има ли мами родили скоро в правителствена болница ?

  • 9 371
  • 54
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 739
Belisima - не взимат пари за уговорка. Само 1 доктор взима, ако ви интересува кой е той, може да ми пишете на ЛС. Шефа 10 пъти повтори "родилката не плаща нищо", дори упойка (е, не ми сложиха, но и не беше нужно  Wink).

# 31
  • Мнения: 195
Родих там през февруари. Беше нормално раждане. Цялата ми бременост проследи д-р Христова и раждах при нея. Тя е невероятен специалист, малко цапната в устата, но много готина. Много съм доволна от условията, от педиатрите, от акушерките. Мога да кажа само хубави неща за болницата.
c-mira, имаше ли предварителна уговорка с д-р Христова за самото раждане и за каква сума ставаше въпрос? И на мен тя ми проследява бременността от самото начало, но за сега не съм повдигала въпрос за самото раждане и все още се колебая какво да правя.


Попитай за самото раждане,но не повдигай тема за пари. no
Успех и леко раждане.  bouquet

# 32
  • Мнения: 1 029
Попитай за самото раждане,но не повдигай тема за пари. no
Успех и леко раждане.  bouquet
[/quote]

Благодаря за съвета! Може би точно така и ще направя, пък да видим дали тя самата няма да повдигне въпроса за пари. Стискайте ми палци, другата седмица съм на преглед и ще проуча как стоят нещата.
 Hug

# 33
  • Мнения: 698
Тя едва ли не ми се подигра "да съм си чакала моя си лекар, какво съм била отишла при нея сега"

Да, тя има много особено отношение към синдрома "пациент на д-р...", и аз го усетих, докато ходех там. Мнението ми е, че в тази болница работят екипно, следят си отблизо бременните и родилките и можеш спокойно да отидеш да раждаш при който е на смяна. Само за един знам, че "поема ангажимент за лично отношение" срещу определена сума. Но това са клюки - на мен не ми е искал пари този лекар, така че не мога да трърдя, че е факт; държанието му беше леко резервирано - единствен сред всички останали, които са доста отзивчиви и приветливи.

# 34
  • Мнения: 391
Аз родих при д-р Асенова - планово секцио и съм много доволна от нея. Ходех на прегледи само при нея от 2 месец до края на бременността. Планира секциото за понеделник сутринта, защото трябваше да бъде нощна смяна, а държеше да е там първата ми нощ след секциото, защото е най-тежка. Сутринта дойде само за моята операция. Единственото, което не ми хареса в нея е, че наистина пипа малко по-грубо от останалите. Доста ме болеше, когато ми натискаше раната.
От Станков и Христова също имам добри впечатления.
Мъжът ми си беше оставил телефона на акушерката и веднага след операцията му звъннаха. Не е имал никакви проблеми с посещенията, идваше всеки ден с изключение на неделя, мисля че само тогава не пускаха.
От акушерките също съм много доволна, особено от тази едричката, която беше спомената. Тя трябваше да ме раздвижва и ме остави да се хвана за нея като някоя панда и добре, че беше едричка, защото в коридора ми прилоша и тя ме пренесе. Първите дни и акушерките и санитарките ми предлагаха да ми услужат с монети за ТВ, докато ми беше трудно ставането.
Не мисля, че е луксозно, както може да се каже за останалата част от болницата, но е прилично и е чисто, което за мен е важно. Храната също беше добра.
Засега за това се сещам, успех и леко раждане!

# 35
  • Мнения: 46 535
Тя едва ли не ми се подигра "да съм си чакала моя си лекар, какво съм била отишла при нея сега"

Да, тя има много особено отношение към синдрома "пациент на д-р...", и аз го усетих, докато ходех там. Мнението ми е, че в тази болница работят екипно, следят си отблизо бременните и родилките и можеш спокойно да отидеш да раждаш при който е на смяна. Само за един знам, че "поема ангажимент за лично отношение" срещу определена сума. Но това са клюки - на мен не ми е искал пари този лекар, така че не мога да трърдя, че е факт; държанието му беше леко резервирано - единствен сред всички останали, които са доста отзивчиви и приветливи.

Същото мога да кажа и аз, може би говорим за един и същ лекар  Laughing

Мишленце, за натискането по корема- Асенова беше рай пред Христова, само като я мернех, че влиза в стаята и ми излизаха искри от очите  Joy

# 36
  • Мнения: 391

Мишленце, за натискането по корема- Асенова беше рай пред Христова, само като я мернех, че влиза в стаята и ми излизаха искри от очите  Joy
[/quote]
Точно така се чувствах като влезне Асенова Joy, а за Христова нещо нямам спомен да ме е боляло, но със сигурност при Станков почти нищо не усещах, също така и като ми махна конците. Аз се бях настроила, че ще е ужасно, защото на моята кума й ги махна Асенова и я е боляло доста, а аз не разбрах кога ги е махнал.

И аз разбрах, че вече се плащали 800лв. като депозит за изследванията и прегледите и накрая доплащаш, или ти връщат/но първото е по-вероятно/

# 37
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 404
Аз родих в Правителствена болница на 04.08.2005, при дежурния екип тогава - Дамянов и Христова. Влязох за нормално раждане, но в последствие родих секцио. За първи път отидох в болницата един месец преди раждане. Направих си изследванията, които трябваше и 2-3 пъти съм ходила на запис на тонове. Както някой беше споменал - явно работят екипно, защото мен ме пое една млада лекарка..(не се сещам името) Blush, а след това всеки път като ходех попадах на различни лекари и никой не е казвал" Ааа ма вас ви е поела еди коя си докторка, тя ще ви следи.." или нещо от сорта. Като цяло съм доволна. Христова си пипа малко грубо, мъжете като цяло са по-внимателни:))..Предполагам, че при мен Дамянов е бил водещ, защото той се е разписал в епикризата ми. Всичко мина добре, доволна съм с изключение на факта, че докато са ме шиели са си оставили малко ръцете.. Tired..На две места по дължината на разреза имам изпъкналини(така да се каже)..при зашиването са прищипали малко кожа...и така и ще си остане Crazy

# 38
  • Мнения: 1 217
Здравейте:)Да ви питам нещо,като вече минали по този път.Значи,всеки път като ходя на консултация в правителствена,все по един и същ начин минава:"лягай да те видя",сиреч,на видеозона.Сега,аз първо не смятам,че се налага всеки месец да ме гледа на видеозон,второ,добре,че се сетих да попитам"ами някакви други изследвания-кръв,урина...",та госпожата се присети,че не са ми взимали кръв и ме прати на биохимичен скрининг в Майчин дом,пък после щяла да ми пусне"по-нататък" и при тях една кръвна картина.Малко несериозно ми изглежда,де да знам,пък иначе се надявам,да не съм сбъркала,и поне като си плащам,да получа по-качествено обслужване. Изида,при теб как и кога се решиха на секцио?Аз при първото раждане направо се измъчих,незнам защо толкова трудно се решиха,имах болки от 6 часа като отидох в болницата( цяла нощ),и там ме държаха на системи около 3-4 часа,направо изкризих.Чак към 2 следобед се решиха на секцио(нямах почти никакво разкритие,а и тоновете на бебо се чуваха по-глухо).Надявам се този път да мине по-леко,ама знам ли,какъв ще ми е късмета..?!

# 39
  • Мнения: 1 029
Здравейте:)Да ви питам нещо,като вече минали по този път.Значи,всеки път като ходя на консултация в правителствена,все по един и същ начин минава:"лягай да те видя",сиреч,на видеозона...

катюнгелче , Ти при кой лекар ходиш на консултации?
И мен всеки месец ме гледаха на видеозон (което много ме радваше  Laughing), само веднъж или два пъти са ми мерили корема и теглото, но пък редовно си давах урина и кръв за изследване и няколко пъти влагалищен секрет. Даже ме пратиха на консултация за сърцето, правиха ми електрокардиограма и ехография на бъбреците, а последния месец ми правиха тест за алергиите. Някъде около 16-18 г.с. също ме пратиха за биохимичен скрининг в Майчин дом.

# 40
  • Мнения: 1 217
Ами досега винаги при Асенова съм ходила,не че изрично съм искала само тя да е,а просто тя се случи първият път и така...Изглежда любезна засега,ама да видим..Ами аз по принцип,не че сум голям любител на другите изследвания,напротив,даже ги мразя,ама викам нещо тегло да ми погледне,обиколка,тонове,а не всеки път единствено и само видеозон.Ти при кой лекар ражда?

# 41
  • Мнения: 1 029
Ами досега винаги при Асенова съм ходила,не че изрично съм искала само тя да е,а просто тя се случи първият път и така...Изглежда любезна засега,ама да видим..Ами аз по принцип,не че сум голям любител на другите изследвания,напротив,даже ги мразя,ама викам нещо тегло да ми погледне,обиколка,тонове,а не всеки път единствено и само видеозон.Ти при кой лекар ражда?

Раждах при Христова. Ще ти пиша на лични след малко.  Simple Smile

# 42
Здравейте! Сега съм бременна в 4-ти месец и се насочих към правителствена. Онзи ден бях на консултация там за първи път при д-р Христова. Държа се наистина странно, но нали е била най- добрата ще се търпи. Моля ви кажете ми по-вече за това какво мога да очаквам от нея. Ако си правя всеки месец консултациите при нея, това означава ли, че ще раждам при Христова, или е нужна уговорка. И при нея ражда ли се ли или само секцио? Ще ви бъда много задължена за всяка информация. Благодаря предварително!

# 43
  • Мнения: 5 393
Mocunka- какво имаш предвид под" странно". За Христова мога да ти кажа, че си пада малко чешит, от време на време се поддава на лошото настроение и да не и се говори много-много.Тя по принцип не е от хората, които обясняват на дълго и на широко, но на мен ми допада. Определено е малко цинична за жена, но повечето лекари са такива. Не мисля, че прави само секцио.Общо взето, не очаквай да те дундурка и да те глези. Определено е една от най-добрите обаче PeaceТя ми следи цялата бременност, оперира ме, никакви пари не ми е искала. Ако имаш още въпроси, питай HugЛеко бременеене.  bouquet

# 44
  • Мнения: 5 370
Само една вметка да направя -СТАНЕВ-а не СТАНКОВ.
Благодарение на него си имам жив и здрав Станислав.
Следил ме е от самото начало на бременността до края.
Ходех горе и си плащах 20 лева за ЖК, за да мога да взимам болничен, че не бях твърде у ред-имах контракции. Отделно ходех в частния му кабинет всеки месец. Нямам оплаквания нито от сестри, нито от акушерки, нито от никого....с изключение на христова и грубото и отношение.В деня на изписването лично Папазов се занима с мене и ми сложи някаква специална лепенка на раната....всъщност, аз съм непланово секцио. Изтекоха ми водите, не се получи нищо със система, добре, че Станев реагира светкавично за екип за секцио и то в ден неделя след 4 дена празници-3,4,5 и 6 март.
Скоро ходих при докито в кабинета за цитонамазка....и с носталгия си спомних седмицата след раждането.
Ако някой иска още инфо-да свирка на лични. Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт