Температура???

  • 2 321
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9
скоро бяхме с висока Т-39,6. аз доста се уплаших,защото досега/след месец правим 2г./не ми е вдигал такава Т.Панадол-а и мокрия чаршаф не помогнаха и накрая след безсънната нощ му дадох 1/2 ампула аналгин. не знам това дали е добре,но Т спадна и детето най-после се успокои и заспа.

# 16
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Мили Майки, температурата не е Болест - тя е симптом!
- Температурата до 39 - 39.5С е Приятел, не враг! - при условие че детето не прави гърчове и е със здраво сърце, (което си е предразположено ще прави гърчове и при 38С).
- Високата температурата е Единствената преграда пред вирусите, докато дойде специфичния имунен отговор след няколко - до 5-7 дни.

- Така че не се хвърляйте веднага на щурм срещу температура от около 38С, а потърсете компетентна помощ за откриване истинската причина за този симптом,
- И се пазете от "мотивация" като тази: - Абе докторе, предпиши му някой силен антибиотик, за собственото ми спокойствие...


Последна редакция: пн, 22 май 2006, 15:47 от Alex 1

# 17
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 291
Да споделя какво преживяхме миналата седмица. Силия беше 3 дни с Т 39 и нищо не можеше да я свали- панадоли, свещички, аналгини, студени обтривания, венозно АБ- нищо! Докторите се видяха в чудо, обиколихме болницата, но никой не можа да открие реалната причина за Т. Едва след като спадна, на другия ден изби обрив- т.нар. Шеста болест.
Мисълта ми е, че не може на своя глава да държиш детето си с висока Т. Щом лекарите в болницата направиха всичко възможна да я свалят, значи Т трябва да се свали. Това мисля аз  Peace

# 18
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 291
Грешката е моя, че не доуточних нещата. Приеха ни в болница за операция на ушичките- парацентеза. Ако проблемът беше в тях, още при излизането от операционната, Т би трябвало да спадне. След като това не стана, се започна търсенето на причината. А АБ далеч не беше включен заради шарката. Той се налага след хирургичната интервенция.

# 19
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Да, права си за това доуточнение, че не трябва да е по-дълго от 2, 3 денонощия защото изтощава организма, но не съм и казал че не  трябва да се открие истинската причина и тя да се лекува.
- Защото причината може да е и ......................... СТРЕС!

- Да, имах такъв случай на млада майка - 17 г. момиче от Пернишко, раждала много трудно, като накрая се наложило да роди със Секцио.
- Проблема след това беше че цели 2 седмици бебето по никакъв начин не е могло да свали високата температура от 39 - 39.5 градуса.
- Когато ме повикаха бързо установих причината - Стреса при ражданто, който е предаден от майката - на бебето.
- 1/2 час след приема на хомеопатичното л-во, бебето спря да плаче и се усмихна - температурата беше паднала на 36.6С и то..... заспа.
- Същото л-во получи и майката и ... тя също заспа.

- При Морбили например, високата температура от 39 - 40С, Три денонощия не може да бъде свалена с Нищо, докато на третия ден не избие обрива и по краката и ръцете, и тогава тя рязко спада.


Общи условия

Активация на акаунт