Второкласници 2018/2019

  • 91 612
  • 787
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 1 563
С първите деца е лесен контрола, но когато има кака/батко/ особено тийн/, на която/който не можеш да забраниш ТВ или тел, става много интересно.
Радвайте се на тези моменти:)


В нашия клас се оформя проблем с дете, реагира много остро, госпожите ни не могат да се справят със ситуацията, децата са наплашени, то посяга и бие, работи и с психоложката, но ефект няма засега.

# 571
  • Мнения: 12 442
Ново ли е в класа?

# 572
  • Пловдив
  • Мнения: 576
Alexova, точно! Изчаквах да видя, защо питаш за броя на децата. Моят второкласник има батко 7 клас. Баткото до 6 годишен не беше пипал дигитално устройство....само телевизия по малко. Ноо второто дете, за жалост при липса на воля от моя страна, признавам си, започна наравно с батко си...в момента на плейстейшъна играят наравно, с контролиран достъп от наша страна. Няма проблем с училището, математик е, но направо е пристрастен към устройствата. За сега подлежи на контрол, да видим в бъдеще.

# 573
  • Мнения: 1 563
Не, от миналата година е, имаше конфликт с две деца, но явно нещата са по-сериозни.
А видимо детето е нормално, даже го наблюдавах на едно празнуване, страхотно се държа..... 

# 574
  • Мнения: 1 291
Мисля, че за агресията на детето може да допринасят филми и игри, които не са подходящи за неговата възраст и съдържат насилие. Всъщност повечето филмчета по Cartoon Network са такива. Sad Имахме случай с такова дете в градината. Логопедката му беше забранила филмчетата на английски, за да проговори на български, но от тях детето беше станало по-агресивно.

# 575
  • Мнения: 12 442
Момичета, искам да си сверя часовника - днес дъщеря ми е получила "Слаб 2", защото е била без домашно. Втори клас, ходи и на занималня. Миналата година се случи няколко пъти да откаже в занималнята да пише, но тази година са втора смяна, т.е занималнята е предиобед. Детето обаче казва, че не е знаела какво има за домашно. Миналата седмица отсъства два дена, предполагам обаче, че домашното е дадено в четвъртък, когато беше на училище.

Последна редакция: вт, 09 окт 2018, 06:21 от Mama Ru

# 576
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Нали уж махнаха оценките до 4 ти клас вкл....или се лъжа.
Но все едно, оценка не се пише с цел сплашване или наказание, тя просто отразява нивото. И често, спрямо останалите ученици...  Ако детето повечето пъти е неразбрало, то няма как да има висока оценка... Макар че е малко прекалено за втори клас.

# 577
  • Мнения: 12 442
Не става въпрос за висока оценка, а за поставена "Незадоволително" за домашно или по-скоро за липсата му. И миналата година имаха бележници и им пишеха оценки с думи, а тази година са на електронен дневник. Става въпрос и за дете, на което въпросът трябва да се перефразира често пъти, за да разбере и отговори - Смесено специфично разстройство на развитието - засегнати перцептивната и експресивна реч и математическо мислене , дислексия, дисграфия и дискалкулия. Учат втора смяна, сутринта е била на занималня. Казва, че не е знаела какво имат за домашно. Учителката е добра, миналата година обръщаше внимание на всяко дете (от занималнята). С една дума - става въпрос за дете със СОП, което не и на ресурсно, ползваме външна помощ. (Повечето деца със СОП - също)

# 578
  • Мнения: 774
Незадоволително или т.н. слаб е меко казано пресилена мярка за явяване без домашна работа, има си графа забелжки за тази цел.
След като малката си е със СОП не трябва ли изискванията към нея да са малко по-олекотени, от тези за децата в "норма"..нещо такова ми се върти в главата, но не съм начален учител и не мога да го твърдя на 100%.
До миналата година при нас госпожата всеки ден качваше снимка с домашните в групите на класа, тази година тази практика отпадна - цел научване на самостоятелност ( дребната ходи на занималня, та не мога да кажа другите деца как се оправят при това положение).
Нашите ще започват с преразказите, т.е. трябваше да правят първия в петък..но половита клас забравил да занесе Тетрадка 3 по БЕ.

# 579
  • Мнения: 3 974
Вчера имаха ФКРУ(ако не бъркам тези нови съкращения) и моята беше без тетрадка №2 е при тях. Миналата година ѝ помагах при приготвянето на чантата. Тази година е много самостоятелна.

И за мен е прекалено без домашно такава оценка.

# 580
  • София
  • Мнения: 6 028
В държавна занималня ли се случва това с домашното? Колко деца са в занималнята? Какво казва учителката от занималнята? с най- любезна усмивка питайте и обяснете, че дъщеря ви не е знаела какво й е за домашно и е получила 2, питайте какво става и че няма как да проверите вечер вкъщи, защото сутрин пише и след това директно на училище.
Друго може също . Няма ли как да следите Вие за домашното? При нас домашните ги вадят на табло  на входа на у-щето и в сайта на класа също ги пише Г-жата. Можете вечер преди занималнята, хайде не да пишете домашни, ама погледнете по програмата и отбележете на детето, кажете му какво му е за домашно, щом учителката в занималнята не се справя.  Поне детето да знае.

Моята щерка е супер разсеяна, няма никакви затруднения по принцип с материала, напротив , на първо място в класа по отзив, оценки и в електронния бележник също. Ама ....ако не е на частна занималня и не й стоят на главата, едва ли ще пише и тя домашните както трябва, За чантата също... ако не я накарам и не я проверя после, кой знае с каква чанта ще иде и с какви учебници .  Confused Confused

# 581
  • София
  • Мнения: 285
Yangdze, хубаво е, че вашата госпожа отбелязва домашното някъде, за да могат и родителите да го следят, но от опит казвам, че това не винаги е така. Нашата госпожа фейсбук няма, никъде не записва домашното, а когато повдигнахме въпроса на родителската среща тя каза: "Аааа, ама те си записват всичко в тетрадките" страшно убедена. Съответно не проверява записано ли е в тетрадките домашното, защото моя хубавец си го беше записал само първия ден. Добре че и той е на частна занималня, където е още едно дете от техния клас, че иначе сме го закъсали.

# 582
  • София
  • Мнения: 6 028
Yangdze, хубаво е, че вашата госпожа отбелязва домашното някъде, за да могат и родителите да го следят, но от опит казвам, че това не винаги е така. Нашата госпожа фейсбук няма, никъде не записва домашното, а когато повдигнахме въпроса на родителската среща тя каза: "Аааа, ама те си записват всичко в тетрадките" страшно убедена. Съответно не проверява записано ли е в тетрадките домашното, защото моя хубавец си го беше записал само първия ден. Добре че и той е на частна занималня, където е още едно дете от техния клас, че иначе сме го закъсали.
Лоша работа ако е така, тогава освен да вземе да звъни на някоя мила майка с прилежно дете от същият клас. Confused
Явно е нужно да се следи, ако ще се лепят 2 -ки за домашни. Confused

# 583
  • Мнения: 12 442
Занималнята е в училище, учителката е много добра и отговорна, затова се изненадах. Ако детето ми беше казало, че не го е написала (случвало се е да откаже да работи и учителката преценява за момента дали да я притисне или да я остави) щях да разбера. Но детето каза, че не е знаела. Миналата седмица отсъства два дена - вторник и сряда. Класната отдавна не качва в групата, нещата стоят в училище, носят само това по което имат домашно. Днес госпожата от занималнята каза, че е имала доста да наваксва по БЕ и не е останало време за това домашно. А класната явно е прекалило манджата. Относно отстъпките за дете със СОП - има представен ТЕЛК, но е на нормално оценяване. Отказах ресурсното, съответно я третират на равно с останалите. Но ме изненада принципът - "Незадоволителен" на домашно/ или липсата му.

# 584
  • София
  • Мнения: 285
Я не се ядосвай. И моя беше болен миналата седмица, аз пък по спешност влязох в болница тъй като съм бременна и имах прокървяване и не успях да му разбера домашните, за да навакса. Госпожата вчера и на нас ни направи проблем друг път да пишел, как щял да навакса и пр. Аз обаче съм спокойна - вчера в занималнята са наваксали с математиката, днес ще действат по БЕЛ и ще се справи детето. В крайна сметка те са само втори клас!

Общи условия

Активация на акаунт