Раждане в Майчин Дом - София (4 тема)

  • 117 391
  • 1 071
  •   1
Отговори
# 360
  • София
  • Мнения: 701
Няма нужда да го записваш, имаш право на придружител. В нашата групичка в сряда имаше един татко Simple Smile

Супер. Благодаря! Hug

# 361
  • Мнения: 202
Здравейте Мами.!
Термина ми е за 17 ноември но най вероятно по думи на АГ може и да родят по рано, бременна съм с двояйчни Близнаци момче и момиче.
Вчера моя АГ ми даде документи за хоспитализиране и каза истекът ли ми водите да тръгвам към болницата която съм избрала., раждането сме решили да е секцио тъй като не искам да рискувам по здравословни причини.
Въпроса ми е следния, тези документи като отидеме в МД им ги връчвам, но как стоят нещата след това какви процедури правят преди секциито и след него на кой етаж би трябвало да съм и бебчовците има ли как да са при мен както и тати дали ще го допуснат да идва да ни вижда.
Извинявам се за дългия пост, Благодаря предварително за отговорите.!! HeartKissing Heart

На въпросът с документите за секцио не мога да отговоря, но за останалото- можеш да избереш къде да те настанят след раждането- 7 или 12 етаж. На 12 етаж дават бебетата постоянно да са с теб, като там има двойни и единични стаи. Вие ще изберете каквото предпочитате, стига да има свободни. Там се плаща съответно 40 и нещо за двойна и 70 за самостоятелна на вечер, нещо такова беше. Аз бях в двойна. На 7 етаж не се плаща, но бебетата ги носят на 3 часа за хранене. На 12 етаж като цяло няма ограничение с посещенията, въпреки че по правило е от 16-18:00. Поне аз докато бях там в края на май месец, си влизаха хората доста свободно.   Леко възстановяване след раждането!

# 362
  • Мнения: 30
Здравейте, момичета Blush

Аз се включвам от друга тема с въпрос, за който май предимно мамите, раждали в Майчин дом, ще могат да ми помогнат.
Търся отзиви за д-р Мария Атанасова, която доскоро беше в МД, има ли някой, раждал при нея, особено секцио?

Ще съм благодарна за всяко мнение Heart

Желая ви от сърце прекрасно бременеене и леко раждане! Hug

# 363
  • Мнения: 9
Здравейте, на ден на отворените врати казаха ли какво трябва да се носи при постъпване в болницата или някой акон знае да сподели Simple Smile

# 364
  • Мнения: 8 943
И нищо да не си носиш, ще те приемат.
Носи си джапанки, нощница, салфетки или тоалетна хартия и телефон. Аз си носих кърпа и сапун за след клизмата, но акушерката ми даде много лигнин.
В отделна чанта си приготви багаж за престоя, друга нощноца, тоалетни принадлежности,  зарядно, памперси и мокри кърпи за бебето, може да ги вземеш с теб, може и таткото да ти ги донесе след като родиш.

# 365
  • Мнения: 9
Ок, благодаря, а дрехи за бебето какви носеше?

# 366
  • Мнения: 8 943
Те си имат там. Дрехи за бебето чак на изписването.

# 367
  • Мнения: 3
Здравейте Мами.!
Термина ми е за 17 ноември но най вероятно по думи на АГ може и да родят по рано, бременна съм с двояйчни Близнаци момче и момиче.
Вчера моя АГ ми даде документи за хоспитализиране и каза истекът ли ми водите да тръгвам към болницата която съм избрала., раждането сме решили да е секцио тъй като не искам да рискувам по здравословни причини.
Въпроса ми е следния, тези документи като отидеме в МД им ги връчвам, но как стоят нещата след това какви процедури правят преди секциито и след него на кой етаж би трябвало да съм и бебчовците има ли как да са при мен както и тати дали ще го допуснат да идва да ни вижда.
Извинявам се за дългия пост, Благодаря предварително за отговорите.!! HeartKissing Heart

На въпросът с документите за секцио не мога да отговоря, но за останалото- можеш да избереш къде да те настанят след раждането- 7 или 12 етаж. На 12 етаж дават бебетата постоянно да са с теб, като там има двойни и единични стаи. Вие ще изберете каквото предпочитате, стига да има свободни. Там се плаща съответно 40 и нещо за двойна и 70 за самостоятелна на вечер, нещо такова беше. Аз бях в двойна. На 7 етаж не се плаща, но бебетата ги носят на 3 часа за хранене. На 12 етаж като цяло няма ограничение с посещенията, въпреки че по правило е от 16-18:00. Поне аз докато бях там в края на май месец, си влизаха хората доста свободно.   Леко възстановяване след раждането!


Благодаря много, бяхте ми изключително полезни.!! Kissing Heart

# 368
  • Мнения: 337
На 7-ми етаж аз бях във ВИП стая за 120 лв на вечер. Всяка ВИП стая е различна. Имам снимки от моята.
Безплатните стай на 7-ми етаж изглеждаха много добре също - 3 легла в стая, общи бани и тоалетни за етажа.

# 369
  • София
  • Мнения: 2 583
На 12ти етаж за такава стая е 70 лв на вечер, същото като условия, но с по-стари мебели. Банята беше много чиста.

# 370
  • Мнения: 1 731
Понеже съм била няколко пъти на 12 етаж, не бързайте да скачате на скъпите стаи, защото в майчин дом не обичат да изписват веднага Simple Smile и редовно изкачат уж проблеми със здрави бебета Simple Smile та ще си платите като за луксозен хотел. Иначе за мен е престъпление, че все още има вариант бебето да не е при майката, още повече в болница, в която не се подкрепя изключителното кърмене по никакъв начин. Така, че искайте да сте на 12 етаж или във ВИП стая на 7мия. Има и един ВИП апартамент на 12тия, който наистина е скоро ремонтиран, но ми казаха че е "едва" 180 лева на ден Simple Smile

# 371
  • Мнения: 2 173
Не съм останала с впечатление, че не бързат да изписват. То си е пътека. Аз стоях 2 дни повече заради резултатите на детето, но то се роди по-рано, бяхме на антибиотик и чакахме посявките, плюс това, че беше и в кувьоз. И като идваха на визитация сутрин, всеки път ме питаше лекаря какво правя още тук, плажувам ли, ваканцувам ли, а места нямаше в двете отделения и все се ядосваха, че трябва да настаняват родилки в инвитро отделението или патологиите. А, за цената... Като не ти харесва има и други болници.

# 372
  • Мнения: 1 731
Вече ми е късно да пробвам и други болници, но мерси Simple Smile раждала съм нормално три пъти в майчин дом, така че говоря от моя опит Simple Smile

# 373
  • Мнения: 303
Може ли някой да каже, колко е платил ако е бил секцио и настанена във вип стая (наясно съм че са различни цени и е бил различен престоя, просто искам  малко яснота, че нещо съвсем се обърках Simple Smile )

# 374
  • Мнения: 116
Изписаха ни точно на 3тия ден, иначе изписват при здраво дете, което е започнало да наддава.
Тези три дни бях на 7ми етаж, това по никакъв начин не попречи на кърменето.
Малкия беше още с жълтеница и спеше много. На три часа си го взимах и си висеше на гърдата по един час. Не намирам престоя на 12 етаж за задължителен.

Общи условия

Активация на акаунт