Във Велинград с дете?

  • 10 503
  • 37
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 3 688
искаме да отидем за няколко дена на почивка там,но ще ни е за първи път и ще се радвам ако споделите малко повече впечатления за града и местата за почивка с дете.
Иска ми се да има басейн с минерална вода в който да се потопим и тримата местенце където да се разхождаме и хубав ресторант за похапване.
Препоръчайте ми нещо Hug

# 1
  • Мнения: 583
аз лично харесвам хотелчетата в гората-хубав такъв е ''велина''. в централната част са луксозните-''двореца'', ''рич''- в него не съм била, но знам, че предлагат детегледачка за малкото. в механата към хотела готвят хубаво, но последният път малко се поизложиха. иначе и там докато се хранехме сервитьорката забавляваше малката/по нейно предложение/.и в трите има басейни. пропуснах да кажа за ''камена''-също в гората с външен и вътрешен басейн, не е луксозен, но е чисто. там кухнята ми хареса, има и стая с електронни игри за децата, но е доста голям и в почивните дни има много хора.това е,което аз съм опиала. дано съм била полезна Hug

# 2
  • Мнения: 5 622
Ще следя и аз темата, защото юни месец и ние ще ходим там с детето  Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 469
Гласувам с две ръце за "Велина"
На децата много им харесва

# 4
  • Мнения: 1 547
Във "Велина" е подходящо да отидете с дете, но побързайте да си направите резервация, защото обикновено хотелът е пълен месеци напред. И не се хранете в ресторанта към хотела. Вярно, спомените са ми преди 2 години, но малки количества, ниско качество и високи цени. Мисля, че ще намерите подходящи местенца за хапване в града.

# 5
  • Мнения: 5 622
 Дайте някой линк към Велина де...  Wink


П.С. Аз май намерих- Велина

# 6
  • Мнения: 5 622
 Eто пак хотел Велина

На мен лично ми се струва адски скъпо. И има огроомни ценови разминавания между официалния сайт и информацията за хотела, която дадох в горния си постинг

# 7
  • Мнения: 234
От много години ходим във Велинград хотел Велина.Според мен като разположение това е най-добрия хотел.Относно цените - вярно , тази година са завишени поради ремонта който беше направен.И ресторанта го оправиха има вкусна храна , приготвят и храна за бебета и малки дечица.При лошо време на разположение е вътрешния басейн.А малките дечица могат да си играят в джакудзито до насита.Спокойно е и много приятно.

# 8
  • Мнения: 234
до БУБА: тези снимки на хотела са стари!

# 9
  • Мнения: 278
МОЖЕ И В ЧАСТНИ ХОТЕЛЧЕТА  ДА ОТСЕДНЕТЕ И ДА ПОЛЗВАТЕ ГРАДСКИЯ ПЛАЖ ИЛИ ЧАСТНИЯ БАСЕЙН В КАМЕНИЦА.В ЦЕНТЪРА ИМА НОВ ХУБАВ ХОТЕЛ НО НЯМА БАСЕЙН ВСЕ ОЩЕ.СВЕКАРВА МИ ЖИВЕЕ ТАМ И НИЕ ЗАМИНАВАМЕ ЖИВОТ И ЗДРАВЕ НА 24.05 С БЕБКА ЗА СЕДМИЦА.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 100
вчера се върнахме от там с децата! В момента е разкошно във Велинград, и за плаж става и не е прекалено горещо!
Бяхме я хотел Олимп! много е хубав, има всички удобства и лукс. На един хълм е и е малак рай! скъпичак е хотела, но се заслуважа!

# 11
  • Мнения: 234
Ybag , ако знаеш само как ти завидях.....това е единственото място където си почивам истински,ама пуста работа.... Cry

# 12
  • София
  • Мнения: 2 100


Това е гледка от басейна на хотела.


охххххххххххх как искам пак там , а не тук в офисаааааааааа! smile3514 smile3514 smile3514

# 13
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Още един глас за Велина. PeaceСтрахотно е,а храната е с добро качество(поне за моя вкус Wink).Хем си в гората,хем в града.Последно бяхме там януари,а лятото към края на юли пак. Simple Smile

# 14
  • Мнения: 5 622

 80 лв за двойна стая не е ли страшно много бе момичета?  Rolling Eyes

до БУБА: тези снимки на хотела са стари!

Ами това намерих, това пуснах. Единия сайт е до колкото разбирам офоциалния на хотела. Бива ли и там да не сменят снимките  Shocked

Според мен каквито и да са сега стаите, 80 лева ми се струва множко на вечер. Все пак никой не отива за една нощ, нали?  Close

# 15
  • София
  • Мнения: 6 571
http://www.hotelelbrus.com/ocms/opencms/bg_menu/hotel/restourant.html на мен това ми се струва прилично, аз лично съм се насочила към апартамента 279 лв за 5 нощувки + закуски. Собственикът ми предложи и кошарки Чико за да не влачим нашите. Ако останат манги след Албена, заплануваните ремонти и кръщенето на момите #Crazy - септември сме там.  Peace

# 16
  • Мнения: 5 622
http://www.hotelelbrus.com/ocms/opencms/bg_menu/hotel/restourant.html на мен това ми се струва прилично, аз лично съм се насочила към апартамента 279 лв за 5 нощувки + закуски. Собственикът ми предложи и кошарки Чико за да не влачим нашите. Ако останат манги след Албена, заплануваните ремонти и кръщенето на момите #Crazy - септември сме там.  Peace

Bibi, този хотел е екстра направо  Peace И цената за двойна стая е повече от прилична-36 лева. Има и басейн и всичко. Изглежда много добре. АКо има места, може и ние юни месец да се възползваме от него  Wink

Мерси, че сподели   bouquet

# 17
  • София
  • Мнения: 6 571
Бубе, собтвеника каза месец предварително, уж да е сигурно, но нали знаеш, че понякога преувеличават, а и сега всичко се е юрнало към морето. Всъщност една мама от форума го похвали, ама не й запомних ника за да й благодаря !  Embarassed за цените го питах - актуални са. Peace

# 18
  • Мнения: 5 622
Бубе, собтвеника каза месец предварително, уж да е сигурно, но нали знаеш, че понякога преувеличават, а и сега всичко се е юрнало към морето. Всъщност една мама от форума го похвали, ама не й запомних ника за да й благодаря !  Embarassed за цените го питах - актуални са. Peace

Как месец бе?  ooooh! Ужас.. А дано си права, че всички са се запътили към морето, че иначе увиснахме.... ooooh!

# 19
  • София
  • Мнения: 6 571
Как месец бе?  ooooh! Ужас.. А дано си права, че всички са се запътили към морето, че иначе увиснахме.... ooooh!
звънкай, звънкай не се дреж за главата  Laughing

# 20
  • Мнения: 2 214
Велина Peace още повече че сега е след ремонт!

# 21
  • Мнения: 5 622
http://www.hotelelbrus.com/ocms/opencms/bg_menu/hotel/restourant.html на мен това ми се струва прилично, аз лично съм се насочила към апартамента 279 лв за 5 нощувки + закуски. Собственикът ми предложи и кошарки Чико за да не влачим нашите. Ако останат манги след Албена, заплануваните ремонти и кръщенето на момите #Crazy - септември сме там.  Peace

Направихме резервации ние в Елбрус  Wink За мен 80 лева за стая във Велина са ужасно много. Още повече, че ние само във Велинград ще сме 3 дена(взехме пакет за тези 3 дни от хотела), останалите 3 нощувки ще сме на друго място и ако отделя за вечер 80 лева във Велинград какво ли ще остане за другите места не знам....

# 22
  • Мнения: 1 180
С децата сме ходили във Велинград в хотел "Рич" /около 90 лв. със закуска/ - мноооого съм доволна , даже ни осигуриха бавачка едната вечер. В "Олимп" също е много хубаво, в "Двореца", в "Абир" /супер лукс, но няма вътрешен басейн/. Чувала съм и за хотел "Лайт" че много хубав, но мисля, че и той е на тия цени - около 90 -100 лв.

# 23
  • Мнения: 5 622
С децата сме ходили във Велинград в хотел "Рич" /около 90 лв. със закуска/ - мноооого съм доволна , даже ни осигуриха бавачка едната вечер. В "Олимп" също е много хубаво, в "Двореца", в "Абир" /супер лукс, но няма вътрешен басейн/. Чувала съм и за хотел "Лайт" че много хубав, но мисля, че и той е на тия цени - около 90 -100 лв.

Помня, че бяхте ходили там. Даже линкове ми беше давала тогава за тези СПА хотели. Елбрус също е СПА. Сигурно не е чак такъв лукс като Рич и другите, но съм сигурна, че няма да е никак лошо  Wink

# 24
  • Мнения: 1 180
Е, ще чакаме отзиви! Аз не държа на лукса, а на удобството и хигиената! /е, не се отказвам и от дребни глезотийки, ако ми падне! Wink/

# 25
  • Мнения: 527
Направихме резервации ние в Елбрус  Wink
Бубе, не видях никъде цената на басейна да влиза в цената на стаята, отделно ли се плаща за басейн?
И на мен този хотел ми се струва с най-приемливи цени и условия, мислим и ние семейно да се възползваме от един пакет за 7 дни  Sunglasses.
Да пишете като се върнете как е.

# 26
  • Мнения: 5 622
Направихме резервации ние в Елбрус  Wink
Бубе, не видях никъде цената на басейна да влиза в цената на стаята, отделно ли се плаща за басейн?
И на мен този хотел ми се струва с най-приемливи цени и условия, мислим и ние семейно да се възползваме от един пакет за 7 дни  Sunglasses.
Да пишете като се върнете как е.

И аз не видях  Thinking И като се обадих, забравих да питам  Close Ще взема да питам и ще кажа...

Питах... външния минерален басейн е включен в цената, вътрешния се плаща допълнително-8 лева на човек  Shocked. На мен лично ми се стори странно  Thinking

То да ви кажа мен външния, че е външен не ме бърка. Нали водата пак е минерална и е топла..какво като е външен. Даже е по-гот  Wink

Абе ако някой не ме изпревари и да отиде преди мен, като се върна ще дам отзиви и снимки  Grinning

# 27
  • Мнения: 5 622

 Ей сега ми хрумна нещо-дали някой знае как е времето във Велинград юни месец? Защото в планината лятото закъснява както се казва и там става топло едва юли август....

А може би ще трябва да се обадя да питам в хотела като наближи пътуването, да се ориентирам горе-долу   Thinking

# 28
  • Мнения: 527
E, супер, че е включен външният басейн в тази цена, мен вътрешният юли месец едва ли ще ми трябва. А и както е писала Буба, след като водата е минерална, вън и студено да е, вътре във водата ще е гот.
Времето при всички положения ще зависи от времето в страната, като сигурно температурите ще са с 3,4 най-много 5  по-ниски, а вечер си става даже студенко.
Бубе, приятно изкарване, ние при всички положения ще ходим след вас, така че чакам с нетърпение да кажеш как е и да покажеш снимки.

Последна редакция: нд, 28 май 2006, 23:09 от villy

# 29
  • Мнения: 1 120
Ние последните 3 пъти когато сме били във Велинград, все отсядаме във х. Елбрус. Единственото нещо , което не ми харесва там е , че във външния басейн водата е студена SunglassesНо е поносимо и сме се къпали Laughing
http://community.webshots.com/photo/445669743/1445676743045301469pSyMSX

# 30
  • Мнения: 5 622
Ние последните 3 пъти когато сме били във Велинград, все отсядаме във х. Елбрус. Единственото нещо , което не ми харесва там е , че във външния басейн водата е студена SunglassesНо е поносимо и сме се къпали Laughing
http://community.webshots.com/photo/445669743/1445676743045301469pSyMSX

Ехеее, супер! Я тогава кажи как е заведението към хотела, кои външни заведения си струва да се посетят и въобще всичко интересно!

Как студена водата бре?Като се обадих днес и ги питах дали е топла и минерална, рекоха ДА  Rolling Eyes

Те затова така без пари външния, пък вътрешния 8 кинта  Close Мамицата им...

# 31
  • Мнения: 1 120
Ние последните 3 пъти когато сме били във Велинград, все отсядаме във х. Елбрус. Единственото нещо , което не ми харесва там е , че във външния басейн водата е студена SunglassesНо е поносимо и сме се къпали Laughing
http://community.webshots.com/photo/445669743/1445676743045301469pSyMSX

Ехеее, супер! Я тогава кажи как е заведението към хотела, кои външни заведения си струва да се посетят и въобще всичко интересно!

Как студена водата бре?Като се обадих днес и ги питах дали е топла и минерална, рекоха ДА  Rolling Eyes

Те затова така без пари външния, пък вътрешния 8 кинта  Close Мамицата им...

Ресторанта в Елбрус е малко тип столова. Ние там сме сядали само за безплатната закуска сутрин, коята е пребогата тип шведска маса.Вечер сме сядали по капанчетата из центъра-има доста такива.Най ми харесва заведението http://community.webshots.com/photo/445669743/1445676650045301469HSryuO , което е в близост до централния минерален плаж.
А колкото до външния басейн , повече от 24 градуса не е водата. Когато сме били там  винаги е бил празен и сме се къпали сами-кеф:)

# 32
  • Мнения: 5 622
Ресторанта в Елбрус е малко тип столова. Ние там сме сядали само за безплатната закуска сутрин, коята е пребогата тип шведска маса.Вечер сме сядали по капанчетата из центъра-има доста такива.Най ми харесва заведението http://community.webshots.com/photo/445669743/1445676650045301469HSryuO , което е в близост до централния минерален плаж.
А колкото до външния басейн , повече от 24 градуса не е водата. Когато сме били там  винаги е бил празен и сме се къпали сами-кеф:)

Бррр....значи е студена. Все едно в морето се къпеш...много странно, щото нали минералната е топла  Rolling Eyes

Мерси много за препоръчаното заведение, то е ясно, че няма да ядем в стола на Елбрус Joy

А стаите как са? Хубаво ли е? Или мизерия? Щото на снимките ми изглежда много добре, но като отидем там да не се окаже трагедия  #Cussing out

# 33
  • Мнения: 1 120
Ресторанта в Елбрус е малко тип столова. Ние там сме сядали само за безплатната закуска сутрин, коята е пребогата тип шведска маса.Вечер сме сядали по капанчетата из центъра-има доста такива.Най ми харесва заведението http://community.webshots.com/photo/445669743/1445676650045301469HSryuO , което е в близост до централния минерален плаж.
А колкото до външния басейн , повече от 24 градуса не е водата. Когато сме били там  винаги е бил празен и сме се къпали сами-кеф:)

Бррр....значи е студена. Все едно в морето се къпеш...много странно, щото нали минералната е топла  Rolling Eyes

Мерси много за препоръчаното заведение, то е ясно, че няма да ядем в стола на Елбрус Joy

А стаите как са? Хубаво ли е? Или мизерия? Щото на снимките ми изглежда много добре, но като отидем там да не се окаже трагедия  #Cussing out
Стаите са хубави, огромна спалня, тв с кабелна, баня с топла вода. Не е мизерия-споко.Ако изровя някоя снимка на стаята ще ти пратя. Имам тука една пак на входа на Елбрус http://community.webshots.com/photo/445669743/1445677030045301469WOrxAN

# 34
  • Мнения: 5 622

 Тази снимка я видах, като разглеждах по-рано албума.

Добре, че стаите са ОК. щото както казах на снимка в сайта изглеждат много добре  Rolling Eyes

# 35
  • Мнения: 5 622
в "Абир" /супер лукс, но няма вътрешен басейн/.


А виж какво пише в информацията за хотела:

Описание на хотела:
Гранд хотел АБИР е пет етажна сграда в нов архитектурен стил.
В комплекса: ресторант, лятна градина, виенска сладкарница – 50 места, бар, бар при басейна, румсървиз, химическо чистене, пране, открит и закрит басейн с минерална вода, външно джакузи, фитнес зала, охраняем паркинг.

# 36
  • Мнения: 5 622

 Сега разгледах отново хотел Рич и направо съм влюбена в него  Heart Eyes

Но за 3 нощувки там, пакета ще ни излезе 243 лева, а за цялото ни пътуване иначе, със всички нощувки, на нас ще ни излезе 196 лева  Wink (Общо 6 нощувки!)

Ех........

# 37
  • Мнения: 1 180
в "Абир" /супер лукс, но няма вътрешен басейн/.


А виж какво пише в информацията за хотела:

Описание на хотела:
Гранд хотел АБИР е пет етажна сграда в нов архитектурен стил.
В комплекса: ресторант, лятна градина, виенска сладкарница – 50 места, бар, бар при басейна, румсървиз, химическо чистене, пране, открит и закрит басейн с минерална вода, външно джакузи, фитнес зала, охраняем паркинг.

Ами ние бяхме там миналата есен, беше нов хотела. Определено нямаше вътрешен басейн, ама нещо ръчкаха  newsm78.... знам ли, сигурно са спретнали басейнче.... То иначе е тъпо на такова място да няма басейн....

Общи условия

Активация на акаунт