Пубертетът при момчетата

  • 117 165
  • 1 293
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 18 679
Не казвам, че няма. Но не е така достъпно, колкото би могло да бъде и колкото трябва да бъде. От трите ми деца, само едно е вече достатъчно мобилно, за да може да се придвижва самО до парка и пак е 20 минути с колело. Другите трябва аз да транспортирам. За заети работещи родители е трудно.
Но това е наистина съвсем друга тема, нямаща нищо общо с пубертета. Да я обсъждаме, където й е мястото Grinning

# 676
  • Мнения: 9 052
Според мен си е съвсем на място къде се движат децата. А различни мнения има .

# 677
  • софия
  • Мнения: 1 305
Постоянно му обяснявам да излиза на вън, но сега като ми разказва какво правят ми се изправя косата, ходят по изоставени сгради, някави паркинги и мостове в кавартала само глупости измислят, но от друга страна какво да правят 10 момчета събрани на едно място. Постоянно говоря, но не знам дали ме чуват, мъжа ми ми казва, че ако съм продължавала да му "дудна" щял да спре да ми казва къде ходи.

# 678
  • Мнения: 15 555
Моят син излизаше миналата година с две деца пред блока. Той беше на 10 години тогава, а другите две момчета бяха на 12 и на 14 години. Играха си точно една седмица отпред. За тази една седмица по-малкото дете го беше накарало да ходят да чупят огледалата на паркираните пред блока коли. Моят син отказа, при което момчето само ги счупи и го набеди после, че той ги е счупил. Добре, че съседа от долния етаж имаше камера на балкона, която снима точно пред блока, та нещата се изясниха. После по-голямото дете за отрицателно време го беше уведомил за всички неща, които правят възрастните, както и за всички псувни, които знаеше. След тези безценни съвети и идеи, които получи за този кратък период от време прецених, че не е нужно да излиза да играе с тези деца. А пък и те вече не изявяваха желание да играят с него, защото не искаше да им се връзва на глупостите

# 679
  • Пловдив
  • Мнения: 40 770
Ехаааа!

# 680
  • Evil thoughts can hide, I'll help release the mind I'll peel away the skin, release the dark within.
  • Мнения: 1 326
Да ви се представя пак: единствената майка от училището на малкия ми син, която не е пуснала сина си с къси панталони на училище. ВСИЧКИ други ги пускат така, нищо, че е хладно и не много редно, само аз не.

# 681
  • Пловдив
  • Мнения: 40 770
Да ви се представя пак: единствената майка от училището на малкия ми син, която не е пуснала сина си с къси панталони на училище. ВСИЧКИ други ги пускат така, нищо, че е хладно и не много редно, само аз не.
Еее,не си сама...споко! Wink

# 682
  • Мнения: X
Вече втора седмица водим едни и същи преговори с големия сутрин - къс панталон и без горна дреха. Не отстъпвам. То на обед наистина е 20+ градуса, но сутрин е хладно, излиза в 6.45 и кара 30 мин. до училище с колело през гора на сянка. Отделно в момента трябва да се пази да не настива, предстоят му серия важни квалификации с отбора и трябва да е във върхова форма. Ама що да мисли, нали има майка, да мисли и да се притеснява вместо него.

# 683
  • Варна
  • Мнения: 10 493
На всякъде топло, само тази пуста Варна умряхме от студ. Миналата седмица повече от 11 градуса не качи. Тази пече слънце, но е далеко от къси панталони.

# 684
  • Варна
  • Мнения: 2 073
Момичета, кога според вас е нормално да се запознаят децата с промените, които настъпват с навлизането в пубертета? Моите момчета са по-малки - на 9 и 8 и днес в училището едва не ме линчуваха, че вкъщи сме обсъждали темата. Съответно те са коментирали пред другите деца. Искам да си сверя часовника, както се казва 😊

# 685
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Момичета 3-ти чифт маратонки за месец, тези които се носят по физическо в торбичка. Толкова е завеяно направоооо Grin

# 686
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Момичета, кога според вас е нормално да се запознаят децата с промените, които настъпват с навлизането в пубертета? Моите момчета са по-малки - на 9 и 8 и днес в училището едва не ме линчуваха, че вкъщи сме обсъждали темата. Съответно те са коментирали пред другите деца. Искам да си сверя часовника, както се казва 😊

Още на 7-8 говорихме и му бях купила по-елементарна книжка с промените през пубертета. Другите родители са за линчуване.

# 687
  • Варна
  • Мнения: 2 073
Благодаря! Ако някой има друго мнение ще се радвам да го сподели  заедно с аргументите си. 😃

# 688
  • Мнения: 15 555
Аз честно си признавам, че изобщо не съм водила подобни разговори със сина ми. Той си ги говори тези неща със съучениците и после идва и ме уведомява какво щяло да му се случи в пубертета. Дори не съм се и замисляла кога трябва да проведа този разговор с него. Сега е на вълна да си дебне кога ще му излязат пубертетските пъпки. Всяка пъпка, която види по него я обявява за пубертетска. А другите промени дали си ги следи нямам представа. Не съм го разпитвала честно казано

# 689
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Оу космите броим Joy

Общи условия

Активация на акаунт