Януарски бебета 2018

  • 81 776
  • 552
  •   2
Отговори
# 375
  • Мнения: 1
Здравейте, мами! Съвсем нова съм в този форум и още не съм много наясно къде какво, но синът ми се роди през януари и реших, че ще е хубаво първото ми записване да е в тази тема, та ще ви следя с интерес!

# 376
  • Мнения: 6 939
То не е много интересно тук напоследък, но добре дошла 😁

# 377
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Добре дошла и от мен.
Хайде да кажа поне нещо. Това бебе не ще плодове. Но пък да видите как яде каша, мале мале. Взех брашно от елда и очаквах, че аз ще си го ям, но на него толкова му хареса. Като стигне пълна порция ще му слагам плод, пък дано ги прояде. То не че и зеленчоковото много го яде де. Уж му харесваше и ядеше цяло бурканче, а от една седмица реве за мляко и това е. Мисля сега да пробвам да добавя зелена чушка и грах. Но граха трябва да се претрива май. Вие въвели ли сте го?

# 378
  • Мнения: 6 221
Аз още не съм започнала захранването,другата седмица като стане на пълни 6.Но за граха четох,че се вари,бели люспата и тогава се мачка за пюре.

# 379
  • Мнения: 715
И ние имаме криза със захранването. Хапваше добре по 100 мл пюре и после мляко. Но от една седмица нищо не иска и иска само мляко. За това въведох ред, на обяд никакво мляко само вида след пюрето. И днес май даде резултат. На обед хапна 90 гр. Пъщарнак и картоф. След обед давам плодово, но пада голям рев. Мисля че  е и от лъжицата която и се допира до венците. Ама няма как. Иначе ни се разреди ношното хранене вече ядем в 10- 1 - 5/6 което е рай Grinning

# 380
  • София / Костинброд / Годеч
  • Мнения: 56
Привет и от нас Simple Smile
Девойката ми на 22ри стана на 6 месеца и отпразнувахме половингодинката с повръщане ... Не знам от какво, повърна 3 пъти и беше много отпаднала ... Захранвам я от 1 седмица, тази мислех да заместя обедното хранене с пюре, защото много й харесва, но това повръщане малко ни обърка плановете. На следващия ден все едно нищо не беше станало, беше си веселка и щастлива Simple Smile
Та днес ще вкарам и пащърнак, след 3-4 дни ще опитам да заместя вече Simple Smile

Какво ще кажете да си направим група във Фейсбук, че там може би ще сме по-лесно достъпни Simple Smile

Прекрасен ден момичета, нищо, че е дъждовен Simple Smile))

# 381
  • Мнения: 288
Момичета, обръщам се към тези които са дали оризова каша - сами ли я приготвяхте или я купихте? Изобщо как се прави това чудо вкъщи?

# 382
  • София / Костинброд / Годеч
  • Мнения: 56
Момичета, обръщам се към тези които са дали оризова каша - сами ли я приготвяхте или я купихте? Изобщо как се прави това чудо вкъщи?


Купих на Слънчо,  правих според опаковката,  много лесно се прави ама е много гадна /пробвам всичко преди бебето Simple Smile/. Нещо плодче ще сложа следващия път Simple Smile

# 383
  • Мнения: 1 786
Пащърнака запича имайте предвид.
А за Фб - не всички имаме. Иначе доколкото знам група има.

# 384
  • Мнения: X
Аз оризова на Хумана купих, много хубав аромат имаше, не съм я опитвала де, но бебчо я хареса.
Пащърнакът не запича, нещо се бъркате, точно обратното помага при запек.

# 385
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Аз си правя каша сама от елда, но технологията е една и съща. Купувам си брашно от съответното зърно( ориз, елда, царевица) от био магазин. Порцията е две супени лъжици се накисват в около 160 мл вода за няколко часа. После варя до сгъстяване. Добавям около 20 мл ам( може и кърма) точно преди храненето. Днес мисля да добавя ябълка, че бебо нещо не ги харесва тия плодове, та се надявам така да хапне.

# 386
  • Мнения: 1 786
Аз оризова на Хумана купих, много хубав аромат имаше, не съм я опитвала де, но бебчо я хареса.
Пащърнакът не запича, нещо се бъркате, точно обратното помага при запек.
На мен пащърнакът ми запече и двете деца, но може и да си е до дете.

# 387
  • Мнения: 6 939
И в нашия случай разхлабва.

# 388
  • Мнения: 16 871
И при нас действа освобождаващо на коремчето.

Аз кашите си ги правя сама като взивам съответното брашно и разбърквам с топла вода. Същият принцип като готовите.

# 389
  • Мнения: 1 786
Хм, така като слушам явно ние сме извън стандарта с тоя пащърнак Simple Smile Аз сега като взех за първи път бебето издумка цяло бурканче и после една седмица не мога да я оправя...може пък да съм й дала много, знам ли...

Общи условия

Активация на акаунт