Мас или бебешко олио?

  • 5 614
  • 95
  •   1
Отговори
# 90
  • софия
  • Мнения: 495
Интересно ми е вас с какво са ви мазали като бебета?С Джонсън,Бюбхен или с МАС?!Защо да се отрича нещо,което хората са ползвали толкова години.

# 91
  • Мнения: 46 518
Интересно ми е вас с какво са ви мазали като бебета?С Джонсън,Бюбхен или с МАС?!

Със зехтин Mr. Green
Майка ми даже ми показа книгата, от която е чела, в нея черно на бяло си пише преварен зехтин, нищо, че е стара и от български автор.
Като родих, детската лекарка в болницата каза, че е с над 20 години стаж и през цялото време повтаря "Не мажете с мас", никога не се е препоръчвало от лекарите, нито от литературата, всичко идва от бабите ...

Забравих да добавя, че не е успяла да се пребори с бабите и все пак съм опитала от маста  Laughing за щастие без последствия  Peace

# 92
  • Мнения: 7 106
Интересно ми е вас с какво са ви мазали като бебета?С Джонсън,Бюбхен или с МАС?!Защо да се отрича нещо,което хората са ползвали толкова години.

Малко е несериозно това сравнение, защото да не забравяме че първите хора са  яли сурово месо и са ходили боси и голи, ама затова са живеели по 20-30 години максимум  Wink

# 93
  • Мнения: 14 654
да,никол е права.мазането с мас идва от бабичките.помня как всяка вечер след баня майка и баба ми ,хубавичко намазваха цялата ми сестра с мас и то разбъркана с аспирин-така било най-"убаво",защото детето се стопляло и не му било студено.навярно и мен са ме мазали с мас.ако трябва да се избира между мас и бебешка козметика-по-добре бебешка козметика(на мен лекарката ми препоръча зехтин)

# 94
  • Мнения: 1 883
Разбира се , че с олио - в кой век живеем  newsm78

# 95
  • София
  • Мнения: 2 493
дессии, ами мен не са ме мазали нито с едното нито с другото - с бебешко мляко са ме мазали (Па-Па или кавкото там беше). Майка ми е мазана със зехтин. Баба ми е родена на село, но е акушерка - КАТЕГОРИЧНО е против маста! По-добре със слънчогледово олио отколкото с мас! 

Общи условия

Активация на акаунт