СМГ "Паисий Хилендарски" - тема 10

  • 128 119
  • 749
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 197
Не знам дали си струва да отговарям на хора нямащи общо с училището....
1. Къде видяхте обявен конкурс за ИД?
2. По какво съдите, че не знаем какво искаме? Допуснете за миг, че не сте наясно с нещата.

# 211
  • Мнения: 5 425
Нищо общо е силно казано. До миналата година бях в обществения съвет на това същото училище. Това, което почвате да  го сърбате сега се готви от две години насам.
Колкото до това, че не съм наясно, прочетете постовете ми от миналата година. Още тогава беше очевидно, че ще видите проблема, който дискутирате сега.
Дробихте дружно и двата лагера, сега ще сърбате. И по-точно, ще сърбат тези, които подкладоха огъня, а вие ще преглъщате суха плюнка, докато духате на опарените си пръсти.

# 212
  • Мнения: 197
Нищо общо е силно казано. До миналата година бях в обществения съвет на това същото училище. Това, което почвате да  го сърбате сега се готви от две години насам.
Колкото до това, че не съм наясно, прочетете постовете ми от миналата година. Още тогава беше очевидно, че ще видите проблема, който дискутирате сега.

Ще се поправя - нямате нищо общо със СМГ от една година.
А постовете Ви са пълни с общи приказки, безполезни за родителите на децата в СМГ.

# 213
  • Мнения: X
Нищо общо е силно казано. До миналата година бях в обществения съвет на това същото училище. Това, което почвате да  го сърбате сега се готви от две години насам.
Колкото до това, че не съм наясно, прочетете постовете ми от миналата година. Още тогава беше очевидно, че ще видите проблема, който дискутирате сега.

Ще се поправя - нямате нищо общо със СМГ от една година.
А постовете Ви са пълни с общи приказки, безполезни за родителите на децата в СМГ.

И какво от това? Оспорваш правото да се изказва мнение по очевидни и публично известни факти? Ползването на услугите на СМГ не ограничава правото на мнение по въпроси, касаещи СМГ. Да не говорим, че правилника за допълнителните занимания в общинските училища касае всички и е публично оповестен акт.

А вашите постове са пълни с тотална шизофрения и раздвояване на личността. Упс, пардон, радвояване на позицията.
Вярно е това, което казва Ежко. Сърбате попарата, която си надробихте миналата година. В настоящата ситуация аз лично не смятам за нормално(а дори го смятам за много нагло) който и да било да претендира към учителите в курсовете да отделят и стотинка под формата на дарение за СМГ. Искахте регламент за наема, имате регламент за наема. Точка.

# 214
  • Мнения: 5 425
Правото е на силата, а силата я прави обединението. Родители и учители се цепят в момента на люспички и разчитат на правото...
Децата в СМГ, бог да им е на помощ. Щото болшинството от родителите им са или пасивни или не виждат по-далече от знамето на агитката си. А учителите (доколкото са останали) се спасяват поединично.

# 215
  • Мнения: 344
Караниците както видяхме се отразяват лошо и за училището.Почва да ме хваща страх от толкова скандали да не се съсипе единственото свястно държавно училище...

# 216
  • Мнения: 5 425
Слава богу, не е единственото. Имаме и НЕГ и ГПЧИЕ и 73-то ... Което не значи, че следва да бъде съсипано.

# 217
  • Мнения: 2 687
Това,че не е единствено,не е причина да не ти пука! А за периода 5-7 клас е единственото. Според мен е редно да се отделят средства за самото СМГ. все пак са трхни учители, а не самосиндикални.  Печели се дори само от марката СМГ в ООДто, а и самите учители печелят от това,че са семегейски.

# 218
  • Мнения: X
Това,че не е единствено,не е причина да не ти пука! А за периода 5-7 клас е единственото. Според мен е редно да се отделят средства за самото СМГ. все пак са трхни учители, а не самосиндикални.  Печели се дори само от марката СМГ в ООДто, а и самите учители печелят от това,че са семегейски.

Редно по какви правила? А СМГ не печели ли от тях? СМГ им плаща заплата заради печалбата, която има от тях. А те пък плащат наем за печалбата, която имат от използване на сградния фонд. Пито, платено. Когато някой реши да патентова марката СМГ, може да изисква използващия я да му плаща възнаграждение(ако я използва). До тогава горните взаимоотношения са уредени чрез изплащане на работна зплата и наем. Всичко останало е удряне по тънката струна. Но да твърдите, че ползите са едностранни само за учителите е абсурдно. Тези учители са капацитет, който е чест да бъде наличен в кое и да е училище.

Като сте толкова загрижени за СМГ вие родителите - дарявайте вие. Децата ви все пак учат там.

# 219
  • Мнения: 2 687
За мен процент от печалбата да е за СМГ не е дарение, а сътрудничество-партньорство, редно е така, а не от състрадание. Все пак ако не са учители в СМГ мислиш ли,че така ще се съберат такава голяма силна група и масова и да могат най-добре да подготвят децата, вкл чрез пробни изпити... Много ги уважавам и вероятно са се издразнили яко на миналогодишната ситуация - но все пак вярвам,че може и трябва да се намери междинен вариант, в който курсовете да са от полза на учикището и допълнителен доход за учителите.

# 220
  • Мнения: X
За мен процент от печалбата да е за СМГ не е дарение, а сътрудничество-партньорство, редно е така, а не от състрадание. Все пак ако не са учители в СМГ мислиш ли,че така ще се съберат такава голяма силна група и масова и да могат най-добре да подготвят децата, вкл чрез пробни изпити... Много ги уважавам и вероятно са се издразнили яко на миналогодишната ситуация - но все пак вярвам,че може и трябва да се намери междинен вариант, в който курсовете да са от полза на учикището и допълнителен доход за учителите.

На какво основание се предлага % от печалбата да отива за СМГ. СМГ има ли дял в ООД-то? Май не се разбираме. Дали ще са група или не, заради капацитета си те пак могат да печелят от дейността си навсякъде. И са в СМГ, защото обслужват интереса на СМГ(освен своя). Обучават бъдещите ученици на училището. Благодарение И на техния труд в курсовете в училището учат невероятно подготвени деца. По твоята (абсурдна) логика пък СМГ трябва да им заплаща допълнително за услугата в училището да постъпват деца на толкова високо ниво.

Няма редно и нередно. Има правила. По кое правило ООД - то трябва да остделя % от печалбата си като дарение на СМГ? Не осмисляте ли, че ако направят дарение някой пък може да каже, че това е конфликт на интереси и подкуп. Wink

# 221
  • Мнения: 2 687
Правилата се променят. Все някои ги е създал настоящите. Simple Smile

# 222
  • Мнения: 5 425
Правилата се променят, но природните закони - не.  Като се обедините, може и да ви се чуе думата. А после, като намерите начин да осигурите достойни доходи и разумен контрол, току виж сте запазили и подобрили нивото на учителите (не само тези по математика). Дотогава - тъмней душо, черней кожо.

# 223
  • Мнения: X
Правилата се променят. Все някои ги е създал настоящите. Simple Smile

Така е, но и тази, и миналата година правилата все не са ви изгодни и удобни. Но както и да се променят, нали ясно осъзнавате, че няма никаква гаранция, че парите пак ще се изразходват за дейности, които вие искате да бъдат финансирани. Ще се изразходват където кажат компетентните органи. А такива не са нито сружения, нито сборище от вечно недоволни родители.  А и да искате едно ООД да ви дава % от печалбата без да сте му сред собствениците на дялове по никои правила и никога няма да може да се случи, ако самото ООД не реши.

# 224
  • Мнения: 2 687
Мисля,че последното е ясно. А пък да слагаш всички дали са доволни или не - то угода нема. Да седнат да се разберат ООДто с директора - вече е друга бира. Пък ако се включи и МОН - съвсем. На родителите е ясен интересът - децата. Мисля, че и на другите това трябва да е - и вярвам,че на повечето учители на СМГ и директое - е.

Общи условия

Активация на акаунт