Моите любими торти!!!-2

  • 113 433
  • 429
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 344
Благодаря ви момичета!
Зори, за боята не мога да ти кажа.Аз съм в Германия и е купувана от тук.На Schwartau.Ако искаш потърси в БГ.
http://www.schwartau-backwelt.de/backsite/blob.bin?blobId=153

На тази марка си купувам сладка (много са хубави), обаче друго не съм виждала тук, а какви неща има на сайта им...

http://www.schwartau-backwelt.de/

# 151
  • там нейде .............
  • Мнения: 647
Цитат
Ирелена ,тортичката ти е много хубара!!Ще може ли рецептата???
ето:
Сладкиш "Гумени мечета"
За блата:
6 яйца
1 ч. ч. захар
1 и 1/2 ч. ч.(около300гр) брашно
1 бакпуловер
1 ванилия

пълнеж:
1 крем Оле на д-р Йоткер

украса
1 сметана
2 пакетчета желирани мечета


Начин на приготвяне:
Разбиват се жълтъците+захарта+ванилията. Прибавя се брашното+бакпуловера. Отделно се разбиват белтъците на сняг. Смесват се бавно двете смеси и се пече на 150-180градуса.

Приготвя се крема както е описано на опаковката.
Изпечения блат се реже на две и се амазва с готовия крем(по желание може да се сиропира с компот или захарен сироп).Разбива се сметаната и се намазва сладкиша. Декорира се с  желирани бомбони-мечета или по ваша фантазия.
опаля сладкиша е готов-добър апетит

# 152
  • София
  • Мнения: 6 258
Снежиии, много, много мерси!  bouquet  bouquet  bouquet Не съм я виждала досега тази глазура, ще се поогледам довечера в Билла. Ти от къде я взимаш?

# 153
  • Мнения: 1 708
Имаме една голяма верига хранителни магазини "Пикадили"!
Все си мисля обаче,че такива магазинчета,които продават сладки неща могат да поръчат и глазура ако пожелаеш!
В Била сигурно ще има! Peace

# 154
  • София
  • Мнения: 6 258
Да, чувала съм за Пикадили. Мерси! Ще я потърся. Simple Smile

# 155
  • Мнения: 7 106
Да, чувала съм за Пикадили. Мерси! Ще я потърся. Simple Smile

Ваня, пиши после дали си я намерила в Била .

# 156
  • Мнения: 2 040
Е, по- сладка от тая тема - НЯМААААА  Grinning
Ако кажа, че сте невероятни - ще е малко .. Браво момичета   bouquet
Аз съм решила да наблегна повече на десертите вече, така че ще се възползвам от темата и ще питам  Grinning

# 157
  • София
  • Мнения: 6 258
Ваня, пиши после дали си я намерила в Била .
O.K. Peace
Въпреки, че често наглеждам щанда с нишестета, суха сметана и т.н. и не съм виждала, но довечера ще огледам по-щателно. Simple Smile

# 158
  • Мнения: 3 491
Нямам за съжаление редактор и не мога да намаля пикселите, та затова се опитам да пратя като линк снимка на тази торта, която ми напълни очите и душата. Авторка е учителката от предучилищната на моето момченце, а поводът е завършването на учебната година. Мишлетата вече са изгризали едната страница (късно се усетих да снимам), но моето любимо парченце торта е още там - в синята блузка, на втория ред, най-вляво.  Hug

http://photos1.blogger.com/blogger/3929/1863/1024/PICT0041.jpg

# 159
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
момичета, искам съвет. решила съм за р.д. на дъщеря ми в неделя да направя торта, може би ще е тази по рецептата на танита - медовика. види ми се вкусна Heart Eyes

сега харесах тази окраса
с цветенцата, понеже детето ще се радва... мога да сложа и пчелички newsm78

чаршафа отгоре, дето се слага върху тортата от снимката е от
400 г пудра захар
100 г брашно
50 г маргарин
100 мл вода
  като първо се покрива тортата и после се напръсквало със зелена боя. чудя се дали да го правя както е казано или да омеся марципана с боята първо?
какво ще кажете?

# 160
  • ново
  • Мнения: 5 962
[quote author=Скарлет О'Хара link=topic=101637.msg1911751#msg1911751 date=1150210944

чаршафа отгоре, дето се слага върху тортата от снимката е от
400 г пудра захар
100 г брашно
50 г маргарин
100 мл вода
 
[/quote]

Скарлет, би ли споделила технологията по приготвянето на "чаршафа" от тази рецепта

# 161
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
разбира се.

 Маргаринът се разтопява във водата на тих огън. Щом сместа кипне, се добавя брашното. Бърка се, докато се хомогенизира. Докато е топло, тестото се разстила върху плоча и се охлажда до 18 градуса. След това се омесва с пудрата захар. Слага се в найлонов плик, на хладно. Половината от марципана се оцветява с бяла, жълта и оранжева боя, останалият се запазва. Между дланите и пръстите се моделират топче и фитилче. Върху мраморна плочка с помощта на пластмасово картонче се изтегля листо. Нагъва се и се оформя цвете.
Запазеният марципан се разточва на 3 мм платка върху поръсена с пудра захар повърхност. С помощта на точилка се поставя върху тортата, така че да обвие добре и стените. Излишната част се отстранява...

# 162
  • ново
  • Мнения: 5 962
Мерси Скарлет, в събота ще правя торта и ще пробвам по тази рецепта, после ще споделя какво се е получило Simple Smile

# 163
  • Sofia
  • Мнения: 21 632
Харич, аз не съм изобщо спец по тая част, но пък поне чета, та до сега все съм срещала, че се омесва с боя, а за пръскане не съм чувала. Цунки  Heart Eyes  и незабравимо изкарване на празника!

# 164
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Скарлет то по вашите ширини има много възможни неща, та не се учудвам, ако продават дори флакони с боя за пръскане. Аз съм опитвала да намажа фигурки с четка за рисуване - става неравномерно и доста странно. Вярно е, че аз ползвах за разтваряне вода, а сега ми дойде на ума, че може би с олио ще стане по-добре, но аз не бих рискувала(или опитай на малко топче от тестото). Иначе замесваш боята в тестото и месиш, докато стане равномерна!

Успех - много сладка тортичка си избрала! Hug Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт