Против акне/пъпки по лицето 7

  • 86 747
  • 762
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 2 242
И аз в момента пия Фемикур, което звучи супер забавно като име Laughing предписано ми е от гинеколожката, уж трябва да повлияе това, че имам болки ниско 10тина дни преди и след цикъл. На билкова основа е, надявам се да нямам странични ефекти. Също така пия и вечерна иглика, засега нямам проблеми от нея. Сутрин задържам вода /като се събудя и пръстите са ми подпухнали и не мога да си извадя пръстена Sad /, но не мога да кажа че е от това..
Отклоних се от генералната тема, извинявам се Simple Smile

П.П. - мисля, че има някакъв малък ефект от вечерната иглика относно лицето ми. Но трябва повече време, за да дам отзив като хората.

# 451
  • София
  • Мнения: 989
И аз търся препоръки за козметика, подходяща за 12 годишна девойка.Вече има пъпки, които неусетно  чопли и е на корички.ПОлудявам......  Водих я веднъж на Козметик за почистване на лице  и каза че повече няма да стъпи....  Кара на  системно измиване и почистване с мицеларна вода.От време на време като се разрани  се маже със силицилов спирт.ДАвайте съвети за подходящи продукти  за всяка стъпка

Не твърдя, че съм експерт, дори напротив -
но ето нещо като за начало - намерено в темата и обсъждано като състав - кремът е с естествени съставки, а гелът е безсулфатен и съответно подходящ за акне.




В моя случай синът ми е с проблемно акне, което изчистихме при добър козметик - но то си бе кистозно....сега продължава с гел за измиване -
и Скинорен, вече втора опаковка и от двете. Има още какво да се желае, но смятам, че с възрастта ще се изчисти. На 17г. е. А в началото мажехме пъпките с кремче Здраве, но в един момент нещата излязоха извън контрол Simple Smile

# 452
  • Мнения: X
Като заговорихте за хормони и добавки - Дуфастона предизвиква ли акне? За пръв път ще го пия и се притеснявам. Засега подтискам пъпките с БП.

# 453
  • Мнения: 1 328
При мен ДА! Моето акне е хормонално

# 454
  • Бургас
  • Мнения: 6 912
Като заговорихте за хормони и добавки - Дуфастона предизвиква ли акне? За пръв път ще го пия и се притеснявам. Засега подтискам пъпките с БП.

Аз съм пила Дуфастон заради ПМС (по-скоро нервност преди цикъл) точно 5 дни. Така се бях подула от него. Усните ми се изкривиха от подуване. Също чувствах, че и езика и гърлото са ми подути. Гърдите ме боляха и изпитвах затруднение с дишането. Общо взето каквото беше описано на листовката като странични ефекти. Веднага го спрях. Много внимавайте.

# 455
  • Мнения: 116
И аз търся препоръки за козметика, подходяща за 12 годишна девойка.Вече има пъпки, които неусетно  чопли и е на корички.ПОлудявам......  Водих я веднъж на Козметик за почистване на лице  и каза че повече няма да стъпи....  Кара на  системно измиване и почистване с мицеларна вода.От време на време като се разрани  се маже със силицилов спирт.ДАвайте съвети за подходящи продукти  за всяка стъпка
И моята девойка е на 12. Дерматоложката й изписа серията за акне на Ла Рош. Измивният гел и два вида крем - единият само вечер, другият сутрин. Има голямо подобрение.

# 456
  • Мнения: X
Ох, ужас е значи този Дуфастон.. на мен ми е предписан защото много ми закъснява цикъла и прогестерона е нисък като цяло. Ще видя дали ще го пия или ще търся алтернатива.
Преди време бях писала за една добавка - Витекс. Тя е много силна и трябва да се внимава много с нея, пие се само при нисък прогестерон, никога при висок. Та пих я два месеца миналото лято и нямах и една пъпчица. Цикълът беше редовен и безболезнен. Обаче ми причиняваше страшно сърцебиене и реших да я спра. Но определено имаше голям ефект върху ПМС. Пиех я за период от 2-3 месеца след като спрях Ясмин и в продължение на половин година кожата ми беше чиста. После не знам какво ми стана, изведнъж целия ми гръб се опъпчи, после и лицето. Хормоните играят пак 🤬

# 457
  • Мнения: 709
Аз съм пила Дуфастон за предизвикване на менструация по схема заради киста. Не ми е предизвикал акне, но предполагам, че на всеки се отразява различно.

# 458
  • Мнения: X
Да се включа и аз. Години наред се боря с лицето си. Не съм имала тежко акне, но винаги разширени пори, черни точки, от време на време някоя подкожна гад.
Какво ли не ползвах, просто ефекта е моментен.
И в един момент се отказах от всичката специална козметика за акне и проблемна кожа. И така вече 4 5 месеца ползвам нормална козметика, дори силно хидратираща, защото кожата ми на места започна да се бели от сухота и да ме боли дори.
Ползвам крема на бочко за бебета , измиващ гел на Балеа , плюс почти не си чопля кожата пред огледалото.
Ами перфектно се чувствам, намаляха ми черните точки, не са ми излизали скоро подкожни гадини, освежи ми се кожата  и стана по-свежа дори.
Имам чувството , че всички тежи препарати ми изтощиха кожата и тя си реагираше точно в обратния ефект.

# 459
  • Мнения: 479
С какво се борите с пъпките покрай цикъла?

# 460
  • Мнения: 2 242
С какво се борите с пъпките покрай цикъла?

Ами аз се мажа със същите неща както по принцип, но по често - поне 2 пъти на ден. В момента използвам един тоник на Eucerin. Последно време съм доволна от продуктите им. И като имам някоя ужасна пъпка /моите по принцип трудно избиват и са подкожни, подути и лъскави/ я мажа с едно стикче от Орифлейм с чаено дърво. И най-вече гледам да не се стискам много, че става по-страшно. Simple Smile

# 461
  • Мнения: 479
С какво се борите с пъпките покрай цикъла?

Ами аз се мажа със същите неща както по принцип, но по често - поне 2 пъти на ден. В момента използвам един тоник на Eucerin. Последно време съм доволна от продуктите им. И като имам някоя ужасна пъпка /моите по принцип трудно избиват и са подкожни, подути и лъскави/ я мажа с едно стикче от Орифлейм с чаено дърво. И най-вече гледам да не се стискам много, че става по-страшно. Simple Smile

Моите също са подкожни, но съм със суха кожа. Преди съм се замисляла за това стикче, но съм се спирала при мисълта, че може да ми изсуши повече кожата.

# 462
  • Мнения: 709
При мен преди цикъл или понякога дори овулация нищо не помага. Тръгнат ли да излизат, няма спиране. Хормонално е и каквото и да мажа, резултат - нулев.
Когато кожата ми беше в период да е чиста без черни точки и пъпки, не ми излизаха и преди цикъл.

# 463
  • Мнения: 10 210
Аз локално слагам от гела на Здраве или ако е за място далече от очите - също съм нанасяла по една капка масло от чаено дърво, има доста бърз ефект.

# 464
  • Мнения: 4 005
Момичета,някой с отзиви за тази козметика?В момента съм на Акне аут,но доста изсушаващо ми действат продуктите им и ми се иска да пробвам нещо друго междувременно.

Общи условия

Активация на акаунт