Астрология - 12 тема

  • 64 977
  • 744
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 359
Сотис, благодаря ти много, ако знаеш колко добре ми подействаха думите ти. Детето е много желано и много дълго чакано, след няколко опита ин витро. Бременността беше много проблемна, заплашващ аборт в началото на третия месец, а след това започнаха чести контракции, скъсяване на шийка, само лежане, последните две седмици в болница на системи. Имах планирано секцио за 18.02, но на 17.02 сутринта ми изтекоха водите и беше започнала родова дейност, та се наложи спешно секцио по медицински причини. Иначе то си се чувстваше добре вътре, просто моето тяло явно не е благодатно за бременности.

Последна редакция: нд, 18 фев 2018, 20:09 от ~Mystic~

# 76
  • Мнения: 3 267
Каква разлика дава дали планетите са в знака на AC (луната ми е, другите не, тропически) или в предходния знак, или ако може някакъв линк да зачета?

Ако са в знака на Асцендента, има влияние върху изгряващия знак, който в античността се брои за
първи дом. Така ще са по-силно изявени, но разбира се зависи какви са планетите.

Потърси някакъв сайт за традиционна астрология, макар че на български трудно ще намериш нещо. Отдавна не чета в нета, така че няма какво да препоръчам. Залагам или на качествена чуждестранна литература, или на платени модули за обучение.

Сетих се за два такива сайта – англоезични:
https://classicalastrologer.me/
http://www.astrologiahumana.com/articles.htm

# 77
  • Мнения: 3 267
Сотис, благодаря ти много, ако знаеш колко добре ми подействаха думите ти.

Благодаря ти за обратната връзка. Бъдете щастливи.  bouquet

# 78
  • Мнения: 3 118
~Mystic~, благословени да сте твоя бебчо, ти и цялото семейство!
При толкова много обич и желание трудностите избледняват и дори съдби могат да се променят.
Пожелавам бързо възстановяване и много много щастие!  bouquet

# 79
  • Бургас
  • Мнения: 959
Здравейте,
Интересувам се от астрология от доста време, но не се считам за веща Simple Smile
Като стана въпрос за деца, наскоро погледнах картата на сина ми /17.01.2009 г в гр. Бургас в 22,00ч е роден/ , и се опулих - такова струпване на планети не бях виждала. Моля, дайте ми някакви насоки за размисли, че така ми е замъглено съзнанието.
Благодаря!

# 80
  • Мнения: X
Здравейте, видях, че има подобни въпроси и реших да се осмеля да задам и моя в темата. Астрологията винаги ми е била интересна, но за съжаление знам съвсем базови неща. В последните години се случиха доста лоши неща в живота ми и започнах да търся отговори. Проблемът е, че имам вече 2 неуспешни бременности от двама партньора за последните няколко години, като изследвания всичко е наред. Съответно се случва така, че и партньорите ми не остават до мен. Тъй като най-голямата ми мечта още от 18-годишна винаги е била да имам семейство със стабилен партноьр и въпреки всички опити от много години не се получава се замислих дали има нещо в моята карта, чрез което да мога д аси обясня всички тези трудности и внезапни разпади на косъм от сбъдването на мечтата?

# 81
  • Мнения: 34
Здравейте, най-накрая бях на астролог при Магерова.
Имах въпрос относно часа на раждане, понеже имах разлика между този на грао 12:40 и този на майка ми 12:45 / 5 мин разлика / . След въпроси прие часа 12:40. Лъв съм, тя каза че асцедента ми е Везни. Говорихме, записах разговора и сега реших да погледна натална карта в интернет, задавайки този час ми излиза друг асцеден Дева, а бих искала да си разгледам наталната карта, някакв идеи за сайт, който вие ползвате за натални карти? Изпозлвах  astro.com

# 82
  • Мнения: 2 122
Избери правилното часово време.

# 83
  • Мнения: 3 267
Съмнявам се Магерова да сгреши. Има в пъти по-голяма вероятност Вие да грешите в определянето на Асцендента, особено ако се разчита на съмнителни сайтове. Сайтът astro.com е много прецизен, стига да не правите самодейност с часа си на раждане. Корекцията за лятно и зимно часово време и за всяка часова зона е заложена автоматично, няма нужда ръчно да се въвежда и така да се редуцира времето на раждане с 2 или 3 часа. Като цяло рядко се случва астрологът да греши в такива елементарни сметки, по-често явление е клиентите да си набавят некоректна информация. И си мислят, че астрологът е сгрешил. Вероятно 20-30 години обучение, понякога и повече, предполагат по-малка кометентност, отколкото разцъкане на някой онлайн калкулатор.

# 84
  • Мнения: 34
Съмнявам се Магерова да сгреши. Има в пъти по-голяма вероятност Вие да грешите в определянето на Асцендента, особено ако се разчита на съмнителни сайтове. Сайтът astro.com е много прецизен, стига да не правите самодейност с часа си на раждане. Корекцията за лятно и зимно часово време и за всяка часова зона е заложена автоматично, няма нужда ръчно да се въвежда и така да се редуцира времето на раждане с 2 или 3 часа. Като цяло рядко се случва астрологът да греши в такива елементарни сметки, по-често явление е клиентите да си набавят некоректна информация. И си мислят, че астрологът е сгрешил. Вероятно 20-30 години обучение, понякога и повече, предполагат по-малка кометентност, отколкото разцъкане на някой онлайн калкулатор.

Много ми допада тона, но исках само да ПОПИТАМ, като никъде не съм КАЗАЛА, че тя е сгрешила, а исках да ме посъветвате какво да направя по въпроса, че наталната карта по този час в интернет не отговаря на асцеден везни, както тя изчисли, а на асцедент дева.
Искрено съм в шок от този тип нападка, 20-30 години опит не съм подценила и определено не ми е хоби "разцъкване" на онлайн калкулатори.

# 85
  • Мнения: 3 267
Тъй като най-голямата ми мечта още от 18-годишна винаги е била да имам семейство със стабилен партноьр и въпреки всички опити от много години не се получава се замислих дали има нещо в моята карта, чрез което да мога д аси обясня всички тези трудности и внезапни разпади на косъм от сбъдването на мечтата?

А часът на раждане доколко е точен, проверяван ли е от астролог? Има ли вероятност от няколкоминутно отклонение? На пръв поглед партньорската тема не ми се вижда чак толкова трагична. С час на раждане в рамките на +/- 8 минути дори не съзирам указания за изявена проблематика и конфликтност в партньорската сфера. Освен един малък "проблем" – дадени са повече възможности и варианти за избор. И като цяло, на тази почва, предпоставки за колебания, нестабилност, разнопосочност. Ако гледаме основната карта, там възлите в 1/7 дом внасят нестабилност, но и силно те въвличат във взаимодействие, действат като своеобразен магнитен полюс. Но може би просто трябва да приемеш, че до определена възраст има вероятност да жънеш стара карма в партньорските отношения, поради това връзките се разпадат и не резултират в хепи енд. И може би дори за твое добро така се получава, независимо от болката, която носи една такава загуба – несполучлива бременност и раздяла с любимия мъж. Всъщност никак не е изключено това да се случва, ако още не си срещнала "истинския", т.е. онзи, който ти е отреден от съдбата за половинка в живота. И така ти се спестяват по-сериозни грешки и най-вече разплащане за техните последици. Също така и попадане в ситуация на зависимост, поради прибързан избор на неподходящ партньор (за дългосрочни отношения), и отключване на синдрома "жертва" на тази основа, като следствие. Като цяло възможности за запознанства и флирт са ти заложени, но стабилността на връзките наистина е малко под въпрос. Това обаче зависи и от твоите лични усилия, каква позиция заемаш в една връзка. Няма указания за липси, има препоръка за по-добра избирателност.

Последна редакция: вт, 20 фев 2018, 22:25 от Sotis

# 86
  • Мнения: 3 267
Много ми допада тона, но исках само да ПОПИТАМ, като никъде не съм КАЗАЛА, че тя е сгрешила, а исках да ме посъветвате какво да направя по въпроса, че наталната карта по този час в интернет не отговаря на асцеден везни, както тя изчисли, а на асцедент дева.
Искрено съм в шок от този тип нападка, 20-30 години опит не съм подценила и определено не ми е хоби "разцъкване" на онлайн калкулатори.

Това не е никаква нападка. Констатирам факти, които наблюдавам от много време. Но в повечето случаи те се дължат на незнание, което е извинено. У нас това много често се случва. Човек, който едва срича в астрологията, да се усъмни в компетенциите на опитен астролог.

Ако бяхте се зачела малко по-внимателно, без да търсите лични нападки, щяхте да видите и какво обяснение съм дала по-горе за това каква може да е евентуалната причина версиите да не съвпадат – тази на онлайн калкулатора и на астролога.

Astro.com-ът не греши, стига да се въведе коректен час.

Трудно ми е да допусна, че опитен и известен астролог като Магерова може да въведе погрешно часа на раждане в астрологичния си софтуър и да не направи проверка дали всичко е наред с часовата зона. Някои програми правят такива грешки, коментирали сме го тук. Би било непрофесионално да изградиш цялата си консултация върху погрешно калкулирана карта. Този вариант ми е доста съмнителен.


Последна редакция: вт, 20 фев 2018, 22:35 от Sotis

# 87
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 432
cathallea, напиши си данните, за да видим Simple Smile

mamabear99, за да се даде отговор на въпроса ти, е нужно да се направи обстоен и задълбочен анализ.  Иначе на пръв поглед - Плутон (У5) е минал през наталните планетите в 6 дом - вероято тогава са били трудните моменти. На око, като наложа мислено транзитите върху качеия натал - тр. Сатурн е върху нат.Уран, а тр.Плутон върху натален Сатурн... По годинта на раждане мога да предположа, че ти предстоии възврат на прогресивната Луна (в 8 дом!) и Сатрунов възврат. Най-вероятно  предстои ново начало. Хм, то и Уран по дирекции май вече е на Десцендента - вероятно и нов партньор.

Ако ти е интересно, наистина - най-добре се обърни към професионалист Simple Smile

# 88
  • Мнения: 9 152
С моите учебни опити, погледнах картата на mamabear99, въведох в моята програма следните данни: 02.10.1990, 00:45, София.
Ако съм въвела всичко правилно, излиза, че Луната, която е У на Асц. е в 8 дом, а тя там по принцип не се чувства уютно.
Партньорската тема е особено важна, тъй като в 7 дом се намира Раху. На Асц са Кету+ Юпитер, което дава духовност, себеотдаване, кротост. Юпитер ти е в Рак, а това  е много благотворно за деца. Simple Smile
Още си млада, не се безпокой, много хора в днешно време се женят след 30 г. и раждат първите си деца между 30 и 40 годишна възраст. Имай предвид, че задълбочени анализи не правя, понеже не съм астролог и нямам такива способности. Уча се бавно и славно.Blush
 
Относно прецизността на astro.com съм в онези мои главоблъскания, понеже градусите ми излизат различни от тези, които излизат в  Jagannatha Hora. Blush
Например, Слънцето ми е ганданта и така в Jagannatha Hora Слънцето ми се появява в Дева, а в astro.com ми е в последния градус на Лъв.

# 89
  • Мнения: 3 267
в Jagannatha Hora Слънцето ми се появява в Дева, а в astro.com ми е в последния градус на Лъв.

Зависи коя прецесия си избрала в сайта и коя в програмата, има различни видове. Ако избера една и съща прецесия, разминавания не е имало. Но между Лахири и Фейгън-Брадли има около градус разлика. И при гранични позиции на Асцендента или някоя планета се получават разминавания.

За позиция gandanta можем да говорим само ако дадена точка е на границата между воден и огнен знак. Това са следните накшатри: Ревати/Ашвини, Ашлеша/Магха, Джиештха/Мула. Не става въпрос за критични и анаретни градуси, за какъвто се счита последният градус на знака.

Последна редакция: вт, 20 фев 2018, 23:47 от Sotis

Общи условия

Активация на акаунт