Избор на име

  • 8 034
  • 66
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте!

Искам да чуя странични мнения и затова се обръщам към вас.
Кое име бихте избрали ?
Дарио
Дарин
Дамян
Деан

Последна редакция: ср, 03 яну 2018, 12:42 от vili.nikolaeva@abv.bg

# 1
  • София
  • Мнения: 22 948
Дамян ми харесва най-много. Предпочитам Деян пред Деан. Дарин не ми допада особено, а Дарио изобщо не ми харесва.

# 2
  • София
  • Мнения: 28 578
И аз предпочитам Дамян.

Можеш да добавиш анкета.

# 3
  • София
  • Мнения: 7 991
Дамян.

# 4
  • Мнения: 2 502
Категорично Дамян. Grinning

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Oт изброените: Дамян.

# 6
  • Австрия
  • Мнения: 2 311
По-лесно ще е с анкета.

Деян и Дамян ми допадат от изброените.

# 7
  • Мнения: 3 123
Направи анкета.

Дамян.
Гласувах.

Последна редакция: ср, 03 яну 2018, 12:51 от miraxi

# 8
# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
И от мен глас за Деян.

# 10
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 673
И от мен глас за Деян обаче  Peace

# 11
  • Мнения: 10 874
Дамян и Дарин ми харесват, гласувах за Дамян. Flowers Hibiscus

# 12
  • Мнения: 2 430
Синът ми се казва Дамян, но и Дарин ми харесва.

# 13
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 282
Гласувах за Дамян.

# 14
  • София
  • Мнения: 20 082
И аз гласувах за Дамян - допада ми най-много от изброените.  Peace

# 15
  • София
  • Мнения: 12 409
Дарин

# 16
  • Мнения: 2 757
Аз съм за Деян.  Peace

# 17
  • Австрия
  • Мнения: 2 311

И аз, но защо го няма в анкетата.. или го има, но с правописна грешка  Crazy

# 18
  • Мнения: 12 028
Гласувах за Дамян. Деан също ми харесва, но там го има проблема с изписването, иначе името си е хубаво.
Дарио, само ако е с италианска фамилия, Дарин не ми харесва.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Пропуснах да кажа, че освен Дамян ми харесва и ДеЯн, не с "а", да не се налага цял живот, винаги като си казва името детето и да подчертава:"Деан, с "а" ". Изобщо, тия изгъзици, имена, които винаги са се пишели и произнасяли с "я", изведнъж, "модерно" да са с "а" никак не ми допадат. Все едно детето да не е Илия, а ИлиА, та така и всички подобни изкривявания, ми не е "готино"  Peace

# 20
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 755
Дамян.

# 21
  • Мнения: 8 892
От анкетата - Дамян, но иначе  - Деян.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 133
Дамян е чудесно име, харесвам също и ДеЯн /Деан ми звучи и ми изглежда, като да е с правописна грешка - ако изберете това име детето всеки път ще трябва да уточнява как се пише, а в част от случаите името му ще е изписано грешно въпреки уточнението/. Дарио не ми допада, предпочитам Дарин. Една позната си кръсти детето Дариан - странно ми беше, но след първоначалния шок започна да ми харесва.

# 23
  • Мнения: 18 561
Деан го  има и с А.

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
Те вариантите са 4:

Диан/а
Деан/а
Диян/а
Деян/а

За мен лично най-подходящи са Диана за момиче и Деян за момче.

# 25
# 26
  • Мнения: 6 993
Дарио само ако е Даарио Нахарис GrinningVery Happy:D

Дамян от мен.

# 27
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 282
Дарин звучи добре,но галеното Дари е много женствено.

# 28
  • Мнения: 2 757
На Дарин съм чувала галено Дарко, което за мен е ок. Дари наистина звучи женствено.

# 29
  • Мнения: 5
Харесвам Дамян но гласувам за Дарин  , защото можеш да му кажеш на галено Дари а Дамян си е Дамян няма да му кажеш Дами

# 30
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
Деян

# 31
  • Мнения: 296
аз съм за Дарио - интересно е и е различно.
Деан - не ми харесва винаги да казва детето, че трябва да е с 'а', а повечето хора могат да го чуят като Деян...
Дарин - харесва ми само женското Дарина
Дамян - много полулярно

# 32
  • София
  • Мнения: 22 948
За пръв път чувам, че Дамян е популярно, аз не познавам нито един.  Simple Smile

# 33
  • Мнения: 12 028
Дарио е хубаво, но там има един друг проблем - образуване на бащино име след време. Представете си Никол Дарио / Дариова или Калоян Дарио / Дариов. Е, ако момчето живее и стане баща в чужбина , тогава вече този проблем отпада. Но гаранция кой може да даде?

# 34
  • Мнения: 2 502
Дарио е хубаво, но там има един друг проблем - образуване на бащино име след време. Представете си Никол Дарио / Дариова или Калоян Дарио / Дариов. Е, ако момчето живее и стане баща в чужбина , тогава вече този проблем отпада. Но гаранция кой може да даде?

То няма гаранция, че Никол Дарио няма да е например Никол Христо. Какво от това, че в примерния случай бащата е със съвсем нормално българско име - Христо.

# 35
  • Мнения: 296
За пръв път чувам, че Дамян е популярно, аз не познавам нито един.  Simple Smile
Аз понавах един -  Дамян Дамянов (поет).
Пишат по статистиките, че интересът към това име се е засилил, и много бебенца го носят.

# 36
  • Мнения: 12 028
Е, може и Никол Христо, но по-вероятно ще е Никол Христова, докато Никол Дариова ми звучи толкова зле, колкото и Никол Дарио.

# 37
  • Мнения: 18 561
Много се извинянам но Дарио ми е гейско,звучи зле за момче, и гаранция ще отнесе много подигравки.

# 38
  • Мнения: 296
От Дарио - бащиното е Дариов, не виждам проблем. Дарио е изключително мъжко име, женското е Дария, което напоследък води бебешките класации. В чужбина си е нормално име, е в БГ не е популярно. В Европа много често се използват само две имена, има нации с по 4  имена даже, но и те използват главно две от тях. В България също в мого формуляри има само Име, Фамилия.  На визитни картички също хората си пишат само Име,Фамилия. Какво се плашим от бащиното име, което ще даде бебето Дарио след време, като тогава може да няма или малкия Дарио може да е в чужбина.
А Даринов (от Дарин) да не е по-хубаво? А Деанов (от Деан) как ви се струва?

# 39
  • София
  • Мнения: 22 948
И за мисля като Мис. Деанов ми звучи много по-добре от Дариов, въпреки че ако съдим по новата мода, бащиното име ще бъде по-скоро - Дарио.

# 40
  • Мнения: 18 561
Може и така да е. Мйже навън да е нормално. Аз казвам на мен как ми звучи. За мен това име за тук е малко нелепо(а аз съм голяма фенка на чуждите имена). Не ми звучи добре просто.

# 41
  • Мнения: 2 430
Рибата в морето, котлона на фурната е малко работата с бащиното име.
Аз бих помислила на първо време за умалено име - как ще му викате на детето, как ще му викат останалите. Нас все ни питат приятели и роднини - как да му казваме умалено. И ние не знаем.  И като се почнат едни - Дими, Дами, Думи, Доми,  - детето се обърква как се казва. Затова и сигурно още не си казва името Simple Smile
Иначе и Дарио на мен лично не ми харесва особено.

# 42
  • Мнения: 18 561
И нас ни питат постоянно. Ако знаех, че е толкова важно това пусто галено.
Дамян и Дарин са ми фаворити. Дамян -Дими става според мен. Но е най-добре да не се съкращава изобщо. Хубаво име е. Дамяне и толкоз. Не е чак пък толкоз дълго.

# 43
  • Мнения: 2 502
Дъщеря ми е с изключително дълго и рядко срещано име. Въобще не ми е пукало никога за галените имена. Някои доста се опулват като им кажа за пръв път как се казва и веднага следва въпроса с галеното име. Омръзнало ми е да обяснявам, че както го чуват така се казва, няма нужда да се съкращава.

# 44
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 673
Дъщеря ми е с изключително дълго и рядко срещано име. Въобще не ми е пукало никога за галените имена. Някои доста се опулват като им кажа за пръв път как се казва и веднага следва въпроса с галеното име. Омръзнало ми е да обяснявам, че както го чуват така се казва, няма нужда да се съкращава.

Стана ми любопитно  Blush Би ли споделила как се казва?

# 45
  • Мнения: 8 892
Имам братовчед Дамян, казвахме му Дамяне като деца и толкова. Дори не помня дали сме мислили защо няма галено или кратко като нас.
Дъщеря ми също няма галено име, името ѝ е с 6 букви в 3 срички. Така и не ми хареса никое галено, свикнах да ѝ казвам с цяло име и го намирам за съвсем нормално. Едно единствено близко семейство се опитва да ѝ говори с галено име.
А от Деян се получава много добро бащино - Деянов, което обикновено го свързвам с младия Стефан Данаилов.

# 46
  • Мнения: 296

А от Деян се получава много добро бащино - Деянов, което обикновено го свързвам с младия Стефан Данаилов.
Деянов както и да е, ама тук става дума за Деанов.

# 47
  • София
  • Мнения: 22 948

А от Деян се получава много добро бащино - Деянов, което обикновено го свързвам с младия Стефан Данаилов.
Деянов както и да е, ама тук става дума за Деанов.

Не можах да разбера теб какво толкова те притеснява в тази фамилия?

# 48
  • Мнения: 296

А от Деян се получава много добро бащино - Деянов, което обикновено го свързвам с младия Стефан Данаилов.
Деянов както и да е, ама тук става дума за Деанов.

Не можах да разбера теб какво толкова те притеснява в тази фамилия?
звучи ми някак тежко да кажеш ДеАнова с наблягане на буквата А. Иначе хората ще я запишат като Деянова, или винаги ще те питат с А или Я.  Някак си по-лесно изговаряме ДеЯнов/ДеЯнова. Може би защото Е е мека, а А е твърда гласна. Често ли се среща бащино или фамилия Деанов?

# 49
  • София
  • Мнения: 22 948
Не знам.  Simple Smile Разбрах какво имаш предвид, но просто ми се стори, че името те дразни по някакви други причини и за това попитах.

# 50
  • Nice
  • Мнения: 946
Имах съученик Дарин и винаги съм харесвала името.
Но гласувах за Дамян, много хубаво мъжко име.

# 51
  • Мнения: 6
Благодаря за отговорите. Моят фаворит беше Дарио. Сега вече не знам. Simple Smile Големият ми син се казва Марио и сякаш искам името да се връзва и да си подхожда с неговото. Не ми върви едното име да е с италианско звучене, а другото да е българско, според мен имената на децата трябва да си подхождат. Приемам и други предложения, но задължително с буквата Д.

# 52
  • Мнения: 2 757
Марио си пасва с доста типично български имена. Например, Марио и Деян ми звучи супер.
Изборът на почти идентично име с една буква разлика (като Марио и Дарио) не ми се струва удачен, поне на мен не ми харесва.

# 53
  • Мнения: 296
Марио и Доминик,
Марио и Далибор,
Марио и Дарко,
Марио и Дейо,
Марио и Димо,
Марио и Дони,
Марио и Драго,
Марио и Далимир,
Марио и Демир,
Марио и Добрин

Последна редакция: вт, 09 яну 2018, 14:47 от Lira5

# 54
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 673
Марио и Доминик,
Марио и Далибор,
Марио и Дарко,
Марио и Дейо,
Марио и Димо,
Марио и Дони,
Марио и Драго,
Марио и Далибор,
Марио и Далимир,
Марио и Демир,
Марио и Добрин


Някои имена с безумни  ooooh!

# 55
  • Мнения: 296
Не бих ги нарекла безумни, но са малко как да кажа, нестандартни. Някои са и рядко срещани, но съм се стремила по някакъв начин да пасва с Марио. Търсила съм имена образувани от буквите Д,М,Р,О,И,А, тук там има и по някоя друга буква. Или съм търсила имена завършващи на О. За мен Драго е по-добро от Драгослав, Драгомир, Драган. Димо е нормално българско име. Доминик от латински означава "принадлежащ на Господа" и е много срещано в Европа име. Дарко е съвсем нормално (не умалително) име в Хърватско, може би и в Сърбия. Означава "дарен, подарен". Демир е с търски произход, "железен".

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
А Далибор и Дейо?

# 57
  • Австрия
  • Мнения: 2 311

Далибор е остаряло славянско име, запазено в Чехия и Сърбия. Буквално означава битка някъде далеко. Много смислено Rolling Eyes Иначе .. средностатистически българин би си помислил за дълъг бор Laughing Но кой ли ще да си кръсти синчето с този емфемизъм Smile

# 58
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
Даниел на всички езици се произнася все по един начин.

# 59
  • Мнения: 3 123
Марио и Дарио - не ми харесва.

Марио и Дамян - ДА

# 60
  • Мнения: 5 340
Марио и Данаил
Марио и Деян
Марио и Дамян

Ох,толкова да харесвам Доминик,но за жалост няма да мога да го използвам за собствено дете. (Освен ако не отида да живея в чужбина ) Grin

# 61
  • Мнения: 2 430
Марио и Даниел, Марио и Данаил ми харесват и на мен. И Доминик ми харесва. Дамян в Германия се произнася Дамиан, в Англия и т.н. пространство - Деймиън. На мен лично Марио и Дамян не ми звучи, честно казано. Някак странно ми се струва. Марио и Дамиан, или Марио и Деймиън както биха го казали обаче в други страни ми звучи добре. Не знам къде живеете де, в България или не.

# 62
  • Мнения: 296
Дейо го  намерих като производно на Деан/Деян. Мен това Й не ми харесва, може би е по-добре така
Марио и Део

# 63
  • Австрия
  • Мнения: 2 311

Rolling Eyes

Аз не бих си кръстила детето с помощта на козметична семантика.

# 64
  • Мнения: 18 561
На моя позната детето е Деан и му казват Део.

# 65
  • Мнения: 2 757
Сетих се и за Давид (извинявам се ако вече е било предложено). Марио и Давид си пасват.

# 66
  • Германия
  • Мнения: 3 431

Rolling Eyes

Аз не бих си кръстила детето с помощта на козметична семантика.

Свекърва ми, заради местния диалект, ми казва Део вместо Тео  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт