Бързи здравословни въпроси и отговори – 12

  • 56 545
  • 736
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 68 647
Синът ми преди 3 години някъде така му се зачерви около устата. Не устните и самата уста, а кожата над и под устните, амо ме разбирате. Като изпършавяло седеше, изпръхнало такова и зачервено....отмина самО за около десетина дена-две седмици.
Педи беше изписала нещо за мазане, но не съм го купувала-сигурно с кортико ще да е било....
така и не разбрах от какво се появи....

# 136
  • Пловдив
  • Мнения: 40 770
нали казваш от ананас?

# 137
  • Мнения: 4 872
мадам тиква, според мен се е ударила и не си спомня. Аз редовно имам синини по краката и не се сещам от къде са, докато не отнеса някой ръб вкъщи и не ми мине през ума 'Ааа ето от къде беше и предишната' Simple Smile

MissChanandlerBong, според мен е от ананаса. На скоро бяхме  попаднали на някакъв 'съмнителен' нар, от който на всички вкъщи  ни се изприщиха езиците . Кой знае с какво са блъскани тези екзотични плодове  Sad Друг вариант е намален имунитет.
Това поне ми идва на ум Thinking

# 138
  • Мнения: X
Ананас взимам само от консерва. Не смея, именно заради химията, да купувам пресен.
Ако обаче е минало толкова време, едва ли е от алергия към ананаса. Най-добре отидете на лекар. Може само да е било провокирано от него, а след това вече ... знам ли.

# 139
  • Мнения: 5 861
На мен от студа често ми изпръхват устните.
Друг път това се случва, понеже имам навика често да си ги потривам една в друга (устните, имам предвид).

# 140
  • Мнения: 14 489
Благодаря за отговорите, момичета. За да се обостря на периоди нищо чудно да е алергия към плодове, ще взема да й спра цитрусовите плодове и да видя дали има ефект. И ще я водя на доктор другата седмица.

# 141
  • Мнения: X
Благодаря за отговорите, момичета. За да се обостря на периоди нищо чудно да е алергия към плодове, ще взема да й спра цитрусовите плодове и да видя дали има ефект. И ще я водя на доктор другата седмица.
Нали знаеш,че ензимите на ананаса са много силни и агресивни,и разграждат много лесно протеините?Като нищо може да са се получили микро ранички,и да е прераснало в нещо повече.Трябва да се внимава с този плод,да се хапва по малко Simple Smile

# 142
  • Мнения: 66
Здравейте, искам да ви попитам имам болки ниско долу ,а ми е рано да ми идва,не знам дали защото се натоварвам ходя на фитнес всеки ден, водила съм полов акт, даже последния път след акта много ме болеше не можех да сядам, дори ми пареше ниско долу, имам и бяло течение, не знам дали е заради половия акт или имам някакъв проблем

# 143
  • Мнения: X
Е,  имаш проблем естествено и то не само един  - болки и какво ли не още. Иди на лекар.

# 144
  • Мнения: 16
Здравейте. Извинявам се предварително -ако стане много дълго и  дано не съм объркала темата .
Последният ми цикъл не беше нормален, 3-4 дни след това започнаха болки ниско долу в ляво и местейки се.
Имам и разтройство .....
Днес отидох на гинеколог , едвам изтърпях прегледа толкова ме болеше при прегледа.
Каза явно има възпаление но има и киста / тя не би трябвало да боли/ . Изписа ми антибиотик за 10 дни и след това на профилактичен....
На някои случвало ли му се е ?
Благодаря предварително

# 145
  • Мнения: 10 258
Благодаря за отговорите, момичета. За да се обостря на периоди нищо чудно да е алергия към плодове, ще взема да й спра цитрусовите плодове и да видя дали има ефект. И ще я водя на доктор другата седмица.
Нали знаеш,че ензимите на ананаса са много силни и агресивни,и разграждат много лесно протеините?Като нищо може да са се получили микро ранички,и да е прераснало в нещо повече.Трябва да се внимава с този плод,да се хапва по малко Simple Smile

Аз не знаех. И сега се сещам, че моето дете веднъж точно край устата получи нещо подобно след ядене на ананас. И аз доста се чудих какво му стана. Помислих, че са му изпръхнали устните от вятъра, но не приличиаше точно на такова. Но ще имам едно на ум за напред. Благодаря за инфото и аз.

# 146
  • Мнения: 35
Здравейте! От края на септември - началото на октомври имам проблеми с тревожността, паник атаките и т.н. Декември и януари цикълът ми беше с ден по - кратък от обикновено (вместо 5, беше 4 дни), и не обърнах внимание. Сега обаче ми закъсня с няколко дни, ден два преди да ми дойде беше кафеникаво и розово зацапване и после ми дойде както трябва. Но.. кървенето спря още през третия ден, а дискомфорт ниско долу имам. Първите два дни си беше нормалното за мен, силно кървене. Просто на третия ден спря. Януари имах изпити и настинка и бях доста притеснена като цяло отново. Но съм ужасно параноична що става дума за бременност, и след като прочетох в Интернет, че може да е сигнал на цветна, изтръпвам и не мога да заспя от притеснение. От предния си цикъл досега не съм имала сексуален контакт, а последния беше няколко дни преди последния си цикъл. Винаги с презерватив, с изключение на последния път едно "докосване" до отвора на вагината преди да сложим презерватива и да правим секс с проникване. Знам, че звучи нелепо и смешно, но сякаш не ми стига параноята от болести, атаките и изпитите, сега и това. Sad

# 147
  • Мнения: 14 489
Благодаря за отговорите, момичета. За да се обостря на периоди нищо чудно да е алергия към плодове, ще взема да й спра цитрусовите плодове и да видя дали има ефект. И ще я водя на доктор другата седмица.
Нали знаеш,че ензимите на ананаса са много силни и агресивни,и разграждат много лесно протеините?Като нищо може да са се получили микро ранички,и да е прераснало в нещо повече.Трябва да се внимава с този плод,да се хапва по малко Simple Smile

Да, знам, даже съм чувала препоръки след ядене на ананас да се мият зъбите, защото е много киселинен и явно може да увреди и емайла на зъбите.

# 148
  • Мнения: 4 872
 Моето дете също се прибра вчера от училище с леко зачервено и болезнено ъчълче на устата и от вътрешната страна на горната устна. Ял е киви на обяд . Thinking

# 149
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 049
нашият змей от бебе се зачервява по брадичката, ако му потече сок от домат или плод. и по бузите, когато успяваше да се омаже и там.
мазах с мазно кремче (нещо с невен беше) и минаваше без тежка артилерия.

Общи условия

Активация на акаунт