Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ 31

  • 93 900
  • 823
  •   1
Отговори
# 690
  • Пловдив
  • Мнения: 31
Архитектът ни иска такъв документ, за да го входира заедно с останалите при подаването на документите за получаване на разрешение за строеж.

# 691
  • Мнения: 556
Архитектът ни иска такъв документ, за да го входира заедно с останалите при подаването на документите за получаване на разрешение за строеж.

И ние сме така. Нашата Басейнова дирекция е "Дунавкси район".
Стъпките са следните:
1. Подадохме декларация в Басейнова дирекция, че имаме намерение да правим сондаж.
- В Басейнова дирекция проверяват дали имаме право. В случай, че нямаме се очаква да ни пратят писмо в 2-седмичен срок. В случай, че имаме - не пращат нищо!! Т.е 2 седмици чакаме "нищо" и продължаваме.

2. Прави се сондаж.

3. Извиква се технитеческо лице от Общината да удостовери сондажа.
- Очаква се становище, че сондаж има.

4. Със становището от Общината се отива да в Басейнова дирекция за узаконяване на сондажа.
- Този документ се прилага в документите за разрешение за строеж.

На такси към Басейнова дирекция засега не сме се натъквали.

# 692
  • Пловдив
  • Мнения: 31
Juniper, много ти благодаря за изчерпателния отговор.

# 693
  • Мнения: 556
Juniper, много ти благодаря за изчерпателния отговор.

Няма защо!
Малко странично, но в допълнение към одисеята с Басейнова дирекция, бих добавила едно ново изискане на нашата Община. Общината е Самоков, възможно е в други общини да не се изисква.

За разрешение за строеж Общината изисква съгласуване на ПУП с електро- и водо- доставчиците. В случая с водата това е Басейнова дирекция. Проверете дали вашата Община изисква съгласуване на ПУП, защото всичко с Басейнова дирекция отнема безкрайно време!

# 694
  • Пловдив
  • Мнения: 31
juniper - и община Родопи изисква, но ние сме малко странен случай - на нас ще ни трябва отказ за присъединяване от ВиК и ЕВН, защото до имота няма прекаран ток и планираме да си сложим фотоволтаици.

# 695
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Те успяват ли да захранят хидрофор?

# 696
  • Пловдив
  • Мнения: 31
Би трябвало да успеят да захранят цяла къща Simple Smile

# 697
  • Варна
  • Мнения: 903
Влизам с два въпроса:
Шпакловката една или две ръце се прави?
Ако някой е поставял подпрозоречни  первази- от камък- може ли да се поставят върху тухла? Мазачите не замазаха под прозорците, след като разбраха, че ще има перваз, та съм в чуденка
Благодаря!

# 698
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Би трябвало да успеят да захранят цяла къща Simple Smile
Да, иначе защо ще ги слагате, ама съм и аз Simple Smile  
Прочетох сега това-онова. Скъпа инвестиция, но пък с добра възвращаемост. Защо не се използват от повече хора? Има ли проблеми с узаконяването? За Пловдив е много добро решение, най-слънчевият град в България сме Simple Smile

П.С. Погледнах една таблица, трябва да се лишим от това-онова, или да заменим каквото може с газ, иначе няма да се справим. https://elektronikabg.com/product/700/5000w-avtonomna-fotovoltai … ema-off-grid.html

Последна редакция: вт, 20 ное 2018, 19:22 от Ljuboznatelna

# 699
  • Мнения: 1 153
Влизам с два въпроса:
Шпакловката една или две ръце се прави?
Ако някой е поставял подпрозоречни  первази- от камък- може ли да се поставят върху тухла? Мазачите не замазаха под прозорците, след като разбраха, че ще има перваз, та съм в чуденка
Благодаря!
Кажи каква шпакловка е и върху какво се нанася и ще ти отговоря.
Относно первазите, не е грешка, че не са нанесли, може и без да се нанася, но оттук нататък трябва качествено да се залепи камъка и всичко ще е ок.

# 700
  • Варна
  • Мнения: 3 940
juniper - и община Родопи изисква, но ние сме малко странен случай - на нас ще ни трябва отказ за присъединяване от ВиК и ЕВН, защото до имота няма прекаран ток и планираме да си сложим фотоволтаици.

Да си направите собствена електроцентрала на фотоволтаици без ток от НЕК звучи доста футуристично и има доста минуси.Сегашните  електроцентрали на фотоволтаици имат живот около 15 г. при пориод на изплащане 12 - 13 г.Живота на акумулаторната група е максимум наполовина и трябва да се подменя.Има още много проблеми като върхова мощност , капацитет на  акумулаторната група при недоогрев , общ капацитет на  акумулаторната група , Почти на 100 % от случаите се включва и миниветрогенератор , които да изглажда пиковете на фотоволтаиците и да прави въобще възможно функционирането на електроцентралата .Като капак на всичко идва и много високата първоначална стойност и не на последно място суперлативите на фирмите които ви предлагат електроцентрала на фотоволтаици и звездите които ви свалят и като резултат крайно ниското качество и експлоатационна годност на крайния продукт.Не се захващайте преди фирмата да ви покаже реално действаща собствена електроцентрала на фотоволтаици без ток от НЕК и да се коментират със собствениците всички + и - на реално действаща собствена електроцентрала на фотоволтаици без ток от НЕК както и реалната цена на строеж и експлоатация Simple Smile

# 701
  • Варна
  • Мнения: 903
Кажи каква шпакловка е и върху какво се нанася и ще ти отговоря.
Относно первазите, не е грешка, че не са нанесли, може и без да се нанася, но оттук нататък трябва качествено да се залепи камъка и всичко ще е ок.
Мазилката под шпакловката е варо-циментова, шпакловката  е гипсова, не знам дали е сатен. Ако е важно- с продукти на Баумит са правени и двете.
 Благодаря за отговора за первазите.

# 702
  • Пловдив
  • Мнения: 31
Да, иначе защо ще ги слагате, ама съм и аз Simple Smile  
Прочетох сега това-онова. Скъпа инвестиция, но пък с добра възвращаемост. Защо не се използват от повече хора? Има ли проблеми с узаконяването? За Пловдив е много добро решение, най-слънчевият град в България сме Simple Smile

П.С. Погледнах една таблица, трябва да се лишим от това-онова, или да заменим каквото може с газ, иначе няма да се справим. https://elektronikabg.com/product/700/5000w-avtonomna-fotovoltai … ema-off-grid.html

Тъй като около имота няма трафопост със свободни мощности, от ЕВН ни искат 10 000 лв., ако ние си изградим трафопост и им го дарим или 40 000лв., ако те го изградят. След такива суми някак си инвестицията за фотоволтаици не изглежда толкова скъпа Grinning. На теория узаконяването не би трябвало да е проблем, но все пак живеем в България и винаги трябва да се има едно на ум.

# 703
  • Мнения: 1 153
Кажи каква шпакловка е и върху какво се нанася и ще ти отговоря.
Относно первазите, не е грешка, че не са нанесли, може и без да се нанася, но оттук нататък трябва качествено да се залепи камъка и всичко ще е ок.
Мазилката под шпакловката е варо-циментова, шпакловката  е гипсова, не знам дали е сатен. Ако е важно- с продукти на Баумит са правени и двете.
 Благодаря за отговора за первазите.
Няма как да е една ръка шпакловката. Във вашия случай трябва да са 2 или повече ръце.

# 704
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Да, иначе защо ще ги слагате, ама съм и аз Simple Smile  
Прочетох сега това-онова. Скъпа инвестиция, но пък с добра възвращаемост. Защо не се използват от повече хора? Има ли проблеми с узаконяването? За Пловдив е много добро решение, най-слънчевият град в България сме Simple Smile

П.С. Погледнах една таблица, трябва да се лишим от това-онова, или да заменим каквото може с газ, иначе няма да се справим. https://elektronikabg.com/product/700/5000w-avtonomna-fotovoltai … ema-off-grid.html

Тъй като около имота няма трафопост със свободни мощности, от ЕВН ни искат 10 000 лв., ако ние си изградим трафопост и им го дарим или 40 000лв., ако те го изградят. След такива суми някак си инвестицията за фотоволтаици не изглежда толкова скъпа Grinning. На теория узаконяването не би трябвало да е проблем, но все пак живеем в България и винаги трябва да се има едно на ум.

А защо се спряхте на този парцел? Ние в Коматево чакахме трафопост 8 години, с едно кабелче от съседа бяхме, и знам какво е да не ти стигне тока да си пуснеш пералнята. А знам и каква дива Индия е в Беломорски, ние поне имахме обратна вода, а ВиК нямаме защото не искам да изсипя толкова пари на съседа.

Общи условия

Активация на акаунт