Кафяво зацапване в 5г.с!!

  • 38 959
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 17
Здравейте момичета!!  Нова съм тук, но понеже тук наистина  има какво да науча реших да се присъединя към вас!! Имам проблем, ако има момичета, които са имали същия проблем да ми дадете съвет!! Бременна съм в 5г.с от вчера имам кафеникаво зацапване ,когато го получих веднага отидох в спешна помощ, които ме пратиха в гинекологията (винаги има дежурни през ноща) биха ми инжекция(не съм сигурна дали беше нош па,не ми казаха) след това ме прегледаха и казаха ,че с бебчо всичко е наред, предписаха ми утрогестан, нош па, и аспирин. Течението обаче не спира продължава втори ден.. Много се притеснявам, защото преди около 3 години бях бременна и получих същото кафеникаво зацапване в 11 г. с когато отидох на доктор се оказа ,че съм била в 9г.с и от 2 седмици плода беше спрял да се развива и е стоял мъртав в мен..Грешката ми е, че след този мисед аборт бях разочарована от всичко не си направих никакви изследвания дори не планувах бебе ,но ето, че то дойде сега и съм много щастлива и искам всичко да бъде наред!! Моля ви момичета дайте ми съвет какво да направя.. 😐☹

Последна редакция: чт, 11 яну 2018, 14:49 от преси19

# 1
  • Мнения: 11 234
В Спешна помощ не са гинеколози. Добре са започнали лечение, но е редно да посетите гинеколога си за по нататъшно лечение.

Самото прицапване не е проблем ако плодът се развива нормално. Вие трябва да лежите колкото може повече и да си пиете лекарствата.  Hug

# 2
  • Мнения: 17
Благодаря ти Дорис  🤗

# 3
  • Мнения: 4 785
Аз получих в малко по-късна седмица такова зацапване, принципно не трябва да го има, може да е признак на някои неща, но може и да не е - при мен не беше нищо, нямах отлепяне, изписаха ми терапия - но-шпа 3 пъти по 2 на ден и дуфастон. Пиех аспирин протект по това време и ми каза, ако се засили да го спра. Зацапването не спря веднага минаха поне 4-5 дена докато изчезне. Отидете при следящия бременността, за да ви прегледа и да назначи някаква терапия (макар че виждам са ви назначили съответната вече), задължително, но бъдете спокойна и мислете положително, определено не винаги е най-лошото, често всичко е наред, но все пак трябва да се мине преглед.

пп - аз също имам мисед преди сегашната ми бременност, без ясна причина. Сега съм в 7 месец. Изследваха ме след миседа - нива на ТХС, токсоплазмоза по мое желание, че имах/имам контакти с котки и сигурно още нещо, но причина не се откри. Не съм ходила след това на някакви лечения или проследявания, просто в началото като стана втората бременност наред с фолиевата киселина пиех и аспирин протект до определена г.с. Успех!

# 4
  • Мнения: 17
Аз получих в малко по-късна седмица такова зацапване, принципно не трябва да го има, може да е признак на някои неща, но може и да не е - при мен не беше нищо, нямах отлепяне, изписаха ми терапия - но-шпа 3 пъти по 2 на ден и дуфастон. Пиех аспирин протект по това време и ми каза, ако се засили да го спра. Зацапването не спря веднага минаха поне 4-5 дена докато изчезне. Отидете при следящия бременността, за да ви прегледа и да назначи някаква терапия (макар че виждам са ви назначили съответната вече), задължително, но бъдете спокойна и мислете положително, определено не винаги е най-лошото, често всичко е наред, но все пак трябва да се мине преглед.

пп - аз също имам мисед преди сегашната ми бременност, без ясна причина. Сега съм в 7 месец. Изследваха ме след миседа - нива на ТХС, токсоплазмоза по мое желание, че имах/имам контакти с котки и сигурно още нещо, но причина не се откри. Не съм ходила след това на някакви лечения или проследявания, просто в началото като стана втората бременност наред с фолиевата киселина пиех и аспирин протект до определена г.с. Успех!
.          Благодаря за подкрепата, нужна ми е!  🤗

# 5
  • Мнения: 39
И аз мисля, че е редно да се иде при личния гинеколог, защото той би могъл да прецени най-добре има ли повод за тревога. Моята лекарка още щом ѝ съобщих новината, че съм бременна ми каза, че е нормално да се появи някакво зацапване. Даже и вчера, като бях на контролен преглед /7 г.с. че предния път само плоден сак видя/ видях по бельото си кафеникаво зацапване. Даже ѝ казах почти панически " КРЪЪЪВ!" Grinning а тя "Дай да видя!" показах ѝ гащите Grinning а тя - "Това не е кръв, а зацапване!" Хич не го взе присърце. После чухме и сърчицето на бебето... Всичко си беше наред въпреки всички зацапвания... Спокойно! Wink Мини все пак при гинеколога си, да не се шашкаш.

# 6
  • По света и У нас
  • Мнения: 238
Привет! Аз също съм със зацапване. Започна съвсем леко в 5г.с., 4 дни по-късно имах доста по-силно кафяво до червено течение. Ходих на лекар, даже на 2ма, изписаха ми но-шпа и дуфастон и да лежа. Казаха, че друго не.можело да се направи за сега. Спазвам всичко, но течението продължава- понякога да само няколко капки, понякога е доста повече. Вече и на доктори не ходя, казват всеки път едно и също. КазаКазЧакам ми последния път док, че много жени в начална бременност имат кървене, но повечето завършвали успешно. 
Чакам следващия преглед и се моля всичко с бебче да е наред и да чуем сърчице.

# 7
  • Мнения: 17
Привет! Аз също съм със зацапване. Започна съвсем леко в 5г.с., 4 дни по-късно имах доста по-силно кафяво до червено течение. Ходих на лекар, даже на 2ма, изписаха ми но-шпа и дуфастон и да лежа. Казаха, че друго не.можело да се направи за сега. Спазвам всичко, но течението продължава- понякога да само няколко капки, понякога е доста повече. Вече и на доктори не ходя, казват всеки път едно и също. КазаКазЧакам ми последния път док, че много жени в начална бременност имат кървене, но повечето завършвали успешно. 
Чакам следващия преглед и се моля всичко с бебче да е наред и да чуем сърчице.
Дай боже всичко да е наред с твойта бременност, почивай си огранични движенията и всякак вид стрес ще стискам палци всичко да е наред!!  Моята бременност ,обаче се оказа много проблемна течението след седмица спря, но като отидох на преглед каза пе не вижда ембрион, на следващия преглед каза ,че вижда но няма пулс вече съм в 8г.с в понеделник е решаващия ден ако и тогава няма пулсче ще го махнат  Disappointed Relieved

# 8
  • По света и У нас
  • Мнения: 238
Преси19, не се отчайвай, миличка, не губи кураж! Положителната нагласа е също важна, не мисли най-лошото! Всичко ще бъде наред! Стискам ти палци!
 При мен почивките май не помагат... Првз последните 3 дни не съм станала от леглото, а днес сутринта пак силно течение Triumph Започнах вече да гледам философски на нещата - след като правим с док всичко възможно, въпрос на физика е останалото. Аз вярвам, че понякога има меща, които не зависят от нас и каквото и да направим, ако така е било писано, то ще си следва реда. Но пък винаги е за добро, така че аз правя каквото е по силите ми и оставям нещата да се случват по собствения им ред.

# 9
  • Мнения: 52
Не се притеснявай,всичко ще е наред,аз също имах кафеникаво зацепване и болки в началото на бременността.Гинекологът ми предписа утрогестан и нош-па,зацапването не изчезна веднага,а постепенно.Пих хапчетата до около 13 г.с.нищо,че вече нямах оплаквания.Всичко си беше наред,детето се развиваше нормално и имам дъщеричка,която скоро ще навърши две години.Желая ти лека бременност и едно здраво и красиво бебче!:blush:

# 10
  • Мнения: 17
Здравейте момичета! благодаря ви за подкрепата и милите думи! Понеделник се повтори най-ужасното нещо, което съм преживявала.. За съжаление на видеозона с вагинален ехограф видяхме само плодно сакче, което беше променило формата си беше станало квадратно , а в него имаше някакви точици.. Доктора каза, че на техния език това е фалшива бременност.. Направиха ми абразио и ми предписаха хапчета за прочистване на кръвта Ципрофлоксацин и ще правя изследвания, дано се открие проблема и реши та и аз някой ден да се радвам на едно малко щастие!!

# 11
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Преси, много съжалявам, че нещата така са се развили при теб. За твое спокойствие можеш да си пуснеш да изследваш пакет тромбофилии, при два миседа е добре да се открие причината. Също така потърси добър гинеколог, който ще намери проблема, повечето доста неглижират нещата. Не знам от кой град си, бих ти препоръчала д-р Сигридов в София за консултация. Успех и кураж!

# 12
  • По света и У нас
  • Мнения: 238
Преси, съжалявам за развоя на нещата! Наистина е добре да си направиш изследвания, за да разберете причината, но ти не се товари с негативни мисли. Следващия път всичко ще бъде наред! Flowers Four Leaf Clover

# 13
  • Мнения: 17
Преси, много съжалявам, че нещата така са се развили при теб. За твое спокойствие можеш да си пуснеш да изследваш пакет тромбофилии, при два миседа е добре да се открие причината. Също така потърси добър гинеколог, който ще намери проблема, повечето доста неглижират нещата. Не знам от кой град си, бих ти препоръчала д-р Сигридов в София за консултация. Успех и кураж!
Благодаря ти Анна Heart благодаря и за препоръката живея в град близо до София и наистина искам да открия добър доктор който да ми помогне!  Kissing Heart

# 14
  • Мнения: 170
Дуфастона 2пъти по 1 или 3 пъти ти го изписана?
Привет! Аз също съм със зацапване. Започна съвсем леко в 5г.с., 4 дни по-късно имах доста по-силно кафяво до червено течение. Ходих на лекар, даже на 2ма, изписаха ми но-шпа и дуфастон и да лежа. Казаха, че друго не.можело да се направи за сега. Спазвам всичко, но течението продължава- понякога да само няколко капки, понякога е доста повече. Вече и на доктори не ходя, казват всеки път едно и също. КазаКазЧакам ми последния път док, че много жени в начална бременност имат кървене, но повечето завършвали успешно. 
Чакам следващия преглед и се моля всичко с бебче да е наред и да чуем сърчице.

Общи условия

Активация на акаунт