СМГ "Паисий Хилендарски" - тема 10

  • 128 175
  • 749
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 4 263
Навремето  казваха в СМГ, че ако успехът  падне по 4 ще  връщат децата в кварталните училища.Така и не видях дете с успех под 4 и не знам доколко това е било само сплашване.
Дано има промени,щом министърът е решил да свика рбоатна група. Другото, което не ми хареса е, защо хора с по 20 точки на ОМТ-то протестират, че тяхното не е прието.Трябва да съчувстваме ли що?И защо сега излизат тези постове за журналистката, която предпочела да запази рбаотното си място вместо да изкара на светло детето връзкарче във фейса? Разбрахме, че пише каквото и кажат, но какво ни занимава с драмата си.

# 631
  • Мнения: 106
именно защото е общинско (демек има намеса на държавна институция) тази порочна практика няма да се прекрати. Тя цялата държава е базирана на модела "по втория начин". Аз лично тази година знам за две деца, които влязоха със скандално нисък резултат, не са социално слаби, не са със СОП, но са вътре...

# 632
  • Мнения: 864
В много ЧУ ако успехът ти по базови предмети падне под 4.5, следва прекратяване на договора. Мисля си, че това е изключително адекватен подход за спасяване от деца, чието място не е в СМГ, както и спасяването на самите деца от амбициите на собствените им родители. Не знам дали има законови пречки, предвид че СМГ е общинско училище.

Тинкърбел, а каква е процедурата за прехвърляне на отпаднали ученици от ЧУ и такива, които доброволно са решили да се махнат? По какви наредби могат да отидат в ДУ? Трябва ли да е задължително със същия профил или се държат приравнителни?

# 633
  • В офиса
  • Мнения: 4 023
Миши-Тети, не съм се интересувала какво се случва, ако на някое дете му прекратят договора. Мисля, обаче, че повечето родители отново избират да продължат в друго ЧУ. Не мисля и че това има връзка с темата за СМГ.

# 634
  • Мнения: 864
Тинкърбел, направих връзка с надплановия прием, защото може би част от тези деца се насочват и към държавни училища. Затова ми стана любопитно по каква наредба ги приемат в ДУ. По мое време можеше да се прехвърлиш в друго училище само, ако има свободно място. Сега знаете ли дали е отменено това изискване?

# 635
# 636
  • София
  • Мнения: 2 768
Дано да се пристъпи с реални действия и ефективни мерки, а не остане само гол популизъм.

# 637
  • Мнения: 106
Дано да се пристъпи с реални действия и ефективни мерки, а не остане само гол популизъм.

[/
За съжаление за миналите набори няма да има справедливост.....
Жалко е, че на децата ни им се наложи да се сблъскат с тази очеизвадна несправедливост, а именно неговото приятелче с много по-нисък резултат е горд ученик на СМГ, а за нас остана горчивия вкус на провала...

# 638
  • Мнения: 21 455
Статията е пълна с неточности по отношение на сегашното положение. Надявам се поне да отразява точно идеите за предстоящите промени. Как ще бъдат реализирани те, ще видим, когато бъде публикуван проектът за изменение на Наредба 10, а това няма да стане веднага.

# 639
  • Мнения: 864
Дано да се пристъпи с реални действия и ефективни мерки, а не остане само гол популизъм.

[/
За съжаление за миналите набори няма да има справедливост.....
Жалко е, че на децата ни им се наложи да се сблъскат с тази очеизвадна несправедливост, а именно неговото приятелче с много по-нисък резултат е горд ученик на СМГ, а за нас остана горчивия вкус на провала...

Какво ще рече "няма да има справедливост"? Никой не обещава, че ще се приемат деца под чертата на мястото на нерегламентирано приетите. Който се справя добре със задачите и има талант, пак ще си влезе. Останалите може би имат други, много по-силни страни.

# 640
  • Мнения: 106
Дано да се пристъпи с реални действия и ефективни мерки, а не остане само гол популизъм.

[/
За съжаление за миналите набори няма да има справедливост.....
Жалко е, че на децата ни им се наложи да се сблъскат с тази очеизвадна несправедливост, а именно неговото приятелче с много по-нисък резултат е горд ученик на СМГ, а за нас остана горчивия вкус на провала...

Какво ще рече "няма да има справедливост"? Никой не обещава, че ще се приемат деца под чертата на мястото на нерегламентирано приетите. Който се справя добре със задачите и има талант, пак ще си влезе. Останалите може би имат други, много по-силни страни.
Означава нерегламентирано влезнали те не трябва да са там. Те също трябва да си понесат кръста на провала. За тези, които са се справили евала и заслужават клас с 28, а не 32 деца!

# 641
  • Мнения: 864
Тоест, не искам аз да съм добре, а Вуте да е зле Simple Smile

ПП Много тежки думи използвате - "да си понесат кръста на провала"!?!? Това са 10-годишни деца все пак. Родителите са тези, които трябва да възпитават и да дават пример.

# 642
  • София
  • Мнения: 1 285
Нека погледнем нещата позитивно.

Много по-важно е това дългогодишно безумие с надплановия прием да спре. Дано наистина се направят необходимите промени и дано да се спазват. Въпреки че едно гласченце ми нашепва, че българинът винаги намира цаката на нещата.

По въпроса за "Вуте", мисля, че до тук, каквото било, било. Не бива да се рови и да се наказва.

Случаят с моята дъщеря е на принципа "Всяко зло за добро". Тя не успя след четвърти клас. Сега си давам сметка, че не е била узряла за това. Но, няма да спра да повтарям, попадна в чудесно училище, в прекрасен клас и периодът 5-7 за нея ще остане като светъл спомен с добри приятелства.

Това, което искам да кажа е: Гледайте позитивно! Преодолейте горчивината и търсете възможно най-доброто спрямо вашите си деца занапред. И отново - дано порочната практика да бъде прекратена.

Осмите класове са по 28 деца.

# 643
  • София
  • Мнения: 2 768


Осмите класове са по 28 деца.
Струва ми се, че пак са над норматив. До колкото помня регламента е 22 деца+10% при разрешение от РУО.

# 644
  • Мнения: 864
Цитат на: звездица link=topic=10169u60.msg37835642#msg37835642 date=1544167625


Осмите класове са по 28 деца.
Струва ми се, че пак са над норматив. До колкото помня регламента е 22 деца+10% при разрешение от РУО.

26 трябва да са. От 9-ти клас започват да се увеличават.

Общи условия

Активация на акаунт