Нашите орхидеи - тема 22

  • 78 150
  • 808
  •   1
Отговори
# 330
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 100
няма да отварям темата повече Simple Smile Simple Smile Simple Smile
всички имате купища цветоноси, само аз имам купища марулки.
две цъфтят де, ама ....
пуста лакомия Simple Smile Simple SmileSimple Smile

# 331
  • София
  • Мнения: 5 965
няма да отварям темата повече Simple Smile Simple Smile Simple Smile
всички имате купища цветоноси, само аз имам купища марулки.
две цъфтят де, ама ....
пуста лакомия Simple Smile Simple SmileSimple Smile

Няма да се отчайваш. Аз си показвам най-накичената  Wink , по-дребничките - не.
Иначе имам 8. Само фаленопсиси са. Една със сигурност е мини, за една не съм сигурна. А една от голяма доста се смали, обаче тя ми е първата и беше на лошо място и мислех даже, че ще я уморя. Имам още една отрупана, но малко по-дребна. Като разцъфне ще я покажа. Другите са средна работа - с по един цветонос и с по 3-4 цвята.

# 332
  • София
  • Мнения: 715
Здравейте ,имам едно питане . Изсъхналата част трябва ли да се маха ?


# 333
  • Мнения: 6 390
Аз бих го клъцнала направо до дъно, но да, може и само сухата част.

# 334
  • София
  • Мнения: 715
Жал ми е , но няма начин .  Благодаря Hug

# 335
  • Мнения: 5 139
Скрит текст:
   
                           
Скрит текст:
 

Тези две красавици вече "живеят" на доста тясно. Досега не ги бутах да не ги повредя нещо. Но корените им отгоре много покафеняха, не са изгнили, като ги бутна и се ронят, сухи са. Вече за пресаждане ли са?

Дайте ми съвет какво да ги правя  Peace

Имате прекрасни цветове, всички пълнят очите с красотата си  Heart Eyes

# 336
  • Русе
  • Мнения: 1 850
beauty_magnolia, не се разбира много от снимките, това две орхидеи в отделни саксии ли са или орхидея и кейки.
Определено им трябва пресаждане и почистване на сухите корени според мен.

# 337
  • София
  • Мнения: 12 009

Дочаках и това майката и бебето да цъфнат заедно.

# 338
  • Мнения: 991
Големи красоти показвате.😍 Гледам си и аз марулки вкъщи и едно цъфнало фалче за утеха Simple Smile

# 339
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 100
ох, че хубаво!

# 340
  • Мнения: 13 837
Скрит текст:
   
                           
Скрит текст:
 

Тези две красавици вече "живеят" на доста тясно. Досега не ги бутах да не ги повредя нещо. Но корените им отгоре много покафеняха, не са изгнили, като ги бутна и се ронят, сухи са. Вече за пресаждане ли са?

Дайте ми съвет какво да ги правя  Peace


Тези орхидеи торени ли са? Или са гледани с вода в чинийките?

# 341
  • Мнения: 254
Здравейте, момичета,

Имам нужда от съвет. Новак съм от отглеждането на орхидеи, но чета много теми и се опитвам да се справям някак. В момента имам 2 цъфтещи бели фаленопсиса и още два такива, които взех преоценени и се оказа, че корените са им много зле, на едната всичките бяха "мумифицирани" - изчистих ги и в момента пробвам водната реанимация, като съм я сложила над един буркан с вода и само основата на розетката се допира в водата - не вярвам, че ще има ефект, но не ми се иска да я хвърлям, без да съм опитала.
Другата е мини орхидея- синя (боядисана) чиито корени също не изглеждаха много добре (но поне са живи).
пресадих я в нови кори като преди това напръсках с топсин.

Може ли да ми кажете правилно ли постъпих с двете преоцени орхита или има нужда от още нещо?
И другия ми въпрос е свързан с пръскането с топсина, жената в магазина ми каза, че е отровен и затова си взех маска и ръкавици докато ги пръскам. След като са напръскани нали няма проблем да стоят в стаята, която спим?
(Извинете,ако въпроса ми е глупав - но се притесних, след като видях, че пише, че е опасен и при вдишване)

Благодаря предварително! Flowers Hibiscus

# 342
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 765
няма да отварям темата повече Simple Smile Simple Smile Simple Smile
всички имате купища цветоноси, само аз имам купища марулки.
две цъфтят де, ама ....
пуста лакомия Simple Smile Simple SmileSimple Smile
+1 И аз само контролирам,ама моите орхидеи все още срамежливо си се гушкат в затворените пъпки. И при мен само две са цъфтали:confused:

# 343
  • Мнения: 5 139
beauty_magnolia, не се разбира много от снимките, това две орхидеи в отделни саксии ли са или орхидея и кейки.
Определено им трябва пресаждане и почистване на сухите корени според мен.

Така ги купих, две заедно. Свързани са в основата си. Не знам как да го обясня и как да ги възприемам, като две самостоятелни, ако ги разделя дали няма да загинат?

 
Скрит текст:
Скрит текст:
     
                           
Скрит текст:

Тези две красавици вече "живеят" на доста тясно. Досега не ги бутах да не ги повредя нещо. Но корените им отгоре много покафеняха, не са изгнили, като ги бутна и се ронят, сухи са. Вече за пресаждане ли са?

Дайте ми съвет какво да ги правя  Peace

Тези орхидеи торени ли са? Или са гледани с вода в чинийките?

Никога не съм ги торила. Тяхната търговска саксия съм я сложила в една по-голяма, нямат чинийка. И само ги поливам.

# 344
  • Мнения: 13 837
Никога не съм виждала толкова много корени! Затова питам.
Можеш да ги разделиш ако всяка има свое собствено стъбло. Стъбло е Онова дебелото от което растат листата, като всяко е хубаво да има поне два пръста стъбло. Ако всичко е както трябва би трябвало с леко натискане да се разчупят на две. Мястото на счупване не мокри 4-5 дена. Окастри сухите корени. И това е - фасулска работа.

Общи условия

Активация на акаунт