За бебетата и кошчетата за кола

  • 1 916
  • 30
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 169
Преди време купих скъпа кошница за кола, модел Кабрио на Макси-кози, която ми изглеждаше съвсем ергономична, удобна и практична, тъй като се монтира върху рамката на количката и така, мислех си, ще избегна купуването и на бебешки кош. Когато родих обаче и сложих за пръв път детето си в нея, въпреки надписите в брошурите 0+, според мен, детето е твърде малко за тази кошница - вратът му се пада на някаква лека изпъкналост и изглежда като "прекършен". Освен това прочетох, че не се препоръчва детето да седи повече от 2-3 часа дневно в нея  #Crazy Същевременно по улиците непрекъснато гледам майки, които си возят децата в същите тези кошници в количките на Quinny и досега не ми е направило впечатление на някое дете да не му е удобно - изглеждат си съвсем комфортно вътре.

Та, чудя се, дали бебе Ани е просто твърде мъничка за тази кошница? Въпреки че в брошурата не споменават минимални килограми... А тя в момента трябва да е между 3 и 3,500 кг.

Моля, споделете опит! Благодаря
 Hug

# 1
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Моя син го слагам откакто се е родил в кошницата.И моята количка само така вози в такава кошница за новородени.Не му  се изкривява вртлето и мисля,че няма проблем да го слагаш там.Возя го повече от 3-4 часа.

# 2
  • Мнения: 169
Но вратлето на бебка е видимо изкривено... чудя се какво да правя  #Crazy  Освен това летният вариант на количката няма напълно легнало положение, луда станах вече! Дайте акъл, да купувам ли и бебешки кош??

# 3
  • Мнения: 200
Лале, и ние сме с такава кошница. Според мен няма проблем да седи в нея, но ако се притесняваш говори с педиатъра - той ще ти каже най-добре дали на бебка й е изкривен врата или не. На наш Димитър главата му клюмва и също изглежда, че му е неудобно, но всъщност мисля, че ние само се притесняваме за това. Ще следя твоята тема, че и аз се притеснявам

# 4
  • Мнения: 46 518
Ние бяхме с Чиполино, слагах я по-наклонена в началото и така тялото беше напълно изправено, а крачетата вирнати.

# 5
  • Мнения: 3 116
Мамчета, ние имаме кошче за кола, което го ползвахме още от родилия дом в колата и вкъщи като шезлонг. Говорихме с ортопеда за кошчето и той ми каза следното: в дупката която се формира на дъното кошчето трябва да се слага възглавничка, която да изравнява дъното, на навършени 3 месеца тази възглавничка излиза от употреба Simple Smile Ако това се спазва столчето е напълно безопасно Simple Smile

Дано да съм ви била полезна  Heart Eyes

# 6
  • Мнения: 8 917
Мамчета, ние имаме кошче за кола, което го ползвахме още от родилия дом в колата и вкъщи като шезлонг. Говорихме с ортопеда за кошчето и той ми каза следното: в дупката която се формира на дъното кошчето трябва да се слага възглавничка, която да изравнява дъното, на навършени 3 месеца тази възглавничка излиза от употреба Simple Smile Ако това се спазва столчето е напълно безопасно Simple Smile

Дано да съм ви била полезна  Heart Eyes
Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 3 408
Лаленце, аз имам същата кошница, а отделно и столче за кола, отидох с тях при ортопеда, за да попитам, защото и мен ме беше страх, да не направя някоя беля с дъщеря ми, той ми обясни, че мога и да сложа одеалце и т.н., но независимо, че и двете се водят и за новородени ме посъветва да почакам малко  newsm78 и аз да ти кажа- чакам, вече Бояна е на два месеца и десет дни, ама аз още не съм се престрашила- таман я сложа и тръна- и като я видя как стои вътре... и се връщам. Нали купувахме специални твърди матраци и т.н., не ми се иска да рискувам.
P.S. Много хубаво име си дала на дъщеря си  Hug Знаеш ли какво означава?

# 8
  • Мнения: 680
откакто се е родил вили е в кошница(и нашата количка е с кошница)няма никакъв проблем даже дтудно го свикнах да е само в количката искаше си кошчето! Simple Smile

# 9
  • Мнения: 169
Много хубаво име си дала на дъщеря си  Hug Знаеш ли какво означава?

Божия благодат
 Hug

# 10
  • Мнения: 2 663
Аз ползвам същата кошница,малко след като се роди Константин (на 2 седмици беше май) започнах да го слагам в нея,а когато сме на разходка прекарва доста време там,а и не мисля че има проблем

# 11
  • Мнения: 919
И аз ползвах от новородено тази кошница. Дъщеря ми се роди 2800 и ни изписаха на 2700. Малко се губеше вътре, но не мисля, че иамше проблем позицията Peace

# 12
  • Мнения: 4 156
Ние нямаме такава кошница, но седалката на люлката е в същата позиция. Най-легналото й положение е около 30 или 45 градуса. Води се, че може да се ползва от 0 до 18 месеца. Мен ме е страх да държа бебето полуседнало. Слагам малка възглавничка.

# 13
  • Мнения: 4 621
Докато беше малка слагахме възглавничка, която изравняваше вдлъбнатината на кошницата.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Аз слагах възгавница докъм средата на третия месец. Но педиатърката каза, че няма опатност. Тази кошници за бебета са направени. Peace

# 15
  • Мнения: 4 978
Аз слагах възгавница докъм средата на третия месец. Но педиатърката каза, че няма опатност. Тази кошници за бебета са направени. Peace

Е да, но и на мен, като на lale ми се струва, че позата на бебка е неестествена в кошчето. Стои без да мърда, като в гипсово корито, въпреки, че и досега подлагам възглавничка.

# 16
  • София
  • Мнения: 167
  И ние използваме кошница от началото. Не подлагам никакви възглавнички и т.н. , консултирах се с ортопед - отговора беше, че са направени точно за новородени и позата в която седят е удобна и безвредна за тях.
А и кой би допуснал да се продават такива изделия в САЩ или ЕС, ако има риск за здравето на бебето???  no
 Във всички случаи ако се изкушиш да използваш възглавница или одеало, слагай ги само когато сте в къщи, но не и на разходка или в колата, защото вибрациите са силни за гръбнака на бебока, а кошницата затова е твърда.

# 17
  • Мнения: 1 128
Има модели,на кийто са направени вси4ки необходими тестове и проби и има много други модели,който са пуснати на пазара без необходимите проби.Аз доколкото се информирах навсякъде полу4их съШтия отговор.В коШницата наи много 4ас и половина.Докато не стане на около Шест месеца би трябвало да е в напълно легнало положение.Това е което се прави тук в испания,у нас незнам.
Абе важното е да му е удобно на бебо.

# 18
  • Мнения: 1 030
Лале, аз също смятам да използвам този модел кошница. Бебето ми е на 20 дни още, но като направи месец смятам да излизаме вече с колата.
Имам 1 въпрос към теб и към всички, които са предпочели Макси кози: КАК РЕШАВАТЕ ВЪПРОСА СЪС СЛЪНЦЕТО, ИЗПОЛЗВАЙКИ ТАЗИ КОШНИЦА? НЯМА СЕННИК И МИСЛЯ, ЧЕ ДОКАТО Я ЗАНЕСА ДО КОЛАТА ЩЕ СЕ МРЪЩИ, А И ВЪТРЕ СЪЩО? ИМА ЛИ НЯКОЙ КАДЪРНА МАМА ДА ДАДЕ ИДЕЯ КАК ДА СЕ НАПРАВИ НЕЩО КАТО СЕННИК?
А в колата как се закопчава с колана?
Моята количка е на Макс-Бейби и не ми се струва, че може да й се слага кошница...

# 19
  • Мнения: 7 803
малката се роди 2 килограма и от раждането си е в кошница, тук е zадължително щом е в кола да е в съответното столче. в къщи го полzвам като шеzлонг, беz въzглавници. ъгълът трябва да е именно такъв, ако имаше нужда от въzглавница тя щеше да се продава с коша

# 20
  • Мнения: 4 668
Лале, аз също смятам да използвам този модел кошница. Бебето ми е на 20 дни още, но като направи месец смятам да излизаме вече с колата.
Имам 1 въпрос към теб и към всички, които са предпочели Макси кози: КАК РЕШАВАТЕ ВЪПРОСА СЪС СЛЪНЦЕТО, ИЗПОЛЗВАЙКИ ТАЗИ КОШНИЦА? НЯМА СЕННИК И МИСЛЯ, ЧЕ ДОКАТО Я ЗАНЕСА ДО КОЛАТА ЩЕ СЕ МРЪЩИ, А И ВЪТРЕ СЪЩО? ИМА ЛИ НЯКОЙ КАДЪРНА МАМА ДА ДАДЕ ИДЕЯ КАК ДА СЕ НАПРАВИ НЕЩО КАТО СЕННИК?
А в колата как се закопчава с колана?
Моята количка е на Макс-Бейби и не ми се струва, че може да й се слага кошница...
-Ако моделът ти е MAXI - COSI Cabrio , как така нямаш сенник ???  Има си сенник кошчето и е много удобен даже .  smile3521
-Коланът се слага така както е показан на лепенките отстрани на столчето , а би трябвало и книжка да имаш .
-В колата столчето се слага в посока обратна на движението . На твоята количка не може да стане това кошче !

А по темата - съгласна съм jump , естествената поза на бебето не е напълно легнало .
Пусни търсачката и ще откриеш много по въпроса !  Wink

# 21
  • Мнения: 911
Лале, няма ли към Макси Козито едно като възглавничка за по-малки бебета? Тя предпазва главичката от "лашкане". Мисля, че може да се купи и отделно. Аз лично имам голямо доверие на столчетата на тази фирма, преди да я купим, четох сума ти тестове на различни автомобилни клубове и бебешки списания и беше една от най-добрите. Предполагам, че си знаят работата. Иначе не бих оставяла бебето повече от час-два без почивка вътре, докато не поукрепне гръбчето, първото дълго пътуване (5 часа) педито ни го разреши, когато Малик беше на 4 месеца.

# 22
  • Мнения: 8 505
Ползвах кошницата само за колата.Не съм я монтирала на количката (за Чиполино иде реч).

# 23
  • Мнения: 118
Като новороден ползвахме портбебе (с твърд гръб) даже и в колата и така до 4-я месец, след това кошница Чиполино.

# 24
  • Мнения: 169
Благодаря на всички за мненията
 Hug

Както и очаквах, бяха най-разнообразни.

Споделям с вас решението си: за да ми е мирна сега душата, а по-късно - и главата  Laughing, консултирах се с двама доктори, които потвърдиха всичките ми опасения: бебетата са изключително жилави създания, но ставите и гръбначният стълб са най-крехкото им място. Затова - легнали, без да се натоварват. По този повод ще си купя и бебешки кош Dreami  Joy  А кошницата - след шестия месец, когато бебето почне да сяда.

Поздрави от мен
  bouquet

# 25
  • Мнения: 118
Благодаря на всички за мненията
 Hug

Както и очаквах, бяха най-разнообразни.

Споделям с вас решението си: за да ми е мирна сега душата, а по-късно - и главата  Laughing, консултирах се с двама доктори, които потвърдиха всичките ми опасения: бебетата са изключително жилави създания, но ставите и гръбначният стълб са най-крехкото им място. Затова - легнали, без да се натоварват. По този повод ще си купя и бебешки кош Dreami  Joy  А кошницата - след шестия месец, когато бебето почне да сяда.

Поздрави от мен
  bouquet
newsm10

# 26
  • Мнения: 5 103
Ми аз несмея дълго нвреме в коша за кола незнам, защо

# 27
  • Мнения: 2 885
Като новороден ползвахме портбебе (с твърд гръб) даже и в колата и така до 4-я месец, след това кошница Чиполино.
Същото. Но аз сложих Стефан в кошницата на Чиполино чаааак в 6 месец.

# 28
  • София
  • Мнения: 3 827
От раждането до сега ползваме кошница на Maxi Cosi и сме много доволни от нея.Не слагам никакви възглавници или нещо друго.Ако беше необходимо щяха да ги продават с  някакви подложки.Тук е задължително когато бебето се вози в кола да е в такава кошница,но дори и да не беше пак щяхме по този начин да го возим,защото това е най-безопасния и сигурен начин.

# 29
  • Мнения: 118
Като новороден ползвахме портбебе (с твърд гръб) даже и в колата и така до 4-я месец, след това кошница Чиполино.
Същото. Но аз сложих Стефан в кошницата на Чиполино чаааак в 6 месец.
Нямаше начин трябваше да пътуваме.

# 30
  • Мнения: 2 885
Ми ние как пътуваме, ммм? Детето всяка събота и неделя е извън София. На три месеца бе за 20 дена в Бургас, на 5 месеца бе за 14 дена във Варна. На 7 месеца и половина е бил на Кръстова гора и Чудните мостове даже. Скъсваме се от път. С портбебето до 6 месец /дори на консултациите при педито ходим още с него/, сега е вече с кошницата. Не ми харесваше как седи прегънат на две в кошницата доскоро, затова...

Общи условия

Активация на акаунт