" Дървото на живота" - повторение по Нова телевизия - тема 2

  • 38 633
  • 472
  •   1
Отговори
# 435
  • Пловдив
  • Мнения: 3 358
За Екатерина и Христо остана малко висящо дали наистина са сключили брак. Във Виена бяха с променени имена

# 436
  • Мнения: 1 652
За Екатерина и Христо , не е много ясна работата ,имат ли брак, под какви имена, къде и как е сключен,дали е валиден. Йордан нали каза в разговор с Христо ,че бракът в България е само в черква. Ясно е ,че разказвачът е внукът на Йордан и Яна.

Редакция

Последна редакция: пт, 23 фев 2018, 13:41 от alayne

# 437
  • Мнения: 2 502
За Екатерина и Христо , не е много ясна работата ,имат ли брак, под какви имена, къде и как е сключен,дали е валиден. Йордан нали каза в разговор с Христо ,че бракът в България е само в черква. Ясно е ,че разказвачът е синът на Йордан и Яна.

Внукът?

# 438
  • Пловдив
  • Мнения: 3 358
Внук е на Йордан и Яна

# 439
  • София
  • Мнения: 8 932
То стана ясно кой е разказвачът. Но това не променя факта, че детето (с брак или не) си е на Христо. И Панто би следвало и за него да се погрижи. Не знам как е в книгата, просто си разсъждавам.

# 440
  • Мнения: 2 502
То стана ясно кой е разказвачът. Но това не променя факта, че детето (с брак или не) си е на Христо. И Панто би следвало и за него да се погрижи. Не знам как е в книгата, просто си разсъждавам.


Ще се погрижи, ако надъханата комунистка потърси връзка с него и останалата част от семейството. А имайки предвид случилото се надали.

# 441
  • Пловдив
  • Мнения: 3 358
В книгата семейната история е доста различна. Само Йордан умира, докато децата му са малки, а Бела в книгата се казва Йонка и изобщо няма деца.

# 442
  • София
  • Мнения: 14 680

Ако е наш съвременник разказвачът , трябва да е правнук на Йордан.

# 443
  • Пловдив
  • Мнения: 3 358
Няма как да е правнук на Йордан, защото още в първи сезон казваше, че Асен Вълчев му е прадядо

# 444
  • София
  • Мнения: 13 138
Многократно в анонсите към сериите разказвачът повтаряше - прадядо ми Асен, дядо ми Йордан, братът на дядо ми - Христо Вълчев и др., а отделно поне 3 пъти чух, че се представи "Казвам се Асен Вълчев". Не знам дали си въобразих, но веднъж ми се счу да казва и баба ми Яна.

То стана ясно кой е разказвачът. Но това не променя факта, че детето (с брак или не) си е на Христо. И Панто би следвало и за него да се погрижи. Не знам как е в книгата, просто си разсъждавам.

Не знам и аз в книгата как е и май там всичко е напълно различно. Даже не знам дали тези събития с атентата са част от повествованието. Може това дете изобщо да не се е родило, предвид съдбата на участниците в събитията от 23 г.
Ето какво се случва след това, според Уикипедия:
"След потушаването правителствени войски, шпицкоманди и чети на ВМРО извършват масови изстъпления срещу част от мирното население във въстаналите райони. Зверствата са най-големи в някои села около град Фердинанд. Избивани са комунисти и земеделци, включително такива, които не са участвали във въстанието. Точният брой на жертвите не е известен, а изнесените данни са по-скоро ориентировъчни и имат манипулативен характер. Според историографията от периода 1944–1989 г. във въстанието са загинали около 30 000 души. Според изследването на Музея на революционното движение в България, публикувано в книгата "Звезди във вековете" (поименен албум с фотографии и биографични данни), във въстанието и репресиите след него са загинали 841 въстаници.[15] Според историка Георги Марков броят на жертвите възлиза на около 5000 души.[16]
Най-много загинали има в окръг Монтана (Фердинанд). Там във водените сражения и след потушаване на въстанието са убити общо 337 души. Извършени са масови разстрели в с. Септемврийци (Горна Гнойница), Вършец, Берковица и Монтана, като голяма част от тях са военномобилизирани въстаници. Вдъхновителите, организаторите и ръководителите са избягали от възмездие, като са емигрирали в Югославия.
Още в началото на въстанието и преди неговия разгром лидерите му Георги Димитров и Васил Коларов бягат в Югославия[17], а оттам — в Съветския съюз. Някои от бунтовниците остават в страната и действат като чети в планините.
Септемврийското въстание дава възможност на правителството на Александър Цанков да се представи пред Запада като борец срещу комунистическата опасност и да пледира за смекчаване на някои от военните ограничения, наложени на България с Ньойския договор."

Ако е наш съвременник разказвачът , трябва да е правнук на Йордан.

Предвид замисълът би трябвало да е възрастен, когато разказва. По мои спомени Тодор (синът им) е роден 1918 г. Ако неговият син се роди около 30-тата година на баща си, би трябвало да се роди около 1948 г. "Разказва", когато е на възраст между 50 и 70 г., примерно. И ето как става наш съвременник.


Не забравяйте, че филмът може да използва за основа реални събития, но той не е по действителен случай и не разказва за реално съществували/съществуващи хора.

# 445
  • Мнения: 1 652
Никъде не се уточнява разказвачът на каква възраст е . Ако приемем ,че Тодор е роден около 1920 и има дете родено 1945 примерно и филмът е около 2010-12 , то разказвачът е между 60 и 70 , според мен тъкмо възраст за равносметка и връщане към корените.

# 446
  • София
  • Мнения: 14 680
В книгата семейната история е доста различна. Само Йордан умира, докато децата му са малки, а Бела в книгата се казва Йонка и изобщо няма деца.

Попрелистих старата трета част на книгата - "Изборът", издадена  преди да бъде преработена и вмъкната в новата трета част - "Законът". Непознати имена, някакви Пантови има- отказах се да я чета, по-добре само режисьорският прочит да ми остане.

# 447
  • София
  • Мнения: 14 680
Няма как да е правнук на Йордан, защото още в първи сезон казваше, че Асен Вълчев му е прадядо
А, ясно. Аз само по години пресмятат.

# 448
  • Пловдив
  • Мнения: 3 358
Асен е роден през 1909, Борислава и Тодор - вероятно през 1913

# 449
  • Мнения: 1 652
Да , всъщност си права около 1913 ,тогава е Междусъюзническата война. Заблудих се се от актьора-детето. Изглежда малко , а действието свършва 1925 , т.е. 11-12годишно , а видимо детето е по-малко.

Общи условия

Активация на акаунт