Декемврийчета 2017г.

  • 95 699
  • 968
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 405
Аз също като че от възглавничката с костилки съм най-доволна(от ДМ я купихме).
Аз се оплаках вече във всички теми от тия колики. Много е неприятно да я гледам как се свива и плаче и от всичко, което давам, всъщност нищо да не помага.
Всички казват, че трябва просто да израстне този период.
При нашето бебе коликите я мъчат предимно следобеда/привечер, а повечето вечери спи спокойно.

# 61
  • Мнения: 368
Спешълче, Елдорадо, пробвайте с повиване-при нас свърши чудеса, отделно много се успокояеа и не пери ръцете и краката нон-стоп. Можете с обикновени тензухени пелени да повивате бебето. Аз ползвам тензухена пелена или едно памучно одеало за повиване. Така и по-спокойно ще заспи.

# 62
  • Мнения: 28
Здравейте момичета. Не съм писала от първата бременна тема, досега предимно четях, но виждам ,че има оживление и ще са включа с радост при вас. Моята бебка се роди на 7.12. с планово секцио.
 Поли, и аз имам плоско зърно, само едното, беше борба с него, но се справих с помпата. Първо изцеждах малко да се оформи зърното и веднага в устата на бебето. Това продължи няколко дни, но се научи и сме само на кърма. Не се тревожи ще тръгне кармата, но слагай бебето колкото се може повече, дори да няма нищо в гърдите ти все още. Така ще се научи да суче и ще стимулира лактацията. Мажи зърната с крем, аз ползвах лонсинох, и много ми помогна. Не се отказвай, в началото е трудно, но после е голям рахат.
 Аз също родих в общинска болница, носеха ми бебето на 3 часа, а кърмата ми слезе много бързо и гърдите ми постоянно бяха на камък. Затова цедях и хвърлях в мивката, че нямаше как да стерилизирам, умирах от яд, но като се прибрахме всичко си дойде на мястото. Не съм дохранвала никога, като е гладна яде през 2 часа и това е. Първия месец качи килограм само на кърма, а се роди 2.500.
 Малко дълго се получи, но исках да помогна на Поли с моите неволи.
   

# 63
  • Мнения: 368
Мамите, които извеждат рожбите в раница или слинг - как екипирате бебето Simple Smile Чудя се как ще му е топло и комфортно, така че и да не се претопли? В количката сме с космонавт, но се чудя как да го облека за излизане с раницата...

# 64
  • Дания
  • Мнения: 313
Мамите, които извеждат рожбите в раница или слинг - как екипирате бебето Simple Smile Чудя се как ще му е топло и комфортно, така че и да не се претопли? В количката сме с космонавт, но се чудя как да го облека за излизане с раницата...

Имам един по- тъничък космонавт и й слагам него. Слагам и шапка и хайде в ергобейбито.

# 65
  • Мнения: 611
Алма, аз сложих боди с къс и дълъг ръкав, панталоните, чорапки, едни пантофки и шапка. Беше потна като се прибрахме...

# 66
  • Мнения: 6 939
Днес положението е малко по-добре. Надъхахте ме и макар да поплаках малко през нощта, вече съм готова за борба : D а и вече се вижда резултат и това ме обнадежди.
Рано ми е, но като споменахте възглавничките с черешови костилки-как по-точно се затоплят?

# 67
  • Мнения: 554
И аз давам Колийф и Лефакс, давам основно вечер.
Който е на Колийф чакате ли тези минути по инструкция както е. Щото при нас глада е по силен и трудно успяваме.
Иначе за ефект надявам се да има. Аз мисля че при нея не са много силни и затова не мога и да видя разлика.
Иначе си пръцка яко.

И ние сме на голям зор, когато сме гладни и това чакане е побъркващо.. Чакам минимума 15мин., но понякога го давам и на 10-тата минута.. Вечер не слагаме капки, защото прави по-голяма пауза и се събужда ужасно гладен, няма време да ги чакаме.. През деня правя млякото половин час по-рано, той си огладнява по едно и също време и така я сколасваме..

# 68
  • Мнения: 368
Danish, и аз имам един по-тънък космонавт и май ще пробвам. Отдолу само с едно боди ли, че много се чудя?
Вели, над второто боди слагаш ли нещо, че се оказа, че не съм взела якенце или нещо горно връхно? Ръкавички слагаш ли? Това горе долу на колко градуса? Аз не живея в Бг и тук вятърът само е проблемен, студът не ме плаши толкова....
Аз капките ги капя директно в млякото-всъщност не знам дали има значение дали капя в устата или в млякото, как мислите момичета?

# 69
  • Мнения: 2 405
Днес положението е малко по-добре. Надъхахте ме и макар да поплаках малко през нощта, вече съм готова за борба : D а и вече се вижда резултат и това ме обнадежди.
Рано ми е, но като споменахте възглавничките с черешови костилки-как по-точно се затоплят?

Така така, Поли  Hug

Възглавничката се слага в микровълновата/има инструкция колко време и на какви ватове/. Нашата е за 2 минутки само и готово.
Ако нямаш микровълнова и в печката става, ама там незнам как седят нещата.

# 70
  • Мнения: 611
Алма, вчера я изяждах, около 0 градуса май беше, не съм проверявала. Нищо друго не сложих. Така м посъветва консултантката по кърмене. Аз й обясних, че бебето много плаче в слинга и не иска да стои и тя ми каза, че трябва да я изкарам веднага на вън, защото вътре й е горещо. И ми каза какви дрехи да й слагам за навън. Вчера беше успешно излизане. Днес ми се вижда много студено и бяхме само за кратко на терасата.
А за коликите да ви кажа, аз давах колийф. Като започне самото хранене, слагам мляко в лъжичка и капките. Там те си престояват и ги давам накрая. Давам инфакол. Не знам дали има ефект. Напоследък нищо не й давам за коликите. Май няма особено значение от тези лекарства...

# 71
  • Мнения: 1 392
Алма зависи какви са капките. При Лефакс пише две впръсквания в устата преди хранене, при Колийф в млякото. Това го спазвам. Само минутите при Колийф не мога да спазя.

Поли кураж ще се случат нещата, и при мен в болницата имаше трудно захапване на дясната гърда. голям зор беше то се мъчеше аз също, то и в началото няма нищо   важното е да се приучи към гърдата. Е получиха ми се нещата в крайна сметка тръгна и кърмата бебето се научи. И като се прибрахме има няма 10дни и айде приключих с кърмата ,чайове храни и нищо .леко полеко намаля и вече сме изцяло на АМ. А толкова усилия положих да се научи да сучи. Но за жалост ,другото не се получи.
Успех бъди търпелива и ще се случат нещата.

# 72
  • Дания
  • Мнения: 313
Danish, и аз имам един по-тънък космонавт и май ще пробвам. Отдолу само с едно боди ли, че много се чудя?
Вели, над второто боди слагаш ли нещо, че се оказа, че не съм взела якенце или нещо горно връхно? Ръкавички слагаш ли? Това горе долу на колко градуса? Аз не живея в Бг и тук вятърът само е проблемен, студът не ме плаши толкова....
Аз капките ги капя директно в млякото-всъщност не знам дали има значение дали капя в устата или в млякото, как мислите момичета?

Едно боди потниче, горно боди и толква. Но при нас е студено и винаги ветровито, затова предпочитам да е с повечко дрешки. И без това е сополива вече 20 дена...

Капките аз ги слагам директно в млякото.

# 73
  • Мнения: 587
Момичета ползвате ли чувалчета за спане вместо завививка? Гледам че повечето които предлагат са с къс ръкав и това малко ме притеснява.Дали няма да му е хладно на ръчичките на бебето докато спи,въпреки че ще има и боди отдолу?Rolling Eyes

# 74
  • Мнения: 1 392
Имаме, но мисля че още и е рано. Не се отвива все още,...

Общи условия

Активация на акаунт