Какъв крем за лице използвате? – тема X

  • 118 551
  • 748
  •   1
Отговори
# 525
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 753
Като нощна грижа ли? По спомен и твоята кожа е суха, *Biskvitka*?!  Thinking

# 526
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Като нощен, да. Ще намеря линк и ще пратя да го видиш. Кожата ми е нормална към суха, с годините се промени, над 40 съм Wink
https://alteyaorganics.bg/shop/%d0%bb%d0%b8%d1%86%d0%b5/%d0%b1%d … 0%b5%d0%bd%d0%b0/ ето този ползвам.

# 527
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 753
Благодаря! Може би ще се ориентирам към него. Simple Smile
В момента ползвам под дневния си крем серума с Жасмин и много ми харесва!  Heart Eyes

# 528
  • Мнения: 1 102
Здравейте, можете ли да ми препоръчате хубав крем за околоочната зона. На 25 съм, имам тъмни кръгове и доста забележими мимически линии. Иначе да похваля на Лиерак Нидрагенезис хидратиращата маска, аз съм със суха кожа и до момента използвах само серума от серията, но пробвах и маската и съм много доволна

# 529
  • Бургас
  • Мнения: 9 401
Момичета,видях,че Maria Galland са пуснали нова линия за 30+ Адски ми хареса описанието на този крем-https://www.arlen.bg/product/7771/koprinen-krem-za-sazhivyavane- … y-cream-50ml.html Моля,ако случайно някой го пробва или поръча да сподели.Едва ли дълго ще го мисля! Simple Smile

Последна редакция: пт, 27 апр 2018, 11:44 от Bright Crystal

# 530
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Did-ko,имам доказан дефицит на витамин Д, зъбите ми се изпотрошиха от това и останах с 4 зъба в устата,а съм на 35 години.Професорът от Варна ми каза,че не само витамин Д липсва и да пия големи дози всякакви витамини.Та пия мултивитамини и отделно витамин Ц и Геритамин.Доколкото знам Геритамин е за кожата,но няма ефект, повече от 3 месеца го пия без прекъсване,даже ще го спирам.От месец и нещо пия и рибено масло и колаген комплекс,но никакъв ефект.Аз ги пия заради силни болки в ставите.Но имам сериозно стомашно-чревно заболяване и съм почти изцяло на варени картофи.И си мисля,че те хапчетата са мънички и недостатъчни,а и на тях пише,че не са заместител на разнообразното хранене.Може би организмът ги използва за по-важните органи,нито до ставите стигат,нито кожата подхранват.
Поне кожата може да се маже с кремове.
Ще го погледна този коензим Q10,ако и за стави помага,може да взема.Може и хиалуронова киселина да взема,при мен дефицитите са огромни.

# 531
  • Мнения: 1 544
Добре, де, не искам да звучи грубо, но мислите ли, че в такива количества - минимални, кремовете действат оптимално на кожата и развиват потенциала си? Наистина се опитвам, но не мога да си представя крем от 50 мл, който се ползва месеци наред поне сутрин и вечер върху цяло лице и шия с акцент върху чело, лицев контур...Аз ли съм сбъркана, че ползвам повече или лицето ми е огромно?

50 мл са достатъчни поне за една година.
Ако се налага да си слагате повече крем или повече пъти през деня означава, че този крем не е подходящ за тази кожа.
Аз лично използвам различни кремове за лице, шия, около очи. Различни са ми кремовете и за различните сезони, или в зависимост от нуждите на кожата.
И ми е интересно как слагате крем по няколко пъти на ден?
Сутрин слагам крем, отгоре грим и това е.
В този смисъл - един крем, достатъчен за една година с цена 100 лв примерно си е напълно нормално.

Извинете, на какво се базират споделените констатации? Професионално мнение ли изказвате или лични убеждения на потребител? 50 мл за една година е пълен абсурд, дори да го ползвате само върху лице, без шията. Бихте ли споделили наистина каква е основата на Вашите твърдения?

# 532
  • Мнения: X
Ехее, поне за една година?! Ами че те някои кремове, особено тези без многото консерванти, нямат и половин година трайност. Камо ли година и нещо. Моята кожа не е от сухите, но пак не мога да си представя да ползвам крем за лице повече от половин година.
Дори и да докарам дотам, най-вероятно поради дълго неползване на крема, той вече ще е с изтекъл срок на годност.

# 533
  • Мнения: 812
Did-ko,имам доказан дефицит на витамин Д, зъбите ми се изпотрошиха от това и останах с 4 зъба в устата,а съм на 35 години.Професорът от Варна ми каза,че не само витамин Д липсва и да пия големи дози всякакви витамини.Та пия мултивитамини и отделно витамин Ц и Геритамин.Доколкото знам Геритамин е за кожата,но няма ефект, повече от 3 месеца го пия без прекъсване,даже ще го спирам.От месец и нещо пия и рибено масло и колаген комплекс,но никакъв ефект.Аз ги пия заради силни болки в ставите.Но имам сериозно стомашно-чревно заболяване и съм почти изцяло на варени картофи.И си мисля,че те хапчетата са мънички и недостатъчни,а и на тях пише,че не са заместител на разнообразното хранене.Може би организмът ги използва за по-важните органи,нито до ставите стигат,нито кожата подхранват.
Поне кожата може да се маже с кремове.
Ще го погледна този коензим Q10,ако и за стави помага,може да взема.Може и хиалуронова киселина да взема,при мен дефицитите са огромни.

Миличка Flowers Hibiscus Да, комплексно е всичко. Скъсваш се да пиеш витамини, но не знаеш до колко се усвояват от организма. Освен туй, като ти гледам и храненето..... много витамини се усвояват от организма на базата на храната - някои искат мазничко за да се усвоят максимално, други не се съчетават с фибри и т.н.

Това да не те спира в никакъв случай! Чети за добавките и си пий - те няма да навредят. Само,че щом проблем имаш със ставите едва ли кой знай какво стига до кожата. Нея я мажи яко с кремчета.

Аз си следя срока на годност, разбира се, и ги съхранявам в хладилник и до сега проблем не съм имала с дългото ползване. Може и да не е много правилно, но е абсурд за мен да се мажа обилно и да го изтривам после крема или като съм го ползвала месец-два да го изхвърля. Кожата ми се влияе и от температурите и сменям крема според това как я усещам. Единствения крем, който харча като луда е околочния - контура ми е много сух.

# 534
  • Sofia
  • Мнения: 4 701
Момичета, моля за съвет!

Преди време имах проблем с кожата на лицето (опъпчвах се като пубер)  и ползвах такъв тип козметика  на Zein Obagi.
Лицето ми се оправи, но понеже бях много доволна от кремовете, продължих да ги ползвам и от по - продължителната употреба си изсуших кожата.
Сега, в комбинация на едно море с една процедура Cool Lifting направо се унищожих - лицето ми е като шкурка.

Трябва ми силно хидратиращ крем за чувствителна кожа , с лека консистенция.
Приемам всякакви предложения, без значение от цената, стига да е нещо изпитано, от което наистина сте останали доволни.

Предварително благодаря Flowers Bouquet

# 535
  • Мнения: X
Бепантен от аптеката, но не бебешкия, а за възрастни - лека консистенция е и е ефективен. Юсерин 5% уреа е доста препоръчван, както и тази марка, тук във форума научих за нея CeraVe- вълшебни, но я поръчвам от iherb.

# 536
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Аз Юсерин със сигурност ще взема,голямата кутия,която е за тяло е цели 450 мл и излиза доста изгодно,450 мл поне година ще ползвам.Скоро видях и Бепантен в Интернет и му се чудих,пак ще погледна.

Вчера гребнах много голямо количество, колкото половин орех,че и повече,от Арома 50+,намазах по лице и шия,лъснах и си мислех,че това чудо ще трябва да го махам със салфетка.И след около половин час кожата ми беше попила повечето,но го оставих още и след не повече от час имах само мнооого лек мазен филм само и единствено на носа.Явно от тези болести ми е дехидратирана силно кожата.Днес е по-добре.Ще мажа явно толкова обилно един или два пъти в седмицата,тя ще си покаже колко ѝ е нужно самата кожа.

Shantal,опитай и ти с немазен,но хидратиращ крем да сложиш малко повече и да постоиш повече време.Другия месец като взема крема на Юсерин,ще пиша как ми е подействал.

# 537
  • Мнения: X
Аз веднага като прочетох момичетата за бепантен-а, мисля в темата за ретиноловите кремове /благодаря ви Flowers Bouquet /, изтичах до аптеката, защото кожата ме болеше буквално при допир и сякаш беше останала без никаква естествена мазнина, направо матирана. И той ме спаси, докато очаквах доставка на другите продукти. Но да не спамя повече, кожата ти ще се възстанови напълно.

# 538
  • Мнения: 3 729
На Юсерин има и по-малка опаковка - 113г., но доста време не съм я засичала.

Голямата на мен ми стига за две години. Кремът е много гъст и плътен и е доста икономичен. Разнасянето е малко трудно.

Последна редакция: сб, 28 апр 2018, 22:33 от Дидичка

# 539
  • При децата ми
  • Мнения: 6 066
Може ли линк за крема на Юсерин?

Общи условия

Активация на акаунт