365 дни. Това е лесно за изпълнение и няма извинение. И другото е да спазвам конкретен режим на хранене 365 дни. Аз иначе съм активна, ходя на фитнес и прочее, но това не мога да се заричам да го правя, защото съм с малко бебенце и общо взето--когато мога.

# 190
  • Мнения: 9 691
Иначе и аз като Check please искам да пия повече вода.
Купи си или си направи подобно шише.
По-лесно е редовно да се изпива по малко, отколкото наведнъж много. А този тип шише те подсеща колко изоставаш или си напред за деня. Simple Smile
Скрит текст:

# 191
  • Мнения: 3 480
Иначе и аз като Check please искам да пия повече вода.
Купи си или си направи подобно шише.
По-лесно е редовно да се изпива по малко, отколкото наведнъж много. А този тип шише те подсеща колко изоставаш или си напред за деня. Simple Smile
Скрит текст:



Като пиеш вода често ходиш често и до тоалетна. Това е най-големият ми проблем, че се случва да съм навън, а и водата е допълнителна тежест в чантата ми. Като съм стационирана - пия, но и много повече огладнявам като пия вода.
Виж, ако трябваше да увелича виното - нямаше да имам проблем. hahaha

С тренировки засега нямам намерение да се заричам. Нямам много свободно време и предпочитам да прекарввам малкото такова с децата и мм.
Като сме на почивка бягам по плажа  hahaha

# 192
  • Мнения: 6 013
Аз още със сладкото не съм се разделила. Реших да спирам вредните храни от февруари, че сега Януари ни е много натоварен семейно - то имени дни, рождени.. абе, трудно ще е, изкушения ме дебнат отвсякъде Smiley
Тренировките не съм ги спирала, ходя си, само едните от Коледа ги поспрях, защото ми дойдоха в повече ангажиментите, но от утре ги започвам, че съвсем ще ме забравят в залата.

# 193
  • Мнения: 1 756
Всичко върви по план - две кила съм отгоре Joy

# 194
  • Мнения: 3 480
На мен ужасно ми се яде и спи след празниците. Не съм качила, но ми се иска да сваля 2-3 кг бавно.
Още ми е рано да правя диети, свиквам да ходя на работа и да ставам ужасно рано, както преди празниците.

Общи условия

Активация на акаунт