Парфюмни размисли и страсти - 215

  • 116 165
  • 744
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 17 546
Дами, мисля че всяка уважаваща себе си парфюмна вещица, трабва да притежава този парфюм. Открийте от къде да поръчаме един контейнер, отстъпката ще е удобна за всички! Crazy
https://www.fragrantica.com/perfume/Suleko/Baba-Yaga-23332.html

# 166
  • Мнения: 7 054
Дами, мисля че всяка уважаваща себе си парфюмна вещица, трабва да притежава този парфюм. Открийте от къде да поръчаме един контейнер, отстъпката ще е удобна за всички! Crazy
https://www.fragrantica.com/perfume/Suleko/Baba-Yaga-23332.html

 Joy Joy

P.P. Не помня коя от вас питаше за Zara Fig. Вчера бях в два магазина на Зара, не го открих.

# 167
  • Мнения: 390
Взех си Tenue de Soiree Grinning  парфюмът е пълна презентация, помпон, верижка, капачка...и е красотааааа Heart Eyes
Нищо общо с Гучи, за което съм безкрайно благодарна.  Малко напомняне за Ботега Венета, но в един прекрасен плодово-карамелен вариант, вълшебен ирис, леко камфорово пачули, не усещам роза и съм щастлива Flowers Hibiscus Пожелавам си вълшебни нощи ...добре и дни Innocent Благодаря за прекрасното ревю, което ме нахъса да го взема Heart

Лили...аз съм ЗА! Бабая Ягая да я притежаваме!!! Бройте ме във вещерската компания Joy

И...благодаря за темата Flowers Rose
Пролетта ще я разнообразявам с всичко, което ми попадне, но трайно нося Шанел Шанс тендър и Габриел.

Ох...а сега се появи фин велур и ....размечтах се пък, а не е честно има още до края на работния ден, а никой кхъм....колега не става за проба JoyInnocent

# 168
  • Франция
  • Мнения: 898
Дами, мисля че всяка уважаваща себе си парфюмна вещица, трабва да притежава този парфюм. Открийте от къде да поръчаме един контейнер, отстъпката ще е удобна за всички! Crazy
https://www.fragrantica.com/perfume/Suleko/Baba-Yaga-23332.html
Heart Eyes А като видях и парфюмера, клъвнах на секундата! Изчетох с удоволствие сайта им и сега се чудя дали да си поръчам комплекта с проби, или да си стоя на ината и да чакам запознаване на живо някой ден.

Klodilia, не се притеснявай за поръчката, няма да те разочарова Simple Smile Аз също не съм го отписала окончателно все още, колкото и да се обяснявам, че не е за мен Smiley Само да се събудя секси блондинка някоя сутрин!

kovatcheva, Мемо са си твои парфюми отвсякъде, смятам аз, понеже ЛМ много ги харесва също Stuck Out Tongue всичките им удове и кожи особено. Подарих му собствения си Shams Oud преди време, нямаш представа как божествено му стои Heart Последно разнасях проба от Eau de Memo - много красив цитрусов бял чай с кожена подложка.

Честити Гутали на всички! Simple Smile

P.S. Апропо, пак е февруари и Мадам Патрисия изкара нов парфюм:
https://pnicolai.com/boutique/cap-neroli/
Ха, да видим сега докъде ще ми стигнат всичките обещания и резолюции! Simple Smile

# 169
  • Варна
  • Мнения: 677
kovatcheva,
развалих ти сега парфюмния мир (ако въобще си имала такъв Simple Smile),но пък да си го носиш със здраве и да му се радваш на Ilha do Mel. Продължавай да разказваш за другите пробички. Аз съм ужасно любопитна за "кожените им аромати" и особено за Russian, Irish , Italian Leather. Който ги е тествал, ще се радвам да сподели.
Всъщност имах възможност при една поръчка да добавя тези проби, но ми писаха, че тестерите им били празни и ми изпратиха на тяхно място Ilha do Mel, Siwa , Granada, честно казано не ме грабна нещо  толкова много.

Нимфеа, честито.
Радвам се за всички с новопридобитите Гутали и малко, ама много мъничко завиждам Rolling Eyes

Лили, тя и пирамидата и е интересна на тази Баба Яга, обаче цената е мноооого сериозна, ако правилно виждам, още не съм станала далекогледа.
http://suleko.com/shop/index.php?id_product=31&controller=pr … uct&id_lang=2

Klodilia, непременно да разкажеш за Aedes De Venustas Cierge de Lune.
BalloonBalloonBalloon

# 170
  • София
  • Мнения: 13 143
И аз съм за Баба Яга. Рускините много ползват и една Малиа. Тя им напомняла аромата на вещерски огньове.

По-горе имаше въпрос за пипер. Аз обичам пиперени аромати.
Бих препоръчала: Chloe Eau de Parfum Intense, Ma Dame Eau de Parfum Jean Paul Gaultier, Black XS for Her Paco Rabanne, Gucci Guilty, Ofresia Diptyque.

Аз пък днес не уцелих времето. Рязко ми се приноси "обикновения" L'Amour Fou на Унгаро, заради къпините и го "изгубих" в студа. Sad Знам си аз, че е за късна пролет или ранна есен, но така ми се приискаха къпини. Препоръчайте ми някоя къпина за сегашното време.

# 171
  • Мнения: 2 843
И на мен ми пристигнаха Гуталите - с капачки, пухчета, с всичко.
На първи прочит Tenue de Soiree ми харесва повече от Nuit et Confidences. Първия изобщо не го бях пробвала, поръчах на сляпо, а се оказа, че е по-впечатляващ за мен, отколкото втория, за който имах някаква предварителна представа. Много добре усещам кожата в Tenue de Soiree, но е по-женствена, по-фина, отколкото в Ботега Венета, да кажем. Страшно ми харесва.

Сега Денси да каже дали сме получили оригинални продукти, сравнявайки с пробите от магазина, които има. Но каквито и да са, на мен ми харесват и ще си ги нося. Не мога да повярвам колко изгодно ги взехме.

# 172
  • София
  • Мнения: 970
Klodilia, не се притеснявай за поръчката, няма да те разочарова Simple Smile Аз също не съм го отписала окончателно все още, колкото и да се обяснявам, че не е за мен Smiley Само да се събудя секси блондинка някоя сутрин!
Благодаря ти, Йоан Владимир!  bouquet Секси блондинка няма да се събудя никога  Grinning , но тази сутрин потвърдих поръчката и по всичко личи, че ще си правим компания със Cierge de Lune.  Wink
Karie, aз писах снощи, доколкото успях, напоследък не ми идва отръки да описвам, ама това сигурно е, защото практикувам исихия по цял ден на работа и думите са ми все по-чужди в определени моменти.  Grinning Погледни и поста на Йоан Владимир, към който дадох линк, ако не си.  Hug Само мога да добавя, че наистина е много добре направен парфюм, комплексен и интересен. Пиши ми ЛС, ако искаш, мога да ти пратя пробичка, след като си прибера пратката - смятам, че по-добро от личен тест няма. Wink
Memo имат действително интересни неща, но цените са сериозни. Имат и комплекти малки травъл сетове, които са на по-ниски цени поне, но трудно се намират и разбира се, съотношението количество/цена е влошено. Аз се влюбих в Irish Leather преди време, хладен, чист и въздушен е при мен. Italian Leather също не е лош, но базата ми се стори прекалено семпла за моя вкус.  Peace Допадна ми и Quartier Latin Eau de Parfum. Но съм далеч от обстойното познаване на бранда и не знам дали бих инвестирала в цяла пълноразмерна бутилка скоро.
Попаднах на един "spin-off" бранд преди време, зад който стоят създателите на Мемо - Floraiku - както подсказва името, вдъхновен е от хайку и източни традиции (чаена церемония и т.н.). Флаконите са мечта, мисля, че дори ги сънувах няколко пъти.  Grinning На сайта им може да се види пълната презентация с кутията, да се прочетат хайкутата... Четох отзиви за самите композиции - ефирни, бледи, прозирни са повечето, което е логично предвид традициите, от които са вдъхновени и само това малко ме утешава, че вероятно няма да мога да ги тествам в обозримо бъдеще. Ще е чудесно все пак, ако някой се е докоснал до тях, да сподели. Simple Smile

# 173
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 511
Сега Денси да каже дали сме получили оригинални продукти, сравнявайки с пробите от магазина, които има. Но каквито и да са, на мен ми харесват и ще си ги нося. Не мога да повярвам колко изгодно ги взехме.

Сигурно ще са читави, Аглая! Радвам се за вас, Момичета и благородно ви завиждам!  Heart С удоволствие да си ги ползвате! bouquet

# 174
  • Мнения: 31 181
Напръскала съм се, разносвам, като се прибера вкъщи ще направя и паралелни тестове. Първоначално всичко е ОК. Ароматът е същият, бутилките идеални, няма грам спирт. Сега да проследим развитие и трайност.
Аглая смятам, че това е невероятен удар и страшно много ти благодаря, че сподели и достави огромна радост на много момичета. Златна си, благодаря!💕❤🌹♥


Направих паралелен тест един до друг на двете ръце, двата парфюма ръце, няма разлики в началото, никакви. Успокоих се. Peace
Да, и моите бяха лед студени с изпотени шишета и като се стоплиха са определено още по-хубави.

Последна редакция: чт, 08 фев 2018, 13:27 от densi

# 175
  • Мнения: 2 843
Благодаря, Бела! Денси - и на теб за включването!

Толкова е хубав Tenue de Soiree, че имам чувството, че ще стане парфюмният ми подпис. Досега беше Берлинчанката на Серж - също купена на сляпо. Изобщо - като се замисля - най-успешните ми покупки се оказват тези, които съм направила без предварителен тест, само по описания. Дотук имам голям късмет.

Като пристигнаха, парфюмите бяха много студени - забелязала съм, че като престоят на по-нормална температура вкъщи, се усеща в по-голяма пълнота истинският им аромат. Сега, като се стоплиха и пак ги пробвах, са още по-хубави. Nuit et Confidences ми прилича малко на Шалимар Суфле (или както там се произнася), а Tenue de Soiree ми е неповторим, направо съвършен.

# 176
  • София
  • Мнения: 4 307
harpalike, получи ли си Мис Диор-а. Разкажи по- подробно, ако може Blush

Да, вчера си го взех и пробвах само за вечерта,  затова не мога да пиша много за него. Днес прецених, че ми се носи нещо по-като за влажен ден и не го сложих, макар че много се изкушавах.

Базата ми за сравнение е много винтидж Miss Dior декантер, който майка унаследи от сестрата на баба (произведен е преди повече от 20 години може би), т.е. леко е поизветрял.
Esprit de parfum е направен с много уважение към оригинала, както и тоалетната вода, която я преиздадоха 2 години по-рано, но е по-интензивен и предполагам по-траен. След пръскане върху кожата остава малко мазен филм, което може би е от етеричните масла. Отварянето е с много силен галбанум - усещам го лимонов, но и с много осезаема зелена част - като на току-що откъснато стебло, зелено, горчиво-стипчиво.
Това, което успях да изчакам от развитието му преди да отида в банята за душа преди лягане, е средата, която е побъркващ жасмин - едновременно дистаниращ (не, не е секси, не е мръсен, тъкмо обратното) и примамващ да го миришеш още и още. Базата и на тази версия очаквам да е много балсамово-красива, всъщност тя ми е любимата част от композицията, но за нея мога да пиша друг път.  
Парфюмът е много ретро шипър. Ако сте имали работеща градска баба (една от онези забързани и оправни жени, които винаги бяха костюм и токчета, ондулирани и с маникюр), много е вероятно да го познавате от нея и да не го познаете като свой. Аз самата не съм убедена, че ми подхожда, но го обичам и току виж си го ползвам като ароматерапия.

ПП: Баба Яга и на мен ми е любопитна Simple Smile

Последна редакция: чт, 08 фев 2018, 13:28 от Harpalike

# 177
  • София
  • Мнения: 849
Баба Яга я искам дори само заради реакциите като ме питат с какво съм и отговоря С Баба Яга  hahaha hahaha hahaha

# 178
  • София
  • Мнения: 13 143
Има ли някой, който вече да е пробвал Шопард - Колекцията или Райските градини, който и да е от 8-те аромата?

# 179
  • Мнения: 31 181
Баба Яга я искам дори само заради реакциите като ме питат с какво съм и отговоря С Баба Яга  hahaha hahaha hahaha
И аз! Mr. Green
И аз съм за Баба Яга. Рускините много ползват и една Малиа. Тя им напомняла аромата на вещерски огньове.
Ковачева има и е правила невероятно ревю на Малия. Интересен парфюм е определено.


Аз съм ужасно любопитна за "кожените им аромати" и особено за Russian, Irish , Italian Leather. Който ги е тествал, ще се радвам да сподели.
Всъщност имах възможност при една поръчка да добавя тези проби, но ми писаха, че тестерите им били празни и ми изпратиха на тяхно място Ilha do Mel, Siwa , Granada, честно казано не ме грабна нещо  толкова много.
Всичките кожи на Мемо са невероятно хубави, сложни, изискани и притегателни парфюми. Любима ми е Италианската, в която се усещат много добре доматени стъбла освен ванилия и кожа. Парфюмът е топъл, но зеленината от стъблото го прави интересен, запомнящ се и различен. Като ги пробвах за първи път акъла ми взе той. Имам сериозно количество и го пазя за специални моменти, защото е различен и ми носи прекрасни усещания. Не е необходимо да споменавам, че има отличен интензитет, излъчване и трайност от над 14 часа.

Последна редакция: чт, 08 фев 2018, 15:53 от densi

Общи условия

Активация на акаунт