Нова седмичка (22-28май) - нова срещичка?!?!?!?!?! Хайдееее!

  • 5 908
  • 149
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 2 116
 newsm59 Да е жива и здрава малката красавица!  bdbaloni Да расте щастливо и добро дете за радост на всички!  Tada

# 136
  • Мнения: 3 698
Аз си имах днес рожденничка. Наталия стана на4г.
Страхотно, ама не може така, това си е новина за нова тема... Grinning

# 137
  • София
  • Мнения: 4 884
Момичета, вчера ми беше тройно критичен ден..

Снощи Бобо падна с главата надолу от двуметрова пързалка и цяла вечер бяхме в Пирогов..Не загуби съзнание, но непрекъснато му се гадеше..Искаха да ни вземат в болница за проследяване на състоянието му, но ние се подписахме и си го взехме да го следим вкъщи..Цяла нощ съм го будила на всеки 3 часа, той мрънкаше, но реагираше..Лекарите в Пирогов казаха, че има сътресение на мозъка и трябва да е в покой няколко дни. Не мога да го накарам непрекъснато да лежи..Тази сутрин го гледам непрекъснато с ужас в сърцето за някакви лоши симптоми..Не иска да яде, не иска да пие, но си играе..Успокойте ме с нещо.

# 138
  • София
  • Мнения: 9 861
Габи,дано всички е наред! PraynigНе знам как дза те успокоя,но ще ти разкажа на мен какво ми се случи.Бях около десетгодишна ,когато изпуснах едно съседско дете носейки го на раменете си.Това на улицата на асфалта.Детето почна да повръща почти веднага.Лекарите казаха,че е със сътресение и да почива вкъщи.То повръща цялата нощ,но те казаха,че е нормално,само да го наблюдават да не започна да се унася .За около два дни се оправи,но се обезводни от повръщанито.Това е .Аз оттогава сънувам кошмари с падане от високо доста често.Освен това изпадам в ужс ако някой вдигне децата ми малко по-нависоко.Въобще височините са ми проблем.Но иначе живея на11 етаж.
Успокой се,наблюдавай малкия и ако почне да повръща много или да спи непробудно през деня пак го заведи на лекар.

# 139
  • София
  • Мнения: 2 356
Габи, всичко ще е наред. Щом си играе детето е добре. Дано не се случва повече  Praynig Не знам какво се прави в такива случаи, но каквото и да те притесни, и за най малкото, звъни на лекарите или го води да го видят. Стискам палци бързо да забравите случката.   Hug

# 140
  • Мнения: 2 327
Габи, дано всичко е наред!
Аз имах съученичка, която получи сътресение на мозъка докато си играехме на някаква игра и тя пана назад и си удари глават. Малко след това припадна. Лежа няколко дена в болица и се оправи. Дано вие без болница се разминете.
А Бобо може да не иска да яде и заради горещината или нещо друго. Важното е да не се унася и да повръща.

# 141
  • Мнения: 3 698
Габи, кошмарна случка, дано всичко е наред  Praynig

# 142
  • Мнения: 534
Гаденето и липсата на апетит са нещо като странични ефекти от сътресението.Врата ти се схващаиняколкодни те боли глава.След около седмица минава.Не се притеснявай,че не лежи постоянно,и да го караш,ако не му е добре няма да става.Може да е смешно и неуместно но миналата седмица котарака ми падна от 5 етаж.Прояде по малко чак на 4 ден и в по-голямата част от времето спи.Не се притеснявай,но ако нещо те тревожи напр. кръвотечение или припадък звъни на лекар.Забравих,че,ако се е ударил много силно може да му се губят някои моменти.Това също минава.

# 143
  • Мнения: 997
 Не знам как де те успокоя, Габи - нямам опит с падания. Засега! Но вярвам, че щом Бобо си играе и е активен, това е добре. Даже много.
 

# 144
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Габи, върху какво падна. Каква е настилката върху която падна. Освен изброеното от другите
това което знам за сътресение, че зениците не са еднакви. Не трябва да гледа телевизия, светлина да си почива. Ако му е зле той сам ще си лежи. И все пак помисли колко е висока пързалката и дали той се е задържал за момент като пада. Дете от детската градина на синът ми падна така върху корк /когато имаше в Била/ и нищо му нямаше. Естествено мина през Пирогов.

Аз имам голям опит в паданията с голямия ми син. Някой път май ще му правя пак прощапулник.
Има значение къде се е ударил. Моя все странично или на челото. Дори по стълби пред мен много гадно е падал. До сега не е имал сътресение. Те в Пирогов сигурно искат да се застраховат

# 145
  • София
  • Мнения: 4 884
Мерси за всички успокоителни и мили думи..

Дороти, падна точно от два метра с главата надолу на настилка от утъпкана пръст, като според мен се приземи на главата си, сви си врата и се преобърна върху гърба си. Но височината беше голяма, а падането беше без той да успее да се хване никъде- направо надолу, както беше прав на пързалката. Направо не искам да мисля, ако настилката не беше пръст, а плочки..

Хубавото е, че е сравнително весел и деен, хапна малко на обяд, съня му е малко неспокоен и мрънка, но дано е от болката в главата, когато ляга върху удареното място. Не съм пускала телевизора днес, не съм го извеждала навън. Опитвам се да го накарам да лежи и да му разказвам приказки, но той ми вика, че му е минало и иска да си играе с играчките. Ако нещата ( дано ) се запазят такива, кога мога да го изведа малко навън за глътка въздух?
Утре бяхме планирали да му боцнат ваксина? Трябва ли да я отложа? Купихме умъртвена ваксина за детски паралич. Колко време мога да я съхранявам в хладилника? От аптеката са дали на мъжа ми преносим изстудител, за да може да я транспортираме до болницата. Може ли да и стане нещо от стоенето в хладилника?

# 146
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Питайте си личната лекарка, но за ваксини знам че трябва да са здрави за да не се наложи антибиотик и не създавали имунитет, а в този случай може да попитате Пирогов отделението по травматология по телефона - би трябвало да може не е за инфекция. А зениците как са му, еднакви ли са. За болката може да питате лекар какво да му дадете. А ако нямате да слагате утре ваксината, може да я занесете на личната лекарка да я прибере в тяхния хладилник и да чака там. Аз моята по всяко време, когато ми се наложи си говоря с нея по gsm. А на болното място където го боли се сетих, може студен компрес с тоалетна хартия или вестник - дърпа синината.

 

# 147
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Габи, представям си как се чувствате - и ти и Бобо...
  Дано няма никакви последствия!  Praynig

  За ваксината - аз бих задържала няколко дни. Все пак питай и лекарите в Пирогов, които следят Бобо /не джипито, те личните понякога се изказват неподготвени/. Хубавото е, че не е унил и си играе. За болката не ви ли дадоха нещо обезболяващо?
  За телевизията вече са ти казали...
  А навън мисля, че можеш да го изведеш още днес за кротка разходка, без тичане, но като се скрие яркото слънце, някъде привечер.

  И Бояна днес падна  Sad прекатури се от леглото, с все сила по гръб и глава, изкара ми акъла. Слава на Бога, спря да плаче бързо и за сега не забелязвам проблем.

# 148
  • Мнения: 882
Габи, съжалявам, че това Ви се е случило. Бобо е решил май летец да става. Вярвам, че няма нищо страшно.
Ех тези деца, как ли ще остареем иначе? Hug

# 149
  • София
  • Мнения: 9 861
Габи,как сте? Hug

Общи условия

Активация на акаунт