Против акне/пъпки по лицето 7

  • 87 070
  • 762
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 747
Да се отчета и аз: ползвам билковото кремче, харесва ми, но ми матира кожата за има-няма 1 час и после лъсвам все едно имам олио по лицето. Миналото лято в големите жеги пак бях така и зарафи много мазната кожа, постоянно имах пъпки. Сега жегите се върнаха и не знма дали от тях, или нещо друго, но кожата ми стана още по-мазна в Т-зоната и пъпките взеха да се връщат. Вече вземам да се отказвам от това да купувам нова и нова козметика. Писна ми. Каквото и да пробвам, резултатът е временен. Зимата ми е добре, но разбираемо защо.

# 421
  • На морето!
  • Мнения: 5 791
И аз си взех билковото кремче. Ползвам от 2 дни, много е приятно. Не се сетих да питам, когато го купувах- в хладилник ли се държи през лятото или няма проблем да е на стайна Т, която обаче може и да е над 25 градуса през деня, докато ни няма?

# 422
  • София
  • Мнения: 5 197
Аз продължавам със Зинерит , термална вода и маски, но кожата така ми се изсуши Sad
Явно е заради Зинерита, но поне пъпките малко намаляха.
Мисля скоро да посетя козметик за едно яко почистване ....
никога не съм чувствала кожата на лицето си тилкова отвратителна.
Кое е билковото кремче ?

# 423
  • Мнения: 747
Вижте 1-2 страници по-назад в темата. Аз го взех от сайта билкарката, води се Матиращ крем против акне.
И аз продължавам да го ползвам. Въпреки че кожата стана по-мазна последните дни, ще му дам шанс, защото пък си чувствам кожата добре след него.

# 424
  • Мнения: 206
Не съм тук за да предложа продукт , който да се справи с проблема , но бих искала да дам съвети , които с времето ще дадат резултат и ше подобрят състоянието на кожата. Пъпки и черни точки в повечето случаи се появяват заради мазна кожа или запушени пори. Можете да се поинтересувате ако искате за комедогенните индекси на разни масла и съставки които са част от много козметични продукти. Комедогенният индекс определя до колко дадена съставка ще запуши вашите пори , от което после идват тези проблеми. Не мога да кажа всички които запушват порите , но по-популярни такива са : кокосово масло , какаово масло , кайсиево масло , сулфатите в шампоаните също са с възможно най висок комедогенен индекс. Спирайки да мажем лицето си с неща които запушват порите ни със сигурност ще имаме по чисто лице , но това изисква време и постоянство , много четене на съставки по кремове , маски и различни козметични продукти които слагаме на лицето си.Надявам се да съм била полезна , ако не съм и това не ви интересува ще предложа две кремчета които при мен се справяха с пъпките които излизат рядко от време на време - единият е - Acne out а другият макар и евтин за мен върши чудеса - Здраве крем.

# 425
  • Мнения: 747
Много си обичам крема Акне Аут. Спасявал ме е толкова пъти, но отдавна не ми действа така за жалост.

# 426
  • Мнения: 2 258
Аз имам лош опит с Акне аут. При мен пъпките се засилиха от него и кожата ми стана много раздразнителна. Хич не ми подейства добре. Явно си е до тип кожа..

# 427
  • Мнения: 206
Съгласна съм , зависи от кожата. Моята не е склонна към акне и много пъпки , появяват ми се понякога , най често преди цикъл и изчезват за ден два като ги намажа с нещо. Мой познат ползва същият крем , даже по силничкият , моят беше хидратиращият за ежедневна грижа а неговия си беше за акне но не му действа.

# 428
  • Мнения: 747
И хидратирящия крем на Акне Аут имам. Първите дни ми е ок, после се обривам. От доста време вече не мога да си уцеля крем. Мисля да се върна към шипковото масло вечер.

# 429
  • Мнения: 206
И хидратирящия крем на Акне Аут имам. Първите дни ми е ок, после се обривам. От доста време вече не мога да си уцеля крем. Мисля да се върна към шипковото масло вечер.
Опитай с нещо с по изчистени съставки , те нали взеха да пускат разни натурални кремове пък био не знам какво още , може да се отразят и по добре Simple Smile

# 430
  • Мнения: 747
Пробвах с такива. Просто лятото винаги съм така и нищо не помага.

# 431
  • Бургас
  • Мнения: 7 022
И аз си взех от този билковия матиращ крем, но нещо не ми допада. Първо че цвета е някак лъщящ и лицето ми изглежда нелепо, второ запачнаха порите да ми запълват и от там да ми се образуват комедони.

Спирайки да мажем лицето си с неща които запушват порите ни със сигурност ще имаме по чисто лице

Някои типове кожа (като моята например) е изначално със запушени пори, дори когато не ползвам никакви продукти. Просто мастната секреция е по-интензивна и образувам много комедони.

# 432
  • Мнения: 47
И аз си взех от този билковия матиращ крем, но нещо не ми допада. Първо че цвета е някак лъщящ и лицето ми изглежда нелепо, второ запачнаха порите да ми запълват и от там да ми се образуват комедони.

Явно при всеки е различно. При мен няма такива проблеми.

# 433
  • Мнения: 747
Reginaaa, ползваш ли някакъв хидратиращ крем преди или след билковия крем? Аз си мисля да не би да ми пресушава кожата и от там да идва допълнителното омазняване. Иначе пък не я усещам суха след него, даже напротив. Става по-мека.

# 434
  • Мнения: 47
Не, измивам си лицето само с билков сапун със смрадлика против акне.

Общи условия

Активация на акаунт